24 Eylül 2019 Salı 11:12

GÜNDEM

Zorlu Holding’De Tohum Yatırımı Almaya Hak Kazanan Parlak Fikirler Belli Oldu

Zorlu Holding’De Tohum Yatırımı Almaya Hak Kazanan Parlak Fikirler Belli Oldu
Zorlu Holding’De Tohum Yatırımı Almaya Hak Kazanan Parlak Fikirler Belli Oldu

34volt » 34Volt

Zorlu Holding’in gelecek vizyonu Akıllı Hayat 2030’un en kritik süreçlerinden biri olarak gördüğü kurum içi girişimcilik platformu Parlak Bi’Fikir kapsamında tohum yatırımı almaya hak kazanan takımlar belli oldu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Parlak Bi’Fikir platformuna gelen yüzlerce fikir arasından seçilen 7 proje takımı, tohum yatırımı almak için Seçici Kurul’un karşısında sunumlarını gerçekleştirdi. Seçici Kurul’da Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, Zorlu Holding Mali İşler Grubu Başkanı ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Cem Köksal, Vestel Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav, Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut yer aldı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda 5 takım, tohum yatırım almaya hak kazanıp bir sonraki aşamaya geçti. Tohum yatırım almayan 2 takımın üyelerinin ise Vestel Ventures’ın yatırım süreçlerine paralel, Metin Salt ve ekibinin desteğiyle kurum içinde inovasyon çalışmalarında eğitmen olarak yetişmesi için programa dahil edildiği açıklandı. MediaCent, MRT Technologies, Jungo, AbilityPool ve Attaa tohum yatırımı almaya hak kazanan 5 proje oldu.

Storelektrik ve GamEnter projelerinin takım üyeleri ise Vestel Venture Genel Müdürü Metin Salt ve ekibinin desteğiyle Zorlu Grubu’nun inovasyonla ilgili çalışmalarında görev almak için eğitimlerini sürdürecek.

Proje kapsamında yaratıcılık, inovasyon, ekip çalışmasına yatkınlık gibi yetkinliklere göre seçilen ve fikirler etrafında toplanan Zorlu Grubu çalışanlarından oluşan 27 kişi takım çalıştayında bir araya gelmiş ve tasarım odaklı düşünce sistematiğinde farklı iş planı teknikleriyle yoğun hazırlık yapmışlardı. Ardından yine Zorlu Grubu’nun farklı şirketlerinden çalışanlarının katılımıyla grup şirketlerinin ortak paydasında 3 ana mesele belirlemiş ve bu meseleler etrafında şekillenen yüzlerce fikir arasından 7’si seçilmişti.

Kurum için girişim önerilerinde yüzde 50 artış hedefi

Girişimcilik ve inovasyon ruhunu kurum kültüründe pekiştirmeyi amaçlayan Parlak Bi’Fikir platformu, yaratıcı fikri olan Zorlu çalışanlarını ortak bir meseleye çözüm aramak üzere bir araya getiriyor. Çalışanlar için anlama, tartışma, öğrenme, paylaşma, deneyimleme ve işbirliği ortamı yaratıyor. Süreçte verilen eğitimlerle çalışanlar; inisiyatif alma, ekip çalışması, planlama, organizasyon ve liderlik gibi yetkinliklerini geliştirme şansını yakalıyor. Takımlar halinde ürettikleri yaratıcı ve inovatif fikirleri, girişimci yaklaşımıyla geliştiriyorlar. Böylece Zorlu Grubu bir yandan çalışanlarına girişimci olarak yeni nesil kariyer fırsatı sunarken; bir yandan da onlara Grubun geleceğini inovasyon ile hep birlikte tasarlama imkanı sunuyor. Zorlu Holding, Parlak Bi’Fikir platformunun katkısıyla gelecek vizyonu Akıllı Hayat 2030 çerçevesinde 2022 yılına kadar paydaşlarından gelen kurum içi girişimcilik ve açık inovasyon önerilerini yüzde 50 artırmayı hedefliyor.İlginizi Çekebilir

Düzce’Den Filistin’E Ticaret Köprüsü

Düzce’den Filistin’e ticaret köprüsü


Yabancıyla Kimya Tuttu

Yabancı yatırımcıyla kimyamız tutuyor


Yeni Yıl Heyecanı Kanyon’Da

Her zaman güncel, dinamik ve hayata geçirdiği projelerle sektörde öncü olan Kanyon, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yıla özel atölyeler, konserler, dizi geceleri, hediye pazarı, söyleşiler ve daha birçok sürprizi misafirlerine sunmaya hazırlanıyor.


Tüpraş, Ab Ar Ge Ve İnovasyon Programı Ufuk 2020’Nin En Başarılı Türk Sanayi Kuruluşu Oldu

Tüpraş, AB tarafından bilimsel ve uygulamalı araştırma, geliştirme ve inovasyon projelerine destek olmak amacıyla oluşturulan, dünyanın en yüksek bütçeli hibe programı UFUK 2020 kapsamında 5,86 Milyon Avro destek elde etti. Desteklenmeye hak kazanan 11 Ar-Ge projesiyle Tüpraş, TÜBİTAK tarafından yayımlanan Türk sanayi kuruluşları listesinde birinci sıraya yükseldi. Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, “Yoğun bir çalışmanın sonucu olan birinciliğimizin arkasında Tüpraş’ın yetkin araştırmacı ekibi, zengin laboratuvar alt yapısı ve etkin kurum içi ve kurumlar arası iş birliği yatıyor” dedi.


İzoder “İklim Değişikliğiyle Mücadele İçin Yalıtım Seferberliği Gerekiyor”

Birleşmiş Milletler İklim Eylem Zirvesi öncesi bir açıklama yapan İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Türkiye’de tüm binaların enerji verimli, çevre dostu bir yapıya kavuşması gerekiyor. Isıtma ve soğutma ihtiyacının daha az enerjiyle karşılanması fosil yakıt kullanımından kaynaklanan sera gazı salımlarının, dolayısıyla küresel ısınmaya katkının azaltılması anlamına geliyor” dedi.


Etiketler: Zorlu, için, Grubu, inovasyon, VestelYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img