27 Mart 2020 Cuma 10:52

GÜNDEM

Yks’De Yeni Tarih Belirlenmesi, Motivasyonu Artırmalı

Yks’De Yeni Tarih Belirlenmesi, Motivasyonu Artırmalı

34volt » 34Volt

2020 YKS ertelendi

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Koronavirüs salgınıyla beraber olağanüstü günlerden geçerken; üniversite adaylarını yakından ilgilendiren bir haber de YÖK’ten geldi. YÖK tarafından yapılan açıklamada YKS’nin 25-26 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği duyuruldu. Tarihin netleşmesi ile belirsizliğin ortadan kalktığını belirten uzmanlar, adaylara çalışmaya devam etmelerini ve motivasyonlarını kaybetmemeleri uyarısında bulunuyor.

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi Uzman Psikolojik Danışman ve Kariyer Danışmanı Ece Tözeniş, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın 26 Mart 2020 tarihli açıklaması sonrasında YKS tarihlerinin 25-26 Temmuz 2020’ye ertelendiğini hatırlattı.

Adaylar konsantre olmakta zorlanıyor

Herkes gibi üniversite adaylarının da bu dönemde motivasyonlarının biraz düştüğünü belirterek “Sevgili üniversite adayları biliyorum ki hepiniz evde kalmaktan sıkıldınız, motivasyonunuz düştü, ders çalışmakta, konsantre olmakta zorlanıyorsunuz. Bu açıklama bizi biraz rahatlattı mı? En azından sınavların ertelenip ertelenmeyeceği ile ilgili tereddütlerimiz son buldu. An itibarıyla artık sınavın ne zaman yapılacağını biliyoruz” dedi.

Şu an yapılacak en doğru şey; Evde Kalmak

Adayların bu dönemde bir parça karamsar olduğunu kaydeden Ece Tözeniş, “Diyorsunuz ki ‘Ne olacak bizim halimiz?’ Öncelik sağlığımız. Kendimizi korumak adına şu anda yapabileceğimiz en iyi şey “Evde Kalmak”. Zaman içerisinde de diğer sorularımıza cevap bulacağız. Konularla ilgili YÖK’ ten gelecek açıklamayı bekleyeceğiz” dedi.

ÖSYM’nin altyapısı sağlam

Ece Tözeniş, “Sınavlar 25-26 Temmuz tarihlerinde tamamlandıktan sonra ki daha önceki yıllardan gelen tecrübelerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz; ÖSYM’nin sınavları kısa zamanda okuyabilecek bir alt yapısı var. Kısa sürede sonuçlar açıklanır, tercih döneminin ardından da bir öngörü olarak Ağustos sonunda yerleştirmeler tamamlanmış olur” dedi.

“Sınavla ilgili bütün teknik bilgilere sahibiz” diyen Ece Tözeniş, “Yapılacak açıklamaya göre konular azalmış olsa bile biz bu sınavı biliyoruz, soru tiplerini biliyoruz. Geçen yılın taban puanlarını ve başarı sıralarını biliyoruz” dedi.

Tarafını seç!

Adayların şu günlerde umutsuzluğa kapılmaması gerektiğinin altını çizen Ece Tözeniş, şunları söyledi:

“Önümüzde iki seçenek var.

Umutsuzluğa kapılmak yokİlginizi Çekebilir

Gelecek Lpg İle Çalışan Hibritlerin Olacak

GELECEK LPG İLE ÇALIŞAN


İhracat 2019’Da Cumhuriyet Tarihinin Rekoruyla Taçlandı

İhracat 2019’da Cumhuriyet Tarihinin Rekoruyla Taçlandı


Türkiye’Nin Gençleri İleri Analiz Araştırmaları Sonuçlandı

TÜRKİYE’NİN GENÇLERİ İLERİ ANALİZ ARAŞTIRMALARI SONUÇLANDI


Eğitimde Geleceğin Teknolojisi Blockchain

EĞİTİMDE GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ


Seyahat İçin 5.1 Milyar Dolar Harcadık

Seyahat için 5.1 Milyar Dolar Harcadık


Etiketler: Tözeniş, biliyoruz, dedi, üniversite, 25-26Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img