1 Temmuz 2019 Pazartesi 13:11

GÜNDEM

Yeni ‘Etik Ve Uyum Yöneticileri’ Mezun Oldu

Yeni ‘Etik Ve Uyum Yöneticileri’ Mezun Oldu
Yeni ‘Etik Ve Uyum Yöneticileri’ Mezun Oldu

34volt » 34Volt

Etik ve İtibar Derneği (TEİD) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile 2016 yılında faaliyetlerine başlayan TEİD Akademi’nin ‘Kurumsal Etik ve Uyum Yönetimi Sertifika Programı’ 5. dönem mezunlarını verdi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Etik ve Uyum Yöneticisi mesleğine yönelik olarak dünyanın önde gelen sertifika programlarından biri olan, 42 saatlik eğitim serisini tamamlayan katılımcılar, 29 Haziran’da KPMG Türkiye ev sahipliğinde düzenlenen Mezuniyet Töreni ile sertifikalarını aldı.

İş dünyasının deneyimli isimlerinden oluşan eğitmen kadrosu, eski ve yeni mezunların katıldığı törende 5. dönemde toplam 16 kişi mezun olurken, Türkiye’de alanında tek olan bu program ile bugüne dek 5 sertifika döneminde, toplam 105 Etik ve Uyum Yöneticisi sertifikalarını alarak mezun oldu.

TEİD Akademi’nin bir sonraki eğitim dönemi olan 6. dönemi Ekim 2019’da başlayacak. Kayıt olmak isteyenler TEİD Akademi’nin websitesi www.teidakademi.com‘u ziyaret ederek kayıt yatırabilecek.

Etik ve İtibar Derneği (TEİD) verilerine göre, hızla değişen günümüz iş dünyasında, iş etiği, uyum ve dürüstlük, kurumsal yönetim uygulamalarının merkezinde yer alarak hiç olmadığı kadar önem taşımaya başlıyor. Global şirketlerin tümünde önemli mesleklerden biri haline gelen, ülkemizde de Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 2018 yılında bir meslek olarak kabul edilen ‘Etik ve Uyum Yöneticiliği’ yeni bir uzmanlık alanı olarak ön plana çıkıyor ve bu alandaki insan kaynağı ihtiyacı da giderek artıyor.

Bilindiği gibi, şirketlerin yerel ve global pazarlardaki etik risklerini yöneten, yerel ve uluslararası düzeyde yolsuzlukla mücadele yasalarına uyumu sağlayan, şirket çalışanlarını risklere karşı eğiterek farkındalık yaratan, yasalarda belirtilen maddelerin de üzerinde, şirketin etik değerlerinin iş yapma yöntemlerine yansımasını sağlayacak iç mevzuat oluşturan ve uyumu yöneten yöneticiler, Etik ve Uyum Yöneticisi olarak şirketlerde görev alıyor.

Contentİstanbulİlginizi Çekebilir

Revo Capital’İn 5 Yıldır Yatırımcı Ortağı Olduğu Yerli Yazılım Şirketi Foriba Dünya Devine Satıldı

Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden olan Revo Capital’in 2014 yılında yatırım yaparak gelişimine destek verdiği yerel yazılım şirketi Foriba, kendi alanında dünya lideri olan Sovos tarafından satın alındı.


Eset Wannacry’I Unutmayalım

İki yıl önce 2017’nin Mayıs ayında 150 ülkedeki 200 bin bilgisayarı etkileyen tarihin en büyük küresel fidye saldırısı meydana geldi.Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, çeşitli ülkelerdeki kamu, endüstri ve sağlık sistemlerini etkileyen WannaCry saldırısını hatırlatırken, şimdi nerede olduğumuzu mercek altına aldı. Özellikle sağlık sitemlerindeki dijitalleşmenin son iki yılda hızlandığına dikkat çeken ESET, medikal kayıtların kara borsada kredi kartı numaralarından 10 kat daha değerli olduğunu aktardı.


İlişkilerin Dijital Problemi “Onu Neden Likestalkladın!”

“O fotoğrafı neden ‘like’ladın”, ”Onu neden takibe aldın”, “Konum at”, “Gördün, ama yazmadın” Ya kendi ilişkimizde ya da arkadaş çevremizde sık sık duyduğumuz dönemimizin en yaygın cümleleri! Çağımız dijital çağ… Peki ya ilişkiler? Onlar da mı dijitalleşecek? İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Gözde Gündoğdu Meydaneri, açıklıyor!


Bizim Toptan, Yılın İlk 9 Ayında Satış Gelirlerini 3,4 Milyar Tl’Ye Çıkardı

Bizim Toptan’ın 2019 yılının ilk dokuz ayında elde ettiği satış gelirleri 3,4 milyar TL’ye, net kârı 21,8 milyon TL’ye yükseldi. Müşteri sayısı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 33 arttı.


Avivasa "Avivasa, A.C.E Awards’Tan Ödülle Döndü"

AvivaSA, müşteri memnuniyetinde en iyi markalar arasında yer aldı.


Etiketler: Etik, Uyum, olarak, Yöneticisi, olanYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img