29 Mart 2017 Çarşamba 01:45

SİYASET

Yazıcı, Beyoğlu Esnafını Ziyaret Etti

Yazıcı, Beyoğlu Esnafını Ziyaret Etti

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

BEYOĞLU-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş ile birlikte Beyoğlu esnafını ziyaret etti. Tarlabaşı 360 Kentsel Dönüşüm projesi ile Taksim'e yapılan cami inşaatını da inceleyen Yazıcı, daha sonra Pera Taksi Durağı'nı ziyaret ederek taksici esnafının sorunlarını dinledi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Beyoğlu’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş ile birlikte İstiklal Caddesi’ndeki esnafı ziyaret eden Yazıcı, vatandaşlara getirilmek istenen Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı. Tarlabaşı 360 Kentsel Dönüşüm projesi ile Taksim'e yapılan cami inşaatını da inceleyen Yazıcı, çalışmalarla ilgili Başkan Demircan’dan bilgi aldı. Yazıcı daha sonra Pera Taksi Durağı'nı ziyaret ederek taksici esnafının sorunlarını dinledi.

REFERANDUMDA BEYOĞLU ESNAFI PERFORMANSI YÜKSEK BİR DURUM GÖSTERECEK
Türk insanın zeki ve sezgisinin güçlü olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Bu tür zamanlarda, sıkıntılarını dile getirir, sitem eder, biz de bunları dinleriz ciddiye alırız. Ama vatan için her hangi bir durum söz konusu olduğunda 'her şey teferruattır' der ve vatan için ne gerekiyorsa onu yapar. Beyoğlu'nda da bunu gördüm. Referandumda Beyoğlu esnafı performansı yüksek bir durum gösterecek. Sorun yok" diye konuştu.


MECLİS'İ FESİH İÇİN GEREKÇELERİN OLMASI LAZIM

Yazıcı, yeni anayasada Cumhurbaşkanına doğrudan Meclis'i fesih yetkisi verilmediğini de söyleyerek, “Cumhurbaşkanı Meclis'in yenileme yetkisi var ama elbette bunların gerekçesi olacak. Sanıyorlar ki, bir yetki varsa, adam 'sabah kalktım ve seçimleri yenileyeyim' diyecek. Böyle bir şey yok. Seçimleri yenilemenin bir siyasi riski var. O riski karşılayacak gerekçelerin olması lazım. O riski karşılayacak gerekçeleriniz yoksa siyasette, attığınız her adım geri teper. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Meclis seçimlerini gelişi güzel yenileyemez. Ve ikinci dönemde Meclis seçimlerinin yenilemesine karar verirse, tekrar aday olamaz. Dönemi bitmiştir.” ifadelerini kullandı.


FESİH ÖLÜM, YENİLEME HAYATTIR


Mevcut anayasada ve getirilmek istenen yeni düzenlemede de Meclis'i fesih yetkisi bulunmadığını da aktaran Yazıcı, “Fesih ayrı bir şeydir, yenileme ise ayrı bir şeydir. Mevcut anayasada seçimleri yenilenmesi vardır. Biz 7 Haziran 2017 yılında Meclis'te tek başına hükümet kuracak sayıya hiç bir parti ulaşamadığı için anayasanın verdiği seçimleri yenileme yetkisi gereği yapıldı. Bakın fesih ile yenileme arasındaki fark şudur: ölüm ile hayat arasındaki farktır. Fesih ölümdür, yenileme hayattır.” şeklinde konuştu.İlginizi Çekebilir

Atar Labs, 2018 Red Herring Top 100 Avrupa Ödülleri'ne Seçildi

Türkiye'nin siber güvenlik robotu ATAR'ın küresel pazara açılımını gerçekleştiren Atar Labs, prestijli Red Herring Top 100 Avrupa Ödülleri'ni kazanan yenilikçi girişimler arasında yer aldı.


Lavrov: ''Kıbrıs Rum Kesiminde Askeri Üs Kurmayacağız''

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Güney Kıbrıs Rum kesiminde askeri üs kurma düşüncelerinin olmadığını söyledi.


Çeşmeli Özlem Akdurak Yelken Federasyonu Başkan Adayı

Türkiye Yelken Federasyonu'nun (TYF) yarın Ankara'da yapılacak olağanüstü genel kurulunda mecvcut Başkan Serhat Belli ile yarışacak olan Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, seçime iddialı giriyor.


Gap’Ten Çocuklara Özel Yaz Tatili İndirimi

Sezonun en şık parçalarını keşfetmek isteyenlerin yakından takip ettiği Gap, yılın en güzel zamanında sunduğu indirimlerle çocukların yaz tatili keyfine keyif katıyor.


Almanya Milli Takımı’Nın Dünya Kupası’Ndaki Performansı Sap’Nin Yenilikçi Teknolojileriyle Güçleniyor

SAP SE, Rusya’da devam eden Dünya Kupası karşılaşmalarında Almanya Milli Futbol Takımı’nın performansını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla SAP® Sports One çözümünde yaptığı yenilikçi teknolojileri tanıttı. Maç verilerini verimli bir şekilde analiz etmeye ve paylaşmaya yönelik yeni ihtiyaçları karşılamak üzere Alman Futbol Federasyonu (DFB) ile iş birliği yapan SAP, video kokpiti ve oyuncu kontrol panelini (dashboard) geliştirdi. Almanya Milli Futbol Takımı Genel Menajeri Oliver Bierhoff, SAP uzmanlarıyla takımın performans yönetimini dijitalleştirerek, rekabet avantajı elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.


Etiketler: Yazıcı, Beyoğlu, Meclis, Parti, yenilemeYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img