22 Ekim 2019 Salı 21:13

GÜNDEM

Yaşam Tarzınızı Değiştirerek Meme Kanseri Riskini Yüzde 63 Azaltabilirsiniz!

Yaşam Tarzınızı Değiştirerek Meme Kanseri Riskini Yüzde 63 Azaltabilirsiniz!

34volt » 34Volt

MEMEDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nilüfer Özaydın, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü personeline meme sağlığı semineri verdi. Meme kanserinde erken tanının mümkün olduğunu, erken tanı ile tedavisinin ve sonraki süreçte kaliteli ve sağlıklı yaşamın mümkün olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Özaydın, yaşam tarzını değiştirerek meme kanseri riskinin yüzde 63 oranında azaltılabileceğini belirtti.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

MEMEDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nilüfer Özaydın, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında İstanbul Sağlık Müdürlüğü personeline meme sağlığı semineri verdi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Kanser Birimi tarafından organize edilen, "Birinci Basamakta Meme Kanseri ve Meme Kanseri Taramalarının Önemi" başlıklı oturumda Doç. Dr. Nilüfer Özaydın, meme kanserinde erken tanının mümkün olduğunu, erken tanı konulduğunda tedavisinin de mümkün olduğunu, tanı-tedavi sürecinden sonra da kaliteli ve sağlıklı yaşamın mümkün olduğunu vurguladı.

İki yılda bir kez mamografi!

Meme kanserinden korunma sorumluluğunun "kadınların ellerinde" olduğunu belirten Doç. Dr. Özaydın, meme kanserinden korunabilmek için kadınların ideal ağırlıklarını korumaya özen göstermelerini ve günde en az 30 dakika, düzenli fiziksel egzersiz yapmalarını, alkol ve sigara kullanmamalarını, her ay mutlaka kendi kendilerine memelerini muayene etmelerini, 40’lı yaşlarından itibaren, hiçbir yakınmaları olmasa dahi yılda en az bir kere hekime meme muayenesine gitmeleri gerektiğini ve meme kanserinin erken tanısında en güvenilir test olan ve Sağlık Bakanlığı'nın KETEM'lerinde ücretsiz olan mamografilerini mutlaka yaptırmaları gerektiğini belirtti. MEMEDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nilüfer Özaydın ayrıca 40-69 yaş arasındaki her sağlıklı kadının, iki yılda bir kez mamografi tetkiki yaptırmasını, birinci derece yakınında meme kanseri olan kadınların ise, hekime başvurarak risklerine göre, saptanan sıklıkta ve yaşlarda mutlaka düzenli meme kontrollerini yaptırmalarını önerdi.

Yaşamınızda egzersize yer açın, stresten uzak durun!

İki saati aşkın süren seminerde Doç. Dr. Nilüfer Özaydın, son olarak meme kanseriyle ilgili yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre değiştirilemeyen ve değiştirilebilen risk faktörlerini açıkladı. Araştırmanın sonuçlarına göre değiştirilemeyen risk faktörleri (geç menopoza girmek, erken adet görmek, iyi huylu meme hastalığının olması, ailede meme kanserli yakının olması) yüzde 37.2 iken, değiştirilebilen risk faktörlerinin yüzde 62.8 olarak saptandığını özellikle vurguladı ve ekledi: ‘‘Değerli hanımlar, yaşam tarzınızı değiştirerek meme kanseri olma riskinizi yüzde 63 azaltabilirsiniz, yaşamınızda egzersize ve stresten uzaklaşmak için reiki, yoga, meditasyon, dua gibi size en uygun etkinliklere yer verin. Meme sağlığınız sizin ellerinizde"

-------------------------------

Gray Cats Medya & PRİlginizi Çekebilir

Sebzeli Pikan Gremolata

Sonbahar mevsimiyle beraber günden güne soğuyan havalar ve artan hastalıklarla baş edebilmek için bağışıklık sistemimizin güçlü olması gerekiyor. Bu mevsimde sağlıklı beslenmenin temelini oluşturan sebzeler, içerdikleri doğal vitaminler sayesinde hastalıklarla savaşmamızda büyük destek. d.ream Akademi Profesyonel Şefleri’nin hazırladığı ‘Sebzeli Pikan Gremolata’ tarifi sofralarınıza sağlık getiriyor.


Sarı Nokta Hastalığından Korunmak İçin Kilo Kontrolü Şart!

Batıgöz Sağlık Grubu


Dermaction Plus By Watsons İle Daha Güçlü Ve Bakımlı Bir Cilt

Yakın bir zamanda Watsons’ta müşterileriyle buluşan Taylandlı cilt bakım markası Dermaction Plus by Watsons, yeni cilt bakım ürünleriyle daha güçlü ve daha bakımlı bir cilt isteyenleri bekliyor.


Samsung Qled Tv’Ler Yeni Ambiyans Moduyla Oturma Odalarını Sanat Galerisine Dönüştürüyor

Samsung QLED TV’ler Yeni Ambiyans Moduyla


Bu Saatler Hem Çok Şık Hem Çok Akıllı

Dünyaca ünlü saat markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Saat&Saat koleksiyonlarında yer alan akıllı saatler, özellikleriyle saat tutkunlarını estetik tasarımları ve teknolojik özellikleriyle cezbediyor.


Etiketler: meme, Özaydın, Meme, Nilüfer, erkenYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img