20 Mayıs 2019 Pazartesi 10:23

GÜNDEM

Yapay Zekalı Lg Tv’Lerde Çoklu Dil Desteği

Yapay Zekalı Lg Tv’Lerde Çoklu Dil Desteği

34volt » 34Volt

LG Electronics Hakkında:

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

LG Electronics (LG), kullanıcılarına üstün bir izleyici deneyimi sunma vizyonunun bir parçası olarak, 2019 yapay zeka özellikli televizyonlarında, farklı dillerdeki sesli komutları anlayan “Çoklu Dil Desteği”ni tanıttı.

2019 model LG TV'ler, LG'nin daha yüksek düzeyde görüntü ve ses kalitesi sağlamak için derin öğrenme algoritması kullanan benzersiz ThinQ yapay zeka platformuyla birlikte geliyor. Yeni algoritma ile LG TV’ler kaynak içeriğini analiz ediyor ve optimize edilmiş bir içerik sunmak için ortam koşullarını tanıyor.

Karmaşık İsteklere Anında Yanıt

2019 model LG TV’lerde bulunan sesli komut algılama özelliği, ek donanıma gerek olmadan, sadece uzaktan kumandayla konuşarak yanıt almayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Yeni nesil LG TV’ler içeriği anlayarak, daha karmaşık isteklere yanıt verebiliyor. Böylelikle kullanıcılar, istedikleri sonucu elde etmek için verdikleri komutları defalarca tekrarlamak zorunda kalmıyorlar.

Doğal Dil İşleme (Natural Language Processing - NLP), LG’nin OLED TV, NanoCell ve Smart TV serilerini içeren yeni yapay zeka özellikli TV’lerinde, sesle etkinleştirilmiş kontrol sunmasına yardımcı oluyor. LG’nin yeni nesil TV’leri, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Portekizce, İspanyolca ve Rusça dahil olmak üzere birçok dilde yerleşik NLP’yi destekliyor.

Sesli Komutla Kanal Değiştirme, Ayar Yapabilme Özelliği

LG’nin ThinQ yapay zeka özellikli TV’leri, tüketicilere TV kontrolü ve içerik arama da dahil olmak üzere birçok avantaj sağlamak için tasarlandı. LG TV sahipleri, sadece seslerini kullanarak kanalları değiştirebiliyor, ses seviyesiyle oynayabiliyor ve TV ayarlarını yapabiliyorlar. İçerik arama işlevi ise, kullanıcıların Netflix'teki en son programları keşfetmelerini ve YouTube'daki videoları izlemelerini de sağlıyor.

LG, tüketicilerin daha konforlu yaşamasını sağlamak ve oturma odalarının rahatlığında, sadece seslerini kullanarak televizyonlarını ve akıllı ev cihazlarını yönetmeleri amacıyla Open Connectivity Foundation (OCF) ile ortaklık kurdu. LG kullanıcıları bu iş birliği ile, klimalar ve çamaşır makinelerinden robotik elektrikli süpürgelere, hoparlörlere ve aydınlatmaya kadar, cihazları doğrudan TV'den kontrol etmeyi mümkün kılan sezgisel Home Dashboard'un keyfini çıkartıyorlar.

LG Electronics Ortadoğu ve Afrika Başkanı James Lee, “LG, uzun yıllar boyunca gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla Çok Dilli Desteği hayata geçirmeyi başardı. LG, dünya çapındaki müşterileri adına kararlılığını sürdürüyor ve tüketicilere akıllı ve verimli yaşam deneyimi için yeni yollar sağlamayı taahhüt ediyor. LG için Orta Doğu önemli bir pazar, biz de her zaman olduğu gibi tüketicilerimizin taleplerini dinliyor, yeni nesil teknolojik gelişmelerle yerel çözümler sunmaya devam ediyoruz” dedi.İlginizi Çekebilir

Powerturk Muzik Odulleri Sahiplerini Buldu

PowerTürk Müzik Ödülleri


Korteks Genel Müdürlüğü’Ne Barış Mert Atandı

Avrupa'nın en büyük entegre ve inovatif polyester iplik üreticisi Korteks’te yeni Genel Müdür Barış Mert oldu.


Şişli Camii Vakfı Ve Şehit Derneği Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Muammer Keskin ve İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal Yeni Zelanda’da yaşanan katliamla ilgili baş sağlığı dileklerini iletmek için Şişli Cami Vakfı’nı ve din adamlarını ziyaret etti.


Bosch Termoteknoloji, Yeni Nesil Kablosuz Oda Kumandaları İle Tasarrufu Artırıyor!

Bosch’un yeni nesil kablosuz oda kumandalarından Bosch TR24F ve TR36RF modelleri, hem doğalgaz faturalarında tasarruf sağlıyor hem de çevre korumaya katkıda bulunuyor. Kablosuz oda kumandaları aynı zamanda kablolama alt yapısı olmayan evlerde kolay montaj, müşteriye ise kolay kullanım imkanları sağlıyor.


Renault Cenevre Otomobil Fuarı’Nda Yeni Clio’Nun Dünya Prömiyeri’Ni Gerçekleştiriyor

Renault, 15 milyon satış adedine ulaşan ikonik modeli Clio’nun beşinci nesli olan Yeni Clio’yu tanıtıyor. İlki 1990 yılında lanse edilen Clio, satışa sunulmasından bu yana Renault Grubu’nun dünyanın dört bir yanında en çok satan otomobili oldu. Fransızların favori modeli olmakla kalmayan model, 2013 yılından bu yana Avrupa’da B segmentindeki liderliğini sürdürüyor. Clio, 2012 ve 2018 yılları arasında her yıl bir önceki yıla göre satış rakamını artırarak olağanüstü bir ticari performans sergiledi.


Etiketler: için, yapay, zeka, yeni, 2019Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img