20 Mayıs 2019 Pazartesi 10:23

GÜNDEM

Yapay Zekalı Lg Tv’Lerde Çoklu Dil Desteği

Yapay Zekalı Lg Tv’Lerde Çoklu Dil Desteği

34volt » 34Volt

LG Electronics Hakkında:

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

LG Electronics (LG), kullanıcılarına üstün bir izleyici deneyimi sunma vizyonunun bir parçası olarak, 2019 yapay zeka özellikli televizyonlarında, farklı dillerdeki sesli komutları anlayan “Çoklu Dil Desteği”ni tanıttı.

2019 model LG TV'ler, LG'nin daha yüksek düzeyde görüntü ve ses kalitesi sağlamak için derin öğrenme algoritması kullanan benzersiz ThinQ yapay zeka platformuyla birlikte geliyor. Yeni algoritma ile LG TV’ler kaynak içeriğini analiz ediyor ve optimize edilmiş bir içerik sunmak için ortam koşullarını tanıyor.

Karmaşık İsteklere Anında Yanıt

2019 model LG TV’lerde bulunan sesli komut algılama özelliği, ek donanıma gerek olmadan, sadece uzaktan kumandayla konuşarak yanıt almayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Yeni nesil LG TV’ler içeriği anlayarak, daha karmaşık isteklere yanıt verebiliyor. Böylelikle kullanıcılar, istedikleri sonucu elde etmek için verdikleri komutları defalarca tekrarlamak zorunda kalmıyorlar.

Doğal Dil İşleme (Natural Language Processing - NLP), LG’nin OLED TV, NanoCell ve Smart TV serilerini içeren yeni yapay zeka özellikli TV’lerinde, sesle etkinleştirilmiş kontrol sunmasına yardımcı oluyor. LG’nin yeni nesil TV’leri, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Portekizce, İspanyolca ve Rusça dahil olmak üzere birçok dilde yerleşik NLP’yi destekliyor.

Sesli Komutla Kanal Değiştirme, Ayar Yapabilme Özelliği

LG’nin ThinQ yapay zeka özellikli TV’leri, tüketicilere TV kontrolü ve içerik arama da dahil olmak üzere birçok avantaj sağlamak için tasarlandı. LG TV sahipleri, sadece seslerini kullanarak kanalları değiştirebiliyor, ses seviyesiyle oynayabiliyor ve TV ayarlarını yapabiliyorlar. İçerik arama işlevi ise, kullanıcıların Netflix'teki en son programları keşfetmelerini ve YouTube'daki videoları izlemelerini de sağlıyor.

LG, tüketicilerin daha konforlu yaşamasını sağlamak ve oturma odalarının rahatlığında, sadece seslerini kullanarak televizyonlarını ve akıllı ev cihazlarını yönetmeleri amacıyla Open Connectivity Foundation (OCF) ile ortaklık kurdu. LG kullanıcıları bu iş birliği ile, klimalar ve çamaşır makinelerinden robotik elektrikli süpürgelere, hoparlörlere ve aydınlatmaya kadar, cihazları doğrudan TV'den kontrol etmeyi mümkün kılan sezgisel Home Dashboard'un keyfini çıkartıyorlar.

LG Electronics Ortadoğu ve Afrika Başkanı James Lee, “LG, uzun yıllar boyunca gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla Çok Dilli Desteği hayata geçirmeyi başardı. LG, dünya çapındaki müşterileri adına kararlılığını sürdürüyor ve tüketicilere akıllı ve verimli yaşam deneyimi için yeni yollar sağlamayı taahhüt ediyor. LG için Orta Doğu önemli bir pazar, biz de her zaman olduğu gibi tüketicilerimizin taleplerini dinliyor, yeni nesil teknolojik gelişmelerle yerel çözümler sunmaya devam ediyoruz” dedi.İlginizi Çekebilir

Martin Tricaud, Hsbc Orta Doğu, Kuzey Afrika Ve Türkiye Menat Bölgesi Ceo’Su Olarak Atandı

HSBC Avustralya CEO’su olarak görev yapan Martin Tricaud, 1 Haziran 2019 itibarıyla HSBC’nin Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölgesi CEO’su olarak atandı.


Pınar Çocuk Tiyatrosu’Ndan "Oyun Makinesi" Çocuklarla Buluşuyor

Pınar Çocuk Tiyatrosu’ndan "Oyun Makinesi"


Avıs Onlıne Ödemede Yüzde 30 İndirim Sağlıyor

En İyisi Kirala Avis ile Kirala sloganı ile müşterilerine prestijli hizmet ve avantajlı kampanyalar sunmaya devam eden Avis’ten araç kiralayanlar, online ödemede indirim ayrıcalığını yaşıyor.


Efsane Oyundan Türkiye Müjdesi

İlki 1991’de çıkan klasik SRPG oyunu Langrisser serisinin iOS ve Android destekli mobil sürümü Langrisser Mobile, 12 Temmuz’da Türkiye’deki oyunculara açılacak.


“Yöneticiler Hep Birlikteyiz” Gününde Kravatları Attı

ISS yöneticileri ‘Hep Birlikteyiz Günü’ etkinliği için çalışanlarına destek oldu. CFO’dan Merkez Yöneticilere 314 yöneticinin Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Bulaşıkhane Personeli, Çamaşırhane Personeli, Garson, Güvenlik Görevlisi, Servis Sorumlusu, Teknisyen, Temizlik Personeli olarak görev aldığı etkinlikte, yöneticiler tüm gün sahada çalışarak, sahadaki çalışanların rolünü ve karşılaştıkları güçlükleri deneyimledirler.


Etiketler: için, yapay, zeka, yeni, 2019Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img