26 Temmuz 2019 Cuma 13:09

GÜNDEM

Vodafone Türkiye'nin Servis Geliri %17,2 Büyüme İle 2,9 Milyar Tl Oldu

Vodafone Türkiye'nin Servis Geliri %17,2 Büyüme İle 2,9 Milyar Tl Oldu

34volt » 34Volt

Vodafone Türkiye, Nisan-Haziran 2019 Arası Dönemi Kapsayan

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2019-20 Mali Yılı Birinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

- Servis gelirleri %17,2 organik büyüme ile 2,9 milyar TL

- Mobil abone sayısı 23,7 milyon

- 15,6 milyon 4.5G abonesi

- Mobil veri kullanımında %39 artış

- Sabit geniş bant abone sayısı 919 bin

- Vodafone Yanımda kullanıcısı 10,5 milyon

Vodafone Türkiye, Nisan-Haziran 2019 arası dönemi kapsayan 2019-20 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar, dijital bir teknoloji şirketi olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone’un müşteri sayısı ve servis gelirlerinde istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü ortaya koydu.

26.07.2019, İstanbul - Nisan 2019 - Mart 2020 mali yılının ilk çeyrek sonuçlarına göre, Vodafone Türkiye servis gelirlerinde çift haneli büyüme devam etti. Servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %17,2 artarak 2,9 milyar TL'ye yaklaştı. Aynı dönemde mobil servis gelirleri %17 yükseldi.

Sabit hizmetler servis gelirlerinde %20,8 artış

Genişbant teknolojilerinde de müşterilerine global deneyimini sunmaya devam eden Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı son 12 aylık dönemde 182 bin yükselişle 919 bine ulaştı. Sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri ise geçen yılın aynı dönemine göre %20,8 arttı.

Şirketin yeni nesil erişim teknolojilerini kullanan abone sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre 120 bin artış ile 209 bine ulaştı. Vodafone Türkiye'nin yeni nesil erişim şebekeleri ile ulaştığı hane sayısı ise 7,6 milyona yükseldi.

"200 milyonluk dijital trafik"

Vodafone Türkiye müşterilerine uçtan uca ve radikal şekilde sadeleştirilmiş bir dijital deneyim yaşatmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını tek platformdan rahatça karşılayabilmesi için geliştirdiği "Vodafone Yanımda" uygulaması gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif dijital müşteri sayısı 10,5 milyonu aştı. Vodafone Yanımda’nın aylık ziyaret trafiği ise 200 milyonun üzerine çıktı.

Vodafone Türkiye abonelerinin veri kullanımı, 2019-20 mali yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla %39,1 artış ile 351,7 petabyte'a ulaştı.

Vodafone Business servis gelirlerinde %14,2 büyüme

İşletmelerin dijital iş ortağı olma vizyonuyla çalışan Vodafone Business da istikrarlı büyümesini sürdürdü. Vodafone Türkiye kurumsal servis gelirlerini 2019-20 mali yılında bir önceki yıla göre %14,2 artırdı.

Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan 2019-20 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

Vodafone olarak; ana faaliyet alanımız telekomünikasyon sektöründe istikrarlı büyümemizi sürdürürken, dijital bir teknoloji şirketi olma yolunda da hızla ilerliyoruz. 2019-20 mali yılımızın ilk çeyreğinde servis gelirlerimiz %17,2 artışla 2,9 milyar TL’ye yaklaştı. Amacımız; daha iyi bir gelecek için herkesi birbirine bağlamak. Bu amaç ve Türkiye’nin geleceği ile sektörün gelişimine duyduğumuz güvenle yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yerli üretimi desteklemek en büyük önceliklerimizden biri. 2016 yılından bu yana yerli ve milli baz istasyonu ULAK için çalışmalarımız sürüyor. Uzman mühendislerimizle birlikte projeye ürün geliştirme sürecinde de aktif destek sağlıyoruz. Yerli üretime desteğimizi daha da perçinleyerek ULAK baz istasyonlarını yaz sonuna kadar devreye almayı planlıyoruz.”İlginizi Çekebilir

Huawei’Den Tüm İş Yüklerinin Altından Kalkacak Hiper Bütünleşik Altyapı Ürünü Konsepti

Huawei, Hiper Bütünleşik Altyapı Ürünü Konseptini tanıttı. Tüm iş yükü tipleri ve tüm sistemlere uygun olacak şekilde geliştirilen konsept, FusionCube Hiper Bütünleşik Altyapı ve FusionAccess Masaüstü Bulutu Çözümü ile müşterilerin hepsi bir arada bulut altyapısı oluşturmasına yardımcı oluyor.


Sporu Ve Teknolojiyi Sevenlere Yakışan Saat Diesel

Diesel’in yeni modeli Crusher, sahip olduğu şık tasarıma ek olarak Quartz teknolojisi ve sunduğu fonksiyonlarla sporu ve teknolojiyi yaşamlarının bir parçası olarak gören erkeklere hitap ediyor.


Videolu İçerik Türk Eğitim Vakfı Bursu İle 74 Genç Daha Eğitimlerine Yurt Dışında Devam Edecek!

TEV, yurt dışında yüksek lisans ve üst ihtisas yapmaya hak kazanan gençleri dünyanın en iyi üniversitelerine uğurluyor.


Ankara'da Yeni Yaşamın Adresi

KÜLTÜR ve DOĞANIN KALBİNDE YENİ BİR YAŞAM


Tampf Yönetim Kurulu Başkanlığı’Na Alp Önder Özpamukçu Seçildi

“PERAKENDE SEKTÖRÜ BİRLİK MESAJI VERDİ”


Etiketler: Vodafone, Türkiye, servis, sayısı, dijitalYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img