26 Temmuz 2019 Cuma 13:09

GÜNDEM

Vodafone Türkiye'nin Servis Geliri %17,2 Büyüme İle 2,9 Milyar Tl Oldu

Vodafone Türkiye'nin Servis Geliri %17,2 Büyüme İle 2,9 Milyar Tl Oldu

34volt » 34Volt

Vodafone Türkiye, Nisan-Haziran 2019 Arası Dönemi Kapsayan

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2019-20 Mali Yılı Birinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

- Servis gelirleri %17,2 organik büyüme ile 2,9 milyar TL

- Mobil abone sayısı 23,7 milyon

- 15,6 milyon 4.5G abonesi

- Mobil veri kullanımında %39 artış

- Sabit geniş bant abone sayısı 919 bin

- Vodafone Yanımda kullanıcısı 10,5 milyon

Vodafone Türkiye, Nisan-Haziran 2019 arası dönemi kapsayan 2019-20 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar, dijital bir teknoloji şirketi olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone’un müşteri sayısı ve servis gelirlerinde istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü ortaya koydu.

26.07.2019, İstanbul - Nisan 2019 - Mart 2020 mali yılının ilk çeyrek sonuçlarına göre, Vodafone Türkiye servis gelirlerinde çift haneli büyüme devam etti. Servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %17,2 artarak 2,9 milyar TL'ye yaklaştı. Aynı dönemde mobil servis gelirleri %17 yükseldi.

Sabit hizmetler servis gelirlerinde %20,8 artış

Genişbant teknolojilerinde de müşterilerine global deneyimini sunmaya devam eden Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı son 12 aylık dönemde 182 bin yükselişle 919 bine ulaştı. Sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri ise geçen yılın aynı dönemine göre %20,8 arttı.

Şirketin yeni nesil erişim teknolojilerini kullanan abone sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre 120 bin artış ile 209 bine ulaştı. Vodafone Türkiye'nin yeni nesil erişim şebekeleri ile ulaştığı hane sayısı ise 7,6 milyona yükseldi.

"200 milyonluk dijital trafik"

Vodafone Türkiye müşterilerine uçtan uca ve radikal şekilde sadeleştirilmiş bir dijital deneyim yaşatmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını tek platformdan rahatça karşılayabilmesi için geliştirdiği "Vodafone Yanımda" uygulaması gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif dijital müşteri sayısı 10,5 milyonu aştı. Vodafone Yanımda’nın aylık ziyaret trafiği ise 200 milyonun üzerine çıktı.

Vodafone Türkiye abonelerinin veri kullanımı, 2019-20 mali yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla %39,1 artış ile 351,7 petabyte'a ulaştı.

Vodafone Business servis gelirlerinde %14,2 büyüme

İşletmelerin dijital iş ortağı olma vizyonuyla çalışan Vodafone Business da istikrarlı büyümesini sürdürdü. Vodafone Türkiye kurumsal servis gelirlerini 2019-20 mali yılında bir önceki yıla göre %14,2 artırdı.

Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan 2019-20 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

Vodafone olarak; ana faaliyet alanımız telekomünikasyon sektöründe istikrarlı büyümemizi sürdürürken, dijital bir teknoloji şirketi olma yolunda da hızla ilerliyoruz. 2019-20 mali yılımızın ilk çeyreğinde servis gelirlerimiz %17,2 artışla 2,9 milyar TL’ye yaklaştı. Amacımız; daha iyi bir gelecek için herkesi birbirine bağlamak. Bu amaç ve Türkiye’nin geleceği ile sektörün gelişimine duyduğumuz güvenle yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yerli üretimi desteklemek en büyük önceliklerimizden biri. 2016 yılından bu yana yerli ve milli baz istasyonu ULAK için çalışmalarımız sürüyor. Uzman mühendislerimizle birlikte projeye ürün geliştirme sürecinde de aktif destek sağlıyoruz. Yerli üretime desteğimizi daha da perçinleyerek ULAK baz istasyonlarını yaz sonuna kadar devreye almayı planlıyoruz.”İlginizi Çekebilir

Gölbaşı Belediyesi İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Gölbaşı Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Paylaşım Noktası ihtiyaç sahibi Gölbaşılılara ulaşmaya devam ediyor.


Vakıfbank Üst Üste Sekizinci Yarı Final İçin Sahada

Avrupa'nın en büyük kupasını dört kez kazanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde ilk maçta 3-0 mağlup ettiği Dinamo Moskova'yı yarın TSİ 19:30'da VakıfBank Spor Sarayı'nda konuk edecek. Üst üste sekizinci kez yarı finale yükselmek için sahaya çıkacak olan sarı-siyahlılar'ın Dinamo Moskova mücadelesini Spor Smart yayınlayacak.


Vakıfbank, Cev Şampiyonlar Ligi'ndeki 200'Üncü Maçına Çıkıyor

Avrupa'nın en büyük kupasını dört kez kazanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki üçüncü maçında Rusya ekibi Lokomotiv Kaliningrad'la yarın TSİ 20:00'de deplasmanda karşılaşacak. Bu mücadele aynı zamanda sarı-siyahlılar'ın CEV Şampiyonlar Ligi'ndeki 200'üncü maçı olacak. 199 maçta 144 galibiyet alan VakıfBank, kupayı dört kez müzesine götürürken, dört kez ikinci, üç kez de üçüncü oldu.


Türkiye’De Hafta İçi Zararlı Yazılım İndirme Riski %68 Daha Yüksek

31 Mart 2020


Sigorta Şirketleri Hayvanları Sahipli Ve Sahipsiz Olarak Ayrıştırıyor! Avukat Cevat Kazma

Trafikte, aracınızla bir hayvana çarpmanız durumunda, yasalara göre hayvanı en yakın veterinere götürerek tedavi ettirmek zorundasınız. Üstelik bu tedavi masrafları Zorunlu Trafik Sigortası tarafından karşılanıyor. Ancak bazı sigorta şirketlerinin, poliçelerdeki kelime eksikliklerinden faydalanarak masraflardan kaçınmaya çalıştığı ortaya çıktı. Avukat Cevat Kazma, “Çarpılan hayvan sahipsiz ise masrafları üstlenmemeye çalışıyorlar. Sigorta Tahkim Komisyonu’nun bu konuda vermiş olduğu karar emsal sayılmalı.” dedi.


Etiketler: Vodafone, Türkiye, servis, sayısı, dijitalYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img