18 Mayıs 2018 Cuma 15:39

SAĞLIK

Vegan Ve Vejetaryenlere Sperm Uyarısı

Vegan Ve Vejetaryenlere Sperm Uyarısı

34volt » 34Volt

Sperm morfolojisini bozan sebeplere bir yenisi daha eklendi! Hayati öneme sahip olan taurin (taurine) eksikliği spermleri deforme ederek kısırlığa neden oluyor. Taurin hayvansal gıda kaynaklı olduğu için vegan ve vejetaryenler risk altında.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, bu konuda önemli bilgiler verdi:

“Yeni bilimsel çalışmalara göre, taurin eksikliği olan erkeklerde kısırlık problemi daha sık görülüyor. Fareler üzerinde yapılan araştırmada, taurin eksikliğinin sperm kuyruklarında şekil bozukluğu meydana gelmesine neden olduğu ve anormal kuyruklu spermlerin yumurtaya ulaşıp, dölleme yapamadığı bulundu.

Ancak, et ve baklagillerde bulunan taurin takviyesi yapıldığında, spermlerin yüzmesini sağlayan kuyruklarının normale döndüğü gözlendi.

Kaç erkekte taurin eksikliği olduğundan emin olamayız ama anksiyetesi olan, obez, gut hastası veya böbrek yetmezliği olan erkeklerde daha düşük seviyelerde olduğu bilinmektedir.

Vegan ve vejetaryenler daha büyük risk altındadırlar. Çünkü taurin için ana kaynak ettir.

Bununla birlikte vücut kendi desteğini kendi sağlayabilir ama yeterince baklagil, kuruyemiş tüketmek şartıyla. Bu amino asit aynı zamanda anne sütünde de bulunur ve bazı enerji içeceklerine de eklenmiştir.”

Op. Dr. Betül GÖRGEN

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Facebook: OprDr.BetülGörgen

Instagram: drbetulgorgen

Beylikdüzü Kolan Hospitalİlginizi Çekebilir

Tgdf’Den Ramazan Öncesi Vatandaşa Çağrı

TGDF’den Ramazan öncesi vatandaşa çağrı:


Rolls Royce İle Alan Turing Enstitüsü'nden Endüstriyel Yapay Zeka Geliştirme Çalışmaları

ROLLS-ROYCE İLE ALAN TURING ENSTİTÜSÜ’NDEN ENDÜSTRİYEL YAPAY ZEKA GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI


Qnb Finansbank İle Tenis Heyecanı

QNB Finansbank’ın sponsorluğunu üstlendiği “QNB Finansbank Private Banking İstanbul Seniors Cup” bu yıl 4-14 Nisan tarihleri arasında 9. kez tenis severlerle buluştu.


Uluslararası Bilgi Öğrencilerinin Gözünden En İyi İstanbul Kareleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin, “Uluslararası BİLGİ Öğrencilerinin Gözünden İstanbul” konseptiyle bu yıl üçüncü kez düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. 175 fotoğraf arasından seçilen en iyi kareler, 23 Mayıs tarihine kadar santralistanbul Kampüsü’nde sergilenecek.


Philips Satinelle Bre65000 İle Yazın Keyfini Zahmetsizce Çıkarın

Yaz aylarında kadınların aklını en çok kurcalayan konulardan biri olan tüy sorunu, Philips Satinelle Prestige BRE650/00 ile fonksiyonel bir çözüme ulaşıyor. Tüm ihtiyaçlar için 8 ataçman seçeneği ile çözümü tek bir cihazda buluşturan Philips, masajdan peelinge ve epilasyona kadar tüm yaz bakımını yaparken, size de rahatlığın keyfini sürmek kalıyor.


Etiketler: taurin, olan, daha, Kadın, HastalıklarıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img