17 Nisan 2019 Çarşamba 12:31

GÜNDEM

Vatandaşlarımızın Kampanyalardan Yararlanması Ülke Ve Gayrimenkul Sektörü İçin Umut Verici

Vatandaşlarımızın Kampanyalardan Yararlanması Ülke Ve Gayrimenkul Sektörü İçin Umut Verici

34volt » 34Volt

Z. Altan Elmas

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

Türkiye genelinde Mart ayında 105 bin 46 adet konut satışı gerçekleşti. Bir önceki aya göre konut satışlarında yaklaşık yüzde 34 oranında artış yaşandı. Kamu bankalarıyla yapılan 0.98 faiz oranı kampanyası ve daha sonraki süreçte kamu bankalarının konut kredisi faiz oranını genel olarak 1.28’e düşürmesi durgun giden gayrimenkul sektörüne önemli bir dinamizm kazandırmıştır. Vatandaşlarımızın yapılan kampanyalardan yararlandığını görmek hem ülke ekonomisi hem de gayrimenkul sektörü için umut vericidir.

Özel bankalar kamu bankaları gibi konut kredisi faiz oranlarını düşürmeli

Birinci el konut satışları bir önceki ay olan Şubat ayına göre yüzde 35 artarak 44 bin 163 adet olarak gerçekleşti. İpotekli satışlara baktığımızda da 22 bin 762 adet konut satışı ile bir önceki aya göre yüzde 156 oranında artış meydana gelmiştir. Bir süredir ertelenen konut alma talebi bahar dönemiyle birlikte tekrar canlanmıştır. Kamu bankalarının yanında özel bankaların da konut kredi faiz oranlarını düşürmesiyle vatandaşlarımızın ciddi anlamda konuta yöneleceğini söyleyebiliriz. Özel bankalar da özveri ve fedakârlıkta bulunan gayrimenkul sektörü ve kamu bankaları gibi elini taşın altına koymalıdır.

Sene sonuna kadar yabancıya satışta 10 milyar doları yakalayabiliriz

2019 yılı Mart ayı konut satışı geçen yılın Mart ayına göre yüzde 71 oranında artış ile 3 bin 129 adet olarak gerçekleşti. 2018 yılında yabancıya konut satışında vatandaşlık imkânının 250 bin dolara çekilmesiyle vites büyütmüştük. Bu sene yurtdışı tanıtım organizasyonlarına verilecek teşviklerle daha büyük bir ivme yakalayarak ülkemize 10 milyar dolar döviz girdisi kazandırabiliriz.

Türk ekonomisinin lokomotifi olmaya devam edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Dr. Berat Albayrak’ın açıkladığı reform paketi de sektörümüzü pozitif yönde etkileyecektir. Sektörde kredilerin bir kısmının kurulacak olan gayrimenkul fonu hissesi ile takas edilmesi sektörü rahatlatacak ve kredilerin fona konulmayan kısımlarının ödenebilirliğini daha da artıracaktır. 0.98 faiz oranı kampanyası ile birlikte KDV ve tapu harcı indirimlerinin devam etmesi ve Emlak Katılım Bankası ile yeni finansal modellerin geliştirilmesiyle gayrimenkul sektörü ekonominin lokomotifi olmaya ve ülkemize katma değer üretmeye devam edecektir.İlginizi Çekebilir

Bültenkurtuluş’Un Çınarına 100. Yaş Sürprizi

Arkadaşları, komşuları ve Şişli Belediyesi, 50 yıldır Feriköy’de oturan Yakup Hazan’a 100. yaş sürprizi yaptı. Asırlık çınar Hazan doğum günü pastasını Belediye Başkanı H. Hayri İnönü ile üfledi.


Bülten Levi's® Made & Crafted® İlkbaharyaz 2019 Kadın Koleksiyonu

LEVI’S® MADE & CRAFTED® KADIN GİYİM KOLEKSİYONU


Çelikel Eğitim Vakfı'nın "Alev Topları Programı" Başvuruları Başladı

Çelikel Eğitim Vakfı’nın gençlere sağladığı ve bu yıl 7.si gerçekleşecek burs ve sosyal & kültürel gelişim destek programı “Alev Topları” başvuruları başladı. Program, ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencilerine 12 aylık burs desteğinin yanı sıra; eğitimler, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılım dergi abonelikleri, kitap hediyeleri gibi çalışmalarla gençlerin hayatlarının tümüne yayılan bir gelişim desteği de sunuyor.


Bülten Çocuklar Haklarını Tiyatro İle Öğrenecek

ÇOCUKLAR HAKLARINI TİYATRO İLE ÖĞRENECEK


67 Peşimizde Olanlar, Belki De İçimizdeydi!

Milyonların sevgilisi Oğuzhan Uğur'un ilk romanı çıktı!


Etiketler: konut, faiz, gayrimenkul, adet, göreYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img