17 Mayıs 2017 Çarşamba 11:40

ŞEHİR

Vatandaşa Büyükada Kazığı

Vatandaşa Büyükada Kazığı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul'un en güzel coğrafyalarından biri olan Büyükada vatandaşa fahiş fiyata satılan yiyeyecek, içecekleriyle gündemde. Milliyet Gazetesi'ne yansıyan habere göre. Büyükada yiyecek, içecek esnafı fiyatları insafsızca yükselterek vatandaşları ve turistleri mağdur ediyor. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre denetimler de yetersiz! Adada sadece 4 tane zabıta memuru bulunuyor! Büyükada, müşteri kazıklamada Bodrum’la yarışıyor! Yemeğin yanında servis edilen yarım sepet ekmek için hesaba 20 TL yazan bazı mekanlar, bununla da kalmıyor... Garsonların müşteriyle ettiği kavgalar da vatandaşı çileden çıkartıyor!

 

Takvim'den Betül Alaken'in haberine göre garsonların hesaba itiraz olduğunda bir anda kalabalık oluşturup masaya gelmeleri, Büyükada'daki hizmet anlayışını sorgulattı. Restoranların yanı sıra kafelerin müşterilerine "Bir şey yemiyorsanız çay, meşrubat veremeyiz. Ya bir şey yeyin ya da masadan kalkın" şeklindeki yaklaşımları da turistlerin tepkisine neden oluyor. Sadece mekanlar değil umumi tuvaletlerle büfelerde satılan su ve sigara fiyatlarının dahi İstanbul'un diğer tüm ilçelerine oranla yüksek olması, büyük tepki çekiyor. Bu arada hafta sonları günlük ziyaretçi sayısı 1 milyona kadar çıkan Büyükada'daki zabıta sayısının da sadece '4' olması, turistlerin yaşadığı sıkıntıları çözmekte etkili olamıyor.İlginizi Çekebilir

Türkler Kısa Tatili Sevdi, Satışlar Yüzde 100 Arttı!

Turizm sektörü son yılların en hareketli bahar dönemini yaşıyor. 23 Nisan’daki üç günlük tatilin ardından, bir gün izin kullanılarak dört güne çıkarılan 1 Mayıs tatili, sektörde adeta doping etkisi yarattı. Antalya, Kıbrıs gibi bölgelerdeki deniz tatillerinden Kapadokya, Batı Karadeniz gibi kültür turlarına kadar birçok yerde yüksek doluluk oranlarına ulaştıklarını söyleyen tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, “Rezervasyonlarımız geçen seneye oranla 23 Nisan’da yüzde 100, 1 Mayıs’ta ise yüzde 70 arttı” dedi.


The St. Regıs Brasserıe’Den “Kase” Dolusu Yeni Lezzetler

THE ST. REGIS BRASSERIE’DEN “KASE” DOLUSU


Magnum’Un Hazzı Ciddiye Alanlara Bu Yılki Ödülü Porsche

Magnum, heyecanla beklenen hediye sürprizini, bu yıl hazzı ciddiye alanlara özel üretim iki Porsche ile yapıyor. “Magnum hazzı ustalıkla hazırlanır, hediyesi de öyle olmalı” diyerek yola çıkan Magnum’un, çikolata rengi koltuklar ve eşsiz sedefli vanilya rengi ile tasarlanan Porsche Magnum Edition, çubukların üzerindeki şifre ile çekilişe katılan iki kişinin olacak.


Tatilde De Her An Yanınızda... Küçük Ve Etkili Yapısıyla Air Plates Compact Saç Düzleştirici

Dünyanın önde gelen kişisel bakım markası Remington’ın dünyanın ilk süspansiyonlu plakalarına sahip düzleştiricisi Air Plates, artık saçlarınızı her ortamda keyifle şekillendirmenizi sağlıyor. Ergonomik ve etkili yapısıyla Air Plates Compact ister sporda ister tatilde ister ofiste, kısacası ihtiyaç duyduğunuz her yerde en güzel halinize ulaşmanıza yardım ediyor.


Efsane Futbolcu Ali Gültiken'den Spor Turizmine Büyük Katkı

World Football Week’te geri sayım sürüyor!


Etiketler: Büyükada, göre, İstanbul, satılan, MilliyetYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img