2 Nisan 2019 Salı 10:46

GÜNDEM

Vakıfbank'tan E İpotek

Vakıfbank'tan E İpotek
Vakıfbank'tan E İpotek

34volt » 34Volt

VakıfBank ipotek işlemlerini de dijital ortama taşıdı

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dijitalleşmeyi merkeze alarak müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştiren VakıfBank, öncü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. VakıfBank, kredi kullanımını hızlandıracak bir yenilikle taşınmaz ipotek işlemlerini dijital ortama taşıyan “e-ipotek uygulamasını” başlattı.

Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası VakıfBank, bankacılık sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye ve hizmetlerini dijital ortama taşıyarak müşterilerinin yanındaki güç olmaya devam ediyor.

Reel ekonomi ve müşteri ihtiyaçlarını yakından takip eden VakıfBank, geliştirdiği e-ipotek uygulamasıyla kredi işlemlerinde taşınmazların ipotek olarak alınması sürecini elektronik ortama taşıdı. Uygulama öncesinde müşteriler, ilgili Tapu Müdürlüklerine bizzat başvuru yapıp Banka ile Tapu Müdürlüğü arasındaki yazışmaların gerçekleşmesini ve evrak teslimini bekliyor ve zaman kaybı yaşıyordu. Bu uygulama sayesinde müşterilerin çok daha hızlı şekilde kredi kullanması sağlanırken kaynak ve emek israfının da önüne geçilmiş oldu.

Daha hızlı, güvenli ve tasarruflu

e-ipotek uygulaması hakkında bilgi veren VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “Dijitalleşmede yenilikçi ve öncü hizmetlerimize bir yenisini daha ekleyerek e-ipotek uygulamasını başlattık. Bu uygulama sayesinde uzun zaman alan ipotek işlemleri artık elektronik ortamda daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Bu da müşterilerimiz, Bankamız ve Tapu Müdürlüklerimiz açısından kaynak tasarrufu sağlıyor, verimliliği artırıyor. Bu vesileyle süreç ortağımız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüze de yakın işbirliği ve çözüm odaklı çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Öncüsü oldukları uygulama sayesinde müşteri memnuniyetinin de artacağını kaydeden Özcan, “Bu yeniliğimiz öncesinde hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız birkaç kez tapu müdürlüklerine bizzat gitmek durumunda kalıyordu. e-ipotek uygulaması sayesinde müşterilerimizin sadece bir kez imza için gitmesi yeterli oluyor. Evrak ve yazışmaların dijital ortama taşınması da işlem güvenliği ve kolaylığı sağlıyor. Aynı zamanda çalışanlarımızın üzerinden bir iş yükünü alarak şubelerimizin daha verimli olmasını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.İlginizi Çekebilir

Tarkan’In Harbiye Maratonu’Nda Büyük Final!

Harbiye Bilançosu: 7gün, yaklaşık 50.000kişi, toplam162şarkı, 20saat!


Dijital Paralar Hakkında Bilginiz Yoksa Dikkat!

Dijital paralar hakkında bilginiz yoksa dikkat!


Ptt’Den “Horozlar” Konulu Anma Pulu

PTT AŞ tarafından “Horozlar” konulu anma pulu kapsamında Türkiye’nin yerli ırkları arasında olan Denizli horozu ve Gerze (Hacıkadı) horozu görsellerine yer verilerek hazırlanan iki değerli anma pulu ve ilk gün zarfı 24 Ekim 2019 tarihinde tedavüle sunuldu.


Beymen Club Fotoğraf Yarışması İçin Son Günler

Beymen Club’ın Instagram üzerinden gerçekleştirilen “Yaz Hiç Bitmesin” temalı fotoğraf yarışması, 18 Ağustos 2019, Pazar günü sona eriyor.


Teb “Hoş Geldin” Kredisi Faizini Yüzde 1,18’E İndirdi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), yeni müşterileri için sunduğu “Hoş Geldin” faizli kredi ürününün faiz oranını düşürdü. TEB’le ilk defa tanışan ve borçlarını tek bir yerde toplayıp rahat etmek isteyenler, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için Findeks Notuna göre farklı tutar ve vadelerde, yüzde 1,18’den başlayan faiz oranıyla ihtiyaç kredisinden faydalanabiliyor.


Etiketler: daha, VakıfBank, e-ipotek, ortama, TapuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img