16 Ocak 2020 Perşembe 15:02

GÜNDEM

Üsküdar’Da Klarnet Ve Kanundaki Ustalık Buluştu “Nev Nefes” Buluşmasında, Kâtibim Şarkısına Kuşlar Da Eşlik Etti Klarnet Üstadı Serkan Çağrı Ve Kanun Sevdalısı Göksel Baktagir İle Üsküdar’Da Büyülü Bir Müzik Şöleni Yaşandı


34volt » 34Volt

VİDEO LİNKİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ÜSKÜDAR’DA KLARNET VE KANUNDAKİ USTALIK BULUŞTU

“NEV NEFES” BULUŞMASINDA, KÂTİBİM ŞARKISINA KUŞLAR DA EŞLİK ETTİ

KLARNET ÜSTADI SERKAN ÇAĞRI VE KANUN SEVDALISI GÖKSEL BAKTAGİR İLE ÜSKÜDAR’DA BÜYÜLÜ BİR MÜZİK ŞÖLENİ YAŞANDI

Düzenlediği etkinliklerle sanat dünyasının usta isimlerini İstanbullularla bir araya getiren Üsküdar Belediyesi, “Nev Nefes” buluşmasında bu kez kanun sevdalısı Göksel Baktagir’i İstanbullularla buluşturdu. Serkan Çağrı’nın klarnet, Göksel Baktagir’in kanundaki ustalıklarının damga vurduğu “Nev Nefes” buluşması sırasında, usta sanatçılar kendilerinden geçerek sanatlarını icra ederken katılımcılardan büyük alkış aldılar. Sanatçının ölümsüz eseri olan Kâtibim şarkısını kanun ve klarnette martı ve kuş sesleri çalarak icra ettikleri sırada, alkışlar çığ gibi büyüdü.

Üsküdar Belediyesi’nin İstanbulluları sanat ve sohbetle buluşturduğu mekânı Nevmekan Sahil”de her ay farklı bir konuğunu konuk ağırlayan Serkan Çağrı, son programıyla izleyicisine unutulmayacak bir akşam yaşattı. Kanun icrasında geliştirdiği çok özel bir teknikle dünyanın en önemli kanun icracılarından biri olan Göksel Baktagir’i ağırlayan Çağrı, Göksel Baktagir’in kanundaki ustalığı önünde adeta saygı duruşunda bulundu.

“Nev Nefes” temasıyla düzenlenen buluşmada, sözlü ve enstrümantal olarak 400’den fazla esere imzasını atan Göksel Baktagir ile klarnet üstadı Serkan Çağrı, klarnet ve kanundaki ustalıklarını birleştirerek, katılımcılara benzersiz seremoni sundular. Baktagir’in Oyun Bitti, Yalnız Sen, Dermanın Sensin, Keyif, Hatırla Sevgili, Akdeniz, Atlantis, Katibim gibi şarkılarına eşlik eden katılımcılar, konser sırasında koro görevi gördü. Coşkunun hiç dinmediği buluşmada alkışlar, tüm Üsküdar’da yankılandı.

Göksel Baktagir:

“Babam sazımı başka çocuğa verince, kanuna başladım”

Buluşma sırasında katılımcılara kanun icra etmeye nasıl başladığını aktaran Göksel Baktagir, “10 yaşındayken, babam bana bağlama aldı. Sonra onu başka bir çocuğa verince, evde kanun vardı. Böylece kanun ile müzik yolculuğuma devam ettim” dedi.

Göksel Baktagir:

“Enstrümanlar bizim müziğimizin kalıcı kolonlarıdır”

Serkan Çağrı’nın kanun ve bestelerin ile Türkiye’ye ölümsüz eserler kazandırdın. Peki, neden sesini kullanmadın?” sorusuna Baktagir şöyle yanıt verdi:

“Saz müziğine ağırlık vermiştim. Ama zamanla sözlü müziğe de ilgi duydum. Güzel şairler olunca…Ben ses sanatçısı değilim. Ama şarkı da söylediğimi görünce, sözlü albüm de yaptık. Değerli sanatçımız Çiğdem Gürdal ile bir albüm yapacağız”



İlginizi Çekebilir

Myk Petrol Ofisi Cup Petrol Ofisi İle Yelkenlerin Rüzgârı Bol, Pruvası Neta…

MARMARA YELKEN KULÜBÜ – PETROL OFİSİ KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU:


Vogue Eyewear Gıgı Hadıd Koleksiyonu

VOGUE EYEWEAR


Sompo Sigorta’Dan Yeni Reklam Filmi “Biz Sizi Anlıyoruz…”

İnovatif, rekabetçi kurum kültürü ile sektörün kâr ederek büyüyen en hızlı şirketi unvanına sahip Sompo Sigorta, yeni reklam filmini yayınladı. “Biz Sizi Anlıyoruz” mottosuyla hazırlanan reklam filmi, Sompo Sigorta’nın sigorta sektörüne ve müşterisine bakış açısına vurgu yapıyor.


Wilo'ya En Yenilikçi Şirket Ödülü

WILO’YA EN YENİLİKÇİ ŞİRKET ÖDÜLÜ


Buray 2020’Yi Antalya’Da Karşıladı

Buray 2020’yi Antalya’da Karşıladı!


Etiketler: Göksel, Baktagir, kanun, Çağrı, Serkan



Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img