13 Kasım 2019 Çarşamba 11:49

GÜNDEM

Ümraniye Ataşehir Göztepe Metrosu'na Uluslararası Ödül


34volt » 34Volt

ÜMRANİYE -ATAŞEHİR-GÖZTEPE METROSU'NA

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ULUSLARARASI ÖDÜL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen, Ümraniye- Ataşehir- Göztepe Metrosu, dünyanın önemli mimarlık yarışmalarından olan AEC Excellence Awards’da "Alyapı Tasarımı" dalında birincilik ödülünü kazandı. Ödül töreni 19 Kasım'da Las Vegas Autodesk University’de gerçekleşecek.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu, dünyanın en prestijli sektörel yarışmalarından biri olarak bilinen AEC Excellence Awards’da, Altyapı Tasarım (Infrastructure) dalı, Büyük Proje(Large Project) klasmanında birincilik unvanını kazandı.

Bu yıl 8'incisi düzenlenen yarışmaya 40 ülkeden 230 proje katıldı. İBB tarafından hayata geçirilen Ümraniye- Göztepe Metrosu, yenilikçi ve teknolojik altyapısı ile, Amerika Birleşik Devletleri'nden “LaGuardia Airport Terminal B Replacement- Skanska Walsh Joint Venture” ile Hollanda'dan katılan “Afsluitdijk - Largest Dike of the Netherlands-Levvel - BAM, Van Oord, Rebel" projelerini geride bırakarak birinci oldu.

Türkiye’nin teknoloji ve inşaat alanlarındaki yenilikçi anlayışını tüm dünya ile paylaşmaimkanı sunacak AEC Excellence Awards yarışmasında ülkemiz, ilk kez birincilik elde etmiş oldu. Yarışmanın ödül töreni 19 Kasım Salı günü Las Vegas Autodesk University’de gerçekleşecek.

ÜMRANİYE - ATAŞEHİR - GÖZTEPE METRO HATTI

Ümraniye - Ataşehir - Göztepe Metro Hattı 13 km ve 11 istasyondan oluşacak. Anadolu Yakası'nın ulaşım sorunlarına önemli ölçüde çözüm getirmesi planlanan hatla, Ümraniye – Göztepe arası yolculuk süresi 20 dakika sürecek. Hat, günde 350 bin kişiye hizmet verebilecek.

Tam Otomatik Sürücüsüz Metro olarak çalışacakÜmraniye - Ataşehir - Göztepe hattında, güvenlik için tam boy peron ayırıcı kapılar kullanılacak. Kazı çalışmalarına, 4 tünel açma makinesi (TBM) ile başlanan hattın, 2022 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

Geçtiğimiz dönem durdurulan metro projelerinden biri olan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı'ndaki çalışmalar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı törenle yeniden başlatılmıştı.

"AEC EXCELLENCE AWARDS YARIŞMASI"

AEC Excellence Awards, dünyanın dört bir yanından mimarlık, mühendislik ve inşaat alanındaki BIM “Building Information Modeling” (Yapı Bilgi Modellemesi) süreçleri ve en yenilikçi teknolojiyi kullanan projelerin Altyapı ve Üstyapı Tasarım ile Yapım kategorilerinde yarıştığı, dünyanın en prestijli sektörel yarışmalarından biri olma özelliğini taşıyor.İlginizi Çekebilir

Piyano Festivali'nden Muhteşem Son!

PİYANO FESTİVALİ’NDEN MUHTEŞEM SON!


Yılın İlk Ara Tatilinde Öğrenciler Renklerin Gücünden İlham Alıyor Adel Kalemcilik

Yılın İlk Ara Tatilinde Öğrenciler


Ege Rallisi Sona Erdi

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK)


Bireyler De Kurumlar “E İmza” Diyor

E-imza kullanım alanları artıyor


Akaryakıtta Yüzde 40’A Varan Tasarruf Mümkün!

AKARYAKITTA YÜZDE 40’a VARAN TASARRUF MÜMKÜN!


Etiketler: Göztepe, dünyanın, Excellence, Awards, MetrosuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img