14 Şubat 2019 Perşembe 13:05

GÜNDEM

Uluslararası Doğrudan Yatırımlarda 2018 Yılının Aralık Ayında Yüzde 38’Lik Artış

Uluslararası Doğrudan Yatırımlarda 2018 Yılının Aralık Ayında Yüzde 38’Lik Artış

34volt » 34Volt

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün (14.02.2019) açıklanan Uluslararası Doğrudan Yatırım rakamları konusunda şu açıklamada bulundu;

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün (14.02.2019) açıklanan Uluslararası Doğrudan Yatırım rakamları açıklamasına göre ülkemiz 2018 yılının Aralık ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 38’lik artışla 1 milyar 168 milyon dolarlık doğrudan yabancı yatırım çekmiştir. 2018 yılı göz önüne alındığında toplam 13 milyar 163 milyon dolarlık doğrudan yatırım miktarına ulaşılmış, böylece yıllık bazda yüzde 14’lük önemli bir artış elde edilmiştir. 2018 yılı içerisinde toplam sermaye yatırımlarında üretim 2 milyar dolar ile başı çekerken, onu sırasıyla perakende, finans ve enerji takip etti. Dünya’da toplam UDY’nin çok ciddi manada düşüş yaşadığı 2018 yılında, Türkiye’nin yıllık bazda göstermiş olduğu UDY performansı önemli bir başarıdır. Bu başarı ile Türkiye sahip olduğu sağlam ekonomik temelleri ile küresel çapta ekonomisine güvenilen bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Yıl kapanmadan, geçtiğimiz yılın rakamını geçeceğimizi ifade etmiştik, yüzde 14 artışla bunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz."İlginizi Çekebilir

Axa, Sigorta Sektörünün Kadın Girişimcileriyle Buluştu

AXA Sigorta, sahip olduğu yenilikçi ve farklı bakış açısını, bu sefer de kadın girişimcileri ve sigorta sektörünü desteklemek ve daha ileri taşımak için kullanıyor. AXA, kadın girişimcilerin işlerine ve hayatlarına değer katmak, kadınların sigorta sektöründe daha çok yer almalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın acenteler ile bir araya geliyor.


360Mesut Yar İle Laf Çok, Hafta İçi Her Gün 23.45

BAHARiYE CD. NO:31 iKiTELLi, BASIN EKSPRES YOLU, KÜÇÜKÇEKMECE / iSTANBUL


Red Bull Tv İle Festival Yayınları Üçüncü Yılında

Red Bull TV, dünyanın en sevilen müzik festivallerini evinize taşımaya devam ediyor. Üç yıldır devam eden festival yayınlarının bu yazki seçkisinde Roskilde, Chicago’da düzenlenen Lollapalooza ve Austin City Limits yer alıyor. Roskilde Festivali’nden öne çıkan performanslar, Lollapalooza ve Austin City Limits Festivali’nden ise canlı yayınlar sanatçıların özel röportajlarıyla Red Bull TV’den yayınlanacak.Müzik severler tarafından dünya çapında müthiş bir ilgiyle karşılanan üç festivali evlerinden takip etmek isteyenler yayınları https://www.redbull.tv/ adresinden izleyebilecekler.


Xiaomi, İkinci Yetkili Mi Store’U Forum İstanbul’Da Açıyor.

Xiaomi, ikinci Yetkili Mi Store’u Forum İstanbul’da açıyor.


Canım Kardeşim 2 Müzikali İstanbul Optimum Avm’De Sahneleniyor Ve Görseller

İstanbul Anadolu Yakası’nda, alışveriş ve sosyal yaşamın önemli adreslerinden biri haline gelen İstanbul Optimum Alışveriş Merkezi, miniklerin sevilen çizgi film kahramanı ‘’Canım Kardeşim 2’’ müzikaline sahipliği yapmaya hazırlanıyor.


Etiketler: 2018, Türkiye, yüzde, milyar, toplamYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img