17 Mayıs 2017 Çarşamba 12:46

KÜLTÜR SANAT

Tulum, Kemençe ve Horon… Merkezefendi’de Karadeniz Rüzgarı

Tulum, Kemençe ve Horon… Merkezefendi’de Karadeniz Rüzgarı

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Bu yıl 18’incisi düzenlenen Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Her gün farklı sanatçıların konuk edildiği festivalde sahne alan grup İmera Zeytinburnulu hayranlarıyla buluştu. Bitmeyen Sevda, İmera Fera, Emri Olur, Vazgeçtim gibi şarkılarıyla dinleyenleri Karadeniz ezgilerine doyuran grup İmera, konsere katılan vatandaşlardan büyük beğeni topladı. Yoğun ilgi gören konserde alanı dolduran gençler ise tulum şov eşliğinde bol bol horon tepip öz çekim yaptı.

“PAZAR AKŞAMINA KADAR ETKİNLİKLERİMİZ HER GÜN DEVAM EDECEK”

Konser sonunda İmera grubuna plaketlerini takdim eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali etkinliklerinin 18. yılındayız. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler sayesinde bu organizasyonları gerçekleştirebiliyoruz. Tıp günleriyle ilgili ilham kaynağımız döneminin ünlü hekimi Merkezefendi’dir. Merkezefendi’de ne varsa, ne yapılıyorsa fikir ona aittir. 465 yıl önce bizden ayrılan Merkezefendi, Türkiye’nin önemli zenginliği olan şifalı bitkilere önem veren bir bilim insanıydı. Biz de ondan ilham alarak bu tıp günleri etkinliklerini gerçekleştiriyoruz. Festival kapsamında hem böylesine güzel kültürel programlarımız oluyor hem de Tıbbi Bitkiler Bahçemizde bilimsel etkinliklerimiz oluyor. 21 Mayıs Pazar akşamına kadar kültürel ve bilimsel etkinliklerimiz devam edecek, hepinizi bekliyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Sera Üner Goodyear Gelişen Pazarlar Kurumsal İletişim Direktörü Oldu

30 Nisan 2018


Cinayet Zanlısının Ailesinin İki Evinde Yangın Çıktı

Bursa’Nın İnegöl İlçesi'nde geçen Nisan ayında bir kişiyi bıçaklayarak öldürmekten yargılanan Dilaver Ekinci’nin ailesine ait iki evde dün gece yangın çıktı. Aile üyeleri, evlerinin kundaklandığını iddia etti.


MİT'e meydan okuyan terör sempatizanı

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD)'in Londradaki toplantısı basan ve İstanbuldaki katliamı desteleyen grup Londra'da gözaltında İngiltere'de beslenen bu PKK sempatizanlarının Türkiye'ye iade edebileceği belirtiliyor. Avrupa'da terörizmi desteklemek suç sayılıyor! Konuyla ilgili olarak İngiltere büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığına çağrılabileceği belirtiliyor.


Belek, Deniz, Güneş, Kum İle 4 Ay Turist Ağırlayan Merkez Değil

Regnum Carya Golf & SPA Resort Onursal Başkanı Fikret Öztürk, Belek'in sadece deniz- güneş- kum ile 4 ay turist ağırlayan bir merkez olmadığını, 12 ay turizmin hareketli olduğu bir destinasyon haline geldiğini söyledi.


Dr. Ümit Aktaş, 12 Mayıs’Ta Doğal Yaşam Festivali’Nde

Türkiye’nin ilk fitoterapi eğitimi alan tıp doktorlarından Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralİstanbul Kampüsü'nde ikincisi düzenlenecek olan Doğal Yaşam Festivali'nde ziyaretçiler ile bir araya gelecek.


Etiketler: Merkezefendi, İmera, Karadeniz, Geleneksel, FestivaliYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img