11 Temmuz 2019 Perşembe 14:23

GÜNDEM

Ülkelerin İş Gücü İstatistikleri Belli Oldu

Ülkelerin İş Gücü İstatistikleri Belli Oldu

34volt » 34Volt

BASIN BİLDİRİSİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ülkelerin iş gücü istatistikleri belli olurken, Türkiye’nin 31,3 milyonluk iş gücüyle 20’nci sırada olduğu görüldü. İş gücü en yüksek olan ülkenin ise 806,7 milyon ile Çin’in olduğu kaydedildi.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, iş gücü istatistiklerini konu alan raporu inceledi. Ajans Press’inCIA verilerinden ve medya yansımalarında derlediği bilgilere göre,Türkiye’deki işgücü 31,3 milyon olurken, dünya ülkeleri arasından 20’nci sıraya yerleştiği görüldü. Listenin başına da 1,3 milyar nüfuslu Çin yerleşirken, buradaki iş gücü oranlarının 806,7 milyon olduğu kaydedildi. İkinci sırada yer alan ülke ise 521,9 milyonluk iş gücü ile 1,2 milyar nüfusa sahip Hindistan oldu. Avrupa Birliği ülkelerinde ise iş gücünün 238,9 milyon olduğu belirlendi. Araştırmada 233 ülke yer alırken, Pitcairn Adalarının 15 kişilik iş gücüyle listenin son sırasında olduğu gözlendi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yayınladığı son istatistiklere göre de 80 milyon nüfusa sahip ülkemizin yüzde 45,4’ü istihdam, yüzde 52,9’u da iş gücüne katılım oranına sahip iken, işsizlik oranının yüzde 14,1 olduğu saptandı.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konu ile ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılından bugüne iş gücü ile alakalı 26 bin 602 haber yansıması tespit edilirken, işsizliğin 75 bin 475 başlıkla ön planda olduğu görüldü.İlginizi Çekebilir

Revolution’In Yeni Fondöteni Conceal & Define İle Ciltte Devrim Başlıyor!

Revolution’ın Conceal & Define Serisinin Yeni Fondöteni ile Her Tempoya Uyum Sağlayın!


Dermaceutic Light Ceutic Cilt Tonunu Eşitliyor Bb

Fransız Dermaceutic Laboratuvarları’nın geliştirdiği cildi berraklaştırmaya ve cilt tonunu düzenlemeye yardımcı leke karşıtı gece kremi Dermaceutic Light Ceutic, cilt rengi ve görünümü konusunda yardımcı olurken cildin ışıltısını geri kazandırıyor.


Şişecamlılar “Ailece Şişecam’Da Buluşuyoruz” Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, çalışanlarını ve ailelerini aile etkinliklerinde buluşturuyor. “Ailece Şişecam’da Buluşuyoruz!” etkinlikleri kapsamında İstanbul’un Tuzla ilçesinde, Camiş Ambalaj Sanayi Fabrikasında çalışanları ve aileleri bir araya geldi. Gün boyunca zengin aktivitelerle keyifli bir gün geçiren aileler, üretim tesisini ziyaret etme fırsatı da buldu.


İbb'den İstanbul Deprem Çalıştayı

29/11/2019


Krizin İki Yüzü Fırsatlar Ve Riskler

Krizden fırsat çıkarabilmek mümkün mü? Şirketler kriz dönemlerinde nasıl bir strateji izlemeli?


Etiketler: olduğu, gücü, milyon, görüldü, AjansYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img