1 Kasım 2016 Salı 20:05

DÜNYA

Ukrayna'da Çernobil Mağdurları Parlamentoyu Basmak İstedi

Ukrayna'da Çernobil Mağdurları Parlamentoyu Basmak İstedi
Ukrayna'da Çernobil Mağdurları Parlamentoyu Basmak İstedi

DHA » Sonat KEREM / KİEV, (DHA) -

Ukrayna'da Çernobil nükleer faciasında zarar gören bir grup, parlamento binasına girmek istedi. Göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ukrayna'da Çernobil nükleer faciasında zarar gören bir grup, parlamento binasına girmek istedi. Göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı.

Ukrayna'da Çernobil nükleer faciası sonrası kurtarma çalışmalarında sağlıklarını yitiren vatandaşların protestolarına bir yenisi daha eklendi. Sosyal güvencelerinin artırılmasını öngören yasa tasarısının kabul edilmesi için gösteri düzenleyen Çernobil mağdurları, toplu halde Ukrayna Parlamentosu'na girmek isteyince polis tarafından engellendi.

“Çeteler, defolun" diye slogan atan grup, Çernobil faciasında zarar gören emekli vatandaşların yasal sosyal güvencelerinin sağlanmasını talep etti. Parlamento Başkanı Andrey Parubiy ile görüşmek isteyen grup ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı.

Ukrayna'nın Kiev iline bağlı Çernobil kenti, 1986 yılında 20'nci yüzyılın ilk büyük nükleer felaketine sahne oldu. Patlamanın hemen ardından 30 kişi ölürken, Birleşmiş Milletler'e göre facianın neden olduğu hastalıklar sonucu 4 bin kişi hayatını kaybetti.İlginizi Çekebilir

Haziran Sayısı Haber Ve Dosya Konularınız Hakkında...

Yayınınızda yer vereceğiniz haber ve dosyalarınız arasında yardımcı olabileceklerimiz var mıdır?


Bu Araçtan Yaralı Çıktı

Bursa’Nın İnegöl İlçesi’nde, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirdiği otomobil, aydınlatma direğini çarparak yağmur suyu kanalına düştü. Kazada, hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Muammer Akgül, yaralandı.


Kaspersky Lab, İçecek Sektörünü Koruma Altına Alıyor

Kaspersky Lab ve Plzensky Prazdroj, üretim tesislerinin genel endüstriyel güvenliğini geliştirmek amacıyla siber güvenlik alanında yaptıkları iş birliğini duyurdu. Pilsner Urquell’i üreten ve bugün dünyada üretilen biraların üçte ikisinden fazlasına ilham kaynağı olan dünyanın en ünlü bira üreticisi ile birlikte çalışan Kaspersky Lab, üretim merkezinin endüstriyel siber güvenlik yapısını sağlamlaştırıp üretim hatlarının ve operasyonel teknolojilerin siber saldırılara karşı direncini artırdı.


Ebru Yaşar Ödüle Doymuyor

BİR GECEYE İKİ ÖDÜL SIĞDIRDI


Ramazan Sonrası Diyetin Sırrı Twitter’Da

Ramazan ayında değişen beslenme düzeni, bağırsak sağlığını ve sindirim sistemini etkisi altına alıyor. Uzun süren açlık ve arkasından aniden mideye yüklenme, öğün sayısının, sıvı tüketiminin azalması sindirimi bozabiliyor. Ramazan sonrası sindirim sistemini toparlamak ise işin uzmanlarına düşüyor. Twitter’da Ramazan sonrası bünyeyi toparlamak için en sağlıklı diyet sırları veren diyetisyenleri sizin için araştırdık. Siz de doğru beslenme sırlarını öğrenmek için #dogrubeslenme #dogrudiyet hashtaglerini kullanarak ya da Twitter’ın en popüler diyetisyenlerini takip ederek sağlıklı beslenmenin yollarını arayabilirsiniz.


Etiketler: Çernobil, Ukrayna, nükleer, grup, faciasındaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img