10 Kasım 2019 Pazar 14:54

GÜNDEM

Tv'ler İçin Görüntülü Işıklı Öğrenciler, Ata’Mızı Selanik’Teki Evinde Andı


34volt » 34Volt

Işıklı öğrenciler, Ata’mızı Selanik’teki evinde andı

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

FMV Işık Okullarının dört kampüsünden 117 beşinci sınıf öğrencisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında Selanik’ te doğduğu evde andı. Işıklı öğrenciler ve 19 öğretmen, Ata’nın doğduğu evde " Mustafa’m Ata’m" adlı şiir ve müzik korosuyla Sen Benim Hep Yanımdasın, Ey Özgürlük , Eğil Salkım Söğüt Eğil, 10. Yıl Marşı gibi eserleri de seslendirdi.

1934 yılında Atatürk’ün onayı ile Işık adını alan FMV Işık Okulları, öğrenci ve öğretmenleri ile 10 Kasım’da Atatürk’ün Selanik’teki evini ziyaret etti. 2002 yılından itibaren 17 yıldır her 10 Kasım’da Ata’nın doğup büyüdüğü evde hazır bulunan Işıklıların düzenlediği anma törenine Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Zeynep Sezerman da katıldı. Sezerman, anma töreninde; “Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları olarak 17 senedir her 10 Kasım’da öğrencilerimizle Ata’mızı Selanik’te doğduğu evde anıyoruz. Selanik'in Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu şehir olması dışında bizim için bir önemi daha var. Okullarımızın temeli de Selanik’te yaşayan Türk ailelerin okul arayışlarıyla burada atıldı. Kuruluşumuzun 50. yılında Ata’mızın onayıyla "Işık" adını aldık. Onun izinde, ilke ve devrimlerinin ışığında, gelecek nesilleri eğitimle aydınlatmaya ve önce iyi insanlar yetiştirmek için çalışmaya tüm gücümüzle devam ediyoruz”diye konuştu. Atatürk’ün yaşamdan ayrıldığı saat olan 09.05'te saygı duruşuna geçen öğrenciler, " Mustafa’m Ata’m" sunumuyla törene devam etti.

Ata’nın doğup büyüdüğü evin yanı sıra çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği, okula gittiği Selanik’i de gezen Işıklılar, 1885’te Feyz-i Sıbyan adıyla Selanik’te kurulan Işık Okullarının o dönemdeki ilk binasının yer aldığı bölgeyi de ziyaret etti.

Çiğdem Özkan Medya Direktörü / Media Directorİlginizi Çekebilir

Alx Hungary’Den Dünyaca Ünlü Black Food Festivaline Destek

Türkiye ve Macaristan arasındaki ticari ilişkilere büyük katkılar sağlayan ALX Hungary, kültür-sanat etkinliklerine verdiği katkılarla da adından söz ettiriyor. ALX Hungary, bu kez İstanbul’da düzenlenecek dünyaca ünlü 6. Black Food Festivaline destek verecek.


Meme Kanseri Hastaları Ve Yakınlarına 8 Önemli Öneri

Kadınlarda en sık görülen kanser türünün meme kanseri olduğu kabul ediliyor. Kanser tanımı kendi başına kişiyi endişeli bir sürecin içine sokmaya yeterken, bunun memede ortaya çıkması kadınlar için daha hassas bir sürecin doğmasına neden oluyor. Tedavi başarısında hastanın ruhsal durumu, çevre desteği ve yüksek motivasyon büyük rol oynuyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi Psikoloji Bölümü’nden Uz. Klinik Psikolog ve Psikoonkolog Gözdem Özdem, meme kanseri tedavisi gören kadınların ruhsal yönden güçlü kalabilmeleri için tavsiyelerde bulundu.


Kiptaş, Müzayede Kazancını Sosyal Konuta Harcayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraklerinden KİPTAŞ, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun “tasarruf” talimatı doğrultusunda tarihinde bir ilke imza atarak ihtiyaç duymadığı lüks araçlar ile portföyündeki gayrimenkulleri müzayedede sattı. Şirket, müzayedenin gelirini sosyal konut projelerinde harcayacak.


Yeni Galaxy A30s Şimdi Türkiye’De Oynayın, Çekin, Paylaşın!

Bir üst seviyeye yükseltilen Galaxy ailesinin yeni üyesi Galaxy A30s, şimdi daha da güçlü bir şekilde Türkiye’deA30s beraberinde A20 ve A10’un yeni versiyonları olan A10s ve A20s de satışa sunuluyor


Güzellikte Yeni Trend Yüze Bütünsel Dokunuş

Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, çene kontörü, göz altı morlukları, dahil hepsine estetik cerrahide kişiye özel bir tedavi seçeneği mevcut. Üstelik ameliyatsız seçenekleriyle... Teoxane Academy’nin Polonya’da gerçekleştirdiği ve yaklaşık 150 Avrupalı doktorun katıldığı Expert Day’de Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. İsmail Küçüker de yer aldı. Çalıştay’da orta yüz ve göz altı ışık dolgusu ile ilgili deneyimlerini paylaşan Doç. Dr. İsmail Küçüker, bakımlı ve daha genç görünmeyi sağlayan son uygulamalar hakkında bilgi verdi.


Etiketler: Selanik, Işık, Atatürk, Mustafa, doğduğuYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img