4 Aralık 2019 Çarşamba 12:38

GÜNDEM

Türkiye'deki Üst Düzey Yöneticiler, Veri Ve Yapay Zekaya Yatırım Planlıyor

Türkiye'deki Üst Düzey Yöneticiler, Veri Ve Yapay Zekaya Yatırım Planlıyor

34volt » 34Volt

IBM Araştırması:

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de üst düzey yöneticiler veri ve yapay zekanın önemine inanıyor

IBM İş Değerleri Enstitüsü’nün (IBV) Araştırmasına göre, veri odaklı kültüre sahip liderlerin çoğu, önümüzdeki 2-3 yıl içinde makine öğrenimi de dahil olmak üzere, yapay zekaya büyük yatırım yapmayı planlıyor.

İSTANBUL, 4 Aralık 2019 – IBM’in (NYSE: IBM), iki yılda bir yaptığı ve bu yıl 20’incisi açıklanan "Güven Avantajınızı Oluşturun" adlı Üst Düzey Yönetici Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, Türkiye’de veri odaklı kültüre sahip liderlerin çoğu, önümüzdeki 2-3 yıl içinde makine öğrenimi de dahil olmak üzere, yapay zekaya büyük yatırım yapmayı planlıyor.

IBM İş Değerleri Enstitüsü’nün (IBV) Oxford Economics ile işbirliğiyle yürüttüğü araştırma kapsamında, 98 ülkede ve 20 sektörde lider markaları yöneten 13.500 üst düzey yöneticiyle anket çalışması yapıldı. Araştırmaya Türkiye'den 209 üst düzey yönetici katıldı. IBM Think Summit İstanbul'da sunulan araştırma sonuçlarına göre, şirketlere çoğunlukla pazar liderliği getiren en temel unsur, bir kuruluşun müşterilerinden, kendi iş süreçlerinden ve iş ortağı ekosisteminden gelen verilere ilişkin yüksek düzeyde güven oluşturması.

Türkiye’den katılımcıların yüzde 21’i veri yolculuğunda lider konumda

Araştırma kapsamında ön plana çıkanlar, veri stratejisini iş stratejisiyle birleştiren en ileri grubu oluşturuyor. “Öncü” olarak adlandırılan bu liderler, dünya genelindeki katılımcıların yüzde 9'unu, Türkiye'deki katılımcıların ise yüzde 21'ini oluşturuyor. Öncüler, şeffaflığı ve karşılıklılığı, müşteri güvenini kazanmada, dolayısıyla büyümede kritik unsurlar olarak görüyor.

Bu liderler ayrıca verilere ilişkin güven inşa etmenin, içeriden elde edilen doğru iş verileriyle başladığını ve ancak güvenilir ekosistemler oluşturarak verilerin değerini artırabileceklerine inanıyor. Türkiye'de inovasyon ve değişimi yönetme alanında başarılı performansa sahip bu grup, şirketin gelir artışında yüzde 61, kârlılıkta ise yüzde 72 daha yüksek sonuçlar sağladı.

Bu liderler, müşteri ilişkilerinde güven oluşturmanın stratejik bir zorunluluk olduğunu düşünüyor ve bu güveni kazanıp sürdürmek için çok çalışıyorlar. Buna göre ;

IBM Türkiye Genel Müdürü Volkan Sözmen , “Günümüz işletmelerinin kendi süreçlerinden ve ekosistemlerinden elde ettikleri verilere güvenirken, müşterilerinin de güvenini kazanabilmeleri gerekiyor. IBV’nin araştırması, Türkiye'deki liderlerin bunu benimsediğini, veri ve iş stratejilerinin özüne güveni konumlandırdığını gösteriyor. Yapay zekaya yatırım ise, veriden yeni değer elde etmek için bu liderlerin gündeminin başında yer alıyor. Biz de IBM'in sahip olduğu teknoloji ve bilgi birikimi ile müşterilerimizin bulut ve yapay zeka yolculuklarının ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir kuruluşun verilerine güven duymanın önemine odaklanan araştırmanın öne çıkan diğer sonuçları şöyle:

Araştırmada iş dünyası için öne çıkan öneriler ise şu şekilde:

IBM İş Değerleri Enstitüsü Hakkında

Weber Shandwick Türkiye

Murat Karakoç

Burak Sarıcaİlginizi Çekebilir

Meryem Uzerli, Flo.Com.Tr İle “Tıkla Şıkla” Diyor!

“tıkla şıkla” diyor!


Beş Yıl İçinde En Yüksek Ip Trafiği Artışı Orta Doğu Ve Afrika Bölgesinde Görülecek

Tüm dünyada dijital ortamda değişmekte olan trendleri ve davranışları öngören Cisco’nun Görsel Ağ Endeksi Tahminleri’ne göre, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki IP trafiği artışının 2017 ile 2022 yılları arasında yüzde 41 oranında olması bekleniyor.


Fest Travel 2019Iı Gezi Programı Çıktı!

FEST Travel’ın her sene iki kez çıkardığı gezi programlarından 2019/II çıktı. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek, birçok kişinin hayalini süsleyen rotaların olduğu yeni program 250’den fazla gezi 20’den fazla yeni rota barındırıyor.


Lc Waikiki Çocukların İlk Adımında Yanında

LC Waikiki 9-24 ay aralığında, ilk adımını atacak bebeklere özel ilk adım koleksiyonu hazırladı. Her yaş grubunda şıklığın tamamlayıcısı rolünü üstlenen ayakkabılar, bu sefer bebeklere özel tasarlandı.


It Operasyonlarını Yönetilen Hizmet Sağlayıcısına Emanet Eden Ceo’Ların Kazanacağı 6 Avantaj

CEO’LARIN CAN SİMİDİ: YÖNETİLEN HİZMET SAĞLAYICISI


Etiketler: Türkiye, veri, yüzde, yapay, göreYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img