23 Mayıs 2020 Cumartesi 13:32

GÜNDEM

Türkiye, Yerli Askeri Sağlık Ürünlerini Açıklayacak

Türkiye, Yerli Askeri Sağlık Ürünlerini Açıklayacak

34volt » 34Volt

ABD Başkanı Donald Trump’ın kullandığını açıklamasıyla dünyanın peşinde koştuğu ancak bulunamayan hidroksiklorokin hammaddesini Türkiye üretmeye başlıyor. Diğer yandan, Sahra Tipi Solunum Cihazı da yerli olarak üretime başladı. İki ürün ile ilgili ayrıntılar ilk kez Military Medical Webex’te açıklanacak.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyada ilk kez tam teşekküllü online iş görüşmesi ile ürün sergileme ve uluslararası konferansı olan Military Medical Webex fuarı, 9-10 Haziran 2020'de yapılacak. 40’ı aşkın ordudan heyetlerin katılacağı etkinlikte, koronavirüs nedeniyle hayati önem kazanan sahra tipi solunum cihazının ve hidroksiklorokinin yerli üretilmesi ile ilgili ayrıntılar açıklanacak.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) Savunma Daire Başkanı Dr.Gen.Müh.Burçak Çabuk tarafından, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) bünyesinde iki önemli ürünün yerli üretimi ve ayrıntıları ile ilgili açıklamalar yapılacak:

HİDROKSİKLOROKİN, TÜRKİYE’DE YERLİ OLARAK ÜRETİLECEK

Koronavirüs ile mücadelede kullanılan ilacın hammaddesi olan hidroksiklorokin sülfatın kullanıldığı ilaç ilk olarak aralarında Türkiye’nin olduğu sınırlı sayıda ülkeye satışına izin verilmişti. Geçtiğimiz günlerde, ABD Başkanı Donald Trump’ın hidroksiklorokin hammaddeli ilacı kendisinin kullandığını açıklamasıyla yeni bir boyut kazanmıştı. Hindistan’ın elinde tuttuğu hammaddenin satışını yasaklamasıyla ülkeler arasında diplomatik krizin fitilini ateşlemişti. Türkiye, dünyanın peşinde koştuğu hidroksiklorokin sülfatı kendi üretmeye hazırlanıyor.

YERLİ SAHRA TİPİ SOLUNUM CİHAZININ AYRINTILARI AÇIKLANACAK

Türkiye’nin ayrıntılarını açıklayacağı yerli üretim Sahra Tipi Solunum Cihazı, MKEK’de üretilmeye başlandı. Talep her geçen gün artmasına rağmen, dünyada üretimin cevap verememesi ülkeler arasında diplomatik krizlere sebep oluyor. Yerli üretim Sahra Tipi Solunum Cihazı ile Türkiye büyük bir ihtiyacı karşılamış oluyor.

ABD’NİN BİYOTERÖR DANIŞMANI MİLİTARY MEDİCAL WEBEX’TE

Önemli konuşmacıların yer alacağı konferansın dikkat çekici katılımcılarından biri de Randall S. Murch olacak. FBI Eski Direktör Yardımcısı ve FBI’ın Biyolojik Terör Programı’nı yazan Randall S. Murch, biyolojik terörle ilgili yasanın mimarı.

Dünyanın en önemli mikrobiyal adli tıp uzmanları arasında gösterilen Randall S. Murch, biyoterörizm saldırıları, emniyet ve güvenlik politikaları ile ilgili ilk kez konuşacak. Murch, uzun yıllardır tartışmaları süren biyolojik saldırıların nasıl gerçekleştiğini, ortaya çıkma şekillerini ve nasıl engelleneceğini açıklayacak.İlginizi Çekebilir

Vodafone, Her İki Eşe De Doğum İzni Verecek

VODAFONE TÜRKİYE’DE 1 OCAK İTİBARIYLA EBEVEYN OLAN TÜM ÇALIŞANLAR


Bitcoin Alıp Satmanın En Kolay Yolu ‘Cepte’ Btcturk

BtcTurk’ün yeni mobil uygulaması iOS AppStore’da…


Türk Telekom’Un Yenilenen Üsküdar Müşteri Merkezi Hizmete Girdi

Türk Telekom, hızlı büyüme ve mükemmel müşteri deneyimi hedefleriyle satış kanallarını yeniliyor. Bu kapsamda Ofis Transformasyon Projesi ile kendine ait ofislerini Türk Telekom Müşteri Merkezlerine (TTMM) dönüştürüyor. Son olarak bu amaç doğrultusunda yenilenen Türk Telekom’un Üsküdar Müşteri Merkezi de törenle hizmete girdi.


Realme 6 Ve Realme 6 Pro İle Beraber Realme Buds Air Kampanyalı Fiyatıyla Satışa Çıkıyor

realme 6 ve realme 6 Pro ile Beraber realme Buds Air


İstanbul’Un Mezarlık Alanları Yıkanıp Temizlendi

İSTANBUL’UN MEZARLIK ALANLARI YIKANIP TEMİZLENDİ


Etiketler: Türkiye, ilgili, Murch, yerli, hidroksiklorokinYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img