10 Kasım 2019 Pazar 13:07

GÜNDEM

Türkiye’Nin Tek Ürün Bileşenleri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’Nde Gövde Gösterisi Yaptı

Türkiye’Nin Tek Ürün Bileşenleri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’Nde Gövde Gösterisi Yaptı

34volt » 34Volt

Türkiye’de en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci sektör olma unvanını uzun süredir koruyan kimya sektörü, “Life Sciences Ingredients” konsepti ile bir araya gelerek 24-26 Ekim 2019 tarihlerinde arasında 63 ülkeden 5.553 profesyonel ziyaretçiyi İstanbul’da buluşturdu. Fuara en çok ziyaretçi katılımı sağlayan ilk on ülke sırasıyla; İran, Ürdün, Irak, Bulgaristan, Almanya, Cezayir, Rusya, Türkmenistan, Kuveyt, Özbekistan oldu.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Life Sciences Ingredients” konsepti çatısı altında birleşen ve eş zamanlı olarak düzenlenen üç fuar, “Uluslararası Gıda, Beslenme Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı-Food & Nutritional Ingredients”, “Uluslararası İlaç Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı-Pharmaist” ve “4. Uluslararası Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakımı Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı-Cosmetics & Home Care Ingredients” 2019, yurt içi ve yurt dışından binlerce profesyonel alıcıyı bir araya getirdi.

2019 yılında 9 ayda 15 milyar dolar ihracat rakamlarına ulaşan kimya sektörünü “Life Sciences Ingredients” konsepti ile birleştiren ve Türkiye’nin tek ürün bileşenleri fuarı olduğunu söyleyen Artkim Fuarcılık Genel Direktörü Cengiz Yaman, “Hem katılımcı hem de ziyaretçi rakamlarımızla çok başarılı bir fuar geçirdik. Cosmetics & Home Care - Food & Nutritional ve Pharmaist olarak toplam 3 bin 835 metrekare alanda, 63 ülkeden toplamda 5 bin 553ziyaretçi katılımımız gerçekleşti. En çok uluslararası ziyaretçimiz sırasıyla İran, Ürdün, Irak, Bulgaristan, Almanya, Cezayir, Rusya, Türkmenistan, Kuveyt, Özbekistan’dan geldi.” dedi. Açılış töreninde konuşan Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF)Başkan Vekili Rint Akyüz ise; “Fuarların gıda, kimya, kozmetik, kişisel bakım, deterjan ve ev bakımı içerikleri üreten sektör oyuncularının yurt dışına açılması için önemli bir fırsat sunduğunu, etkinlikler sayesinde Türkiye’nin bölgesindeki önemli pazarlara ihracatının artabileceğini vurguladı.”

Gıda ve İlaç hammaddeleri sektörüne yön verenler, Food&Nutritional Ingredients ve Pharmaist bünyesinde düzenlenen panelde bir araya geldi

İstanbul Fuar Merkezi’nde ilk gün düzenlenen panelde Aromsa Genel Müdürü Murat Yasa, Gıda Bileşenleri ve Geliştiricileri Sanayicileri Derneği(GIDABİL) 2. Başkanı ve TGDF Başkan Vekili Rint Akyüz, Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD) Yönetim Kurulu Başkanı Samet Serttaş, BASF İlaç Çözümleri Türkiye, Orta Doğu, Rusya ve Afrika Satış Direktörü Tanju Cepheli konuşmacı olarak yer aldı. Food&Nutritional Ingredients ve Pharmaist bünyesinde düzenlenen gıda ve ilaç sektörüne dair dünyada ve ülkemizdeki en son gelişmeler, yenilikler ile sektöre dair gündemdeki konuların alındığı panelde, konuşmacılar özellikle bu alandaki eğitimin yetersizliği, sürdürülebilirlilik konusunun gerekliliği ile yatırımların dünya beslenme alışkanlıklarına göre yapılması konusunda görüş birliğine vardı.

Kimya sektörünün başarılı kadınları Women in Life etkinliğinde buluştu

İş dünyasının sınır tanımayan iki kadın yöneticisi Aromsa Genel Müdür Yardımcısı Melis Yasa Aytaman ve Sentromer DNA Teknolojileri şirketinin kurucusu Pınar Akalın başarı hikayelerini, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Cosmetics & Home Care Ingredients, Food & Nutritional Ingredients, Pharmaist fuarları kapsamında düzenlenen Women in Life etkinliğinde sektörün başarılı ve güçlü kadınları ile paylaştı. Kadın iş gücünün olduğu alanlarda şirketlerin finansal olarak daha güçlü olduğunun söyleyen Aytaman, “Kadın yöneticilere gerçekten çok ihtiyacımız var.” dedi. Kadının korumacı bir yapısının olduğunun altını çizen Akalın ise kadınların istihdam ve girişimcilikte daha çok yer almasını hedeflediklerinin altını çizdi.

Pharmaist Fuarı ile eş zamanlı konferans ve panellere sektörün ileri gelenleri katılım gösterdi

Pharmaist ile eş zamanlı olarak düzenlenen FNI&PHARMA CONFERENCE da ise hem yurt dışından hem de yurt içinden önemli sektör dernek başkanları, bilim insanları, uzmanlar ve iş dünyasından isimler katılım sağlarken, sektöre dair en son teknolojik gelişmeler konuşuldu.

Koku Atölyesi yoğun ilgi gördü

Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı bünyesinde düzenlenen Koku Atölyesinde “Kendi oda kokunu kendin tasarla” ve “Kozmetikte doğru esans seçimi” “Kozmetik sektöründe markalaşmanın önemi” ve aromatik özlerle ilgili sunumlar ilgiyle karşılandı. Sektöre dair en son teknolojik gelişmeler, trendler ve projelerin konuşulduğu CHCI Konferansı, inovatif ürünlerin sergilendiği “Innovation Corner Alanı”, laboratuvar ortamında prototip numuneler üretilen “Product Formulation Alanı”da ziyaretçilerin takip ettiği etkinlikler oldu.İlginizi Çekebilir

Aşkınıza İyi Bakın

Sevgililer Günü’nde kişisel bakım ürünleri en güzel hediye alternatiflerinin başında geliyor.


Lacoste Florence İle Sofistike Şıklık

Fransız zerafetinin simgesi Lacoste, yeni saat koleksiyonu “Lacoste Florence” ile klasik ve spor şıklığı bir arada sunuyor


Samsung Wind Free Klima İle Yazın Sağlıklı Serinlik Artık Mümkün!

Samsung’un yenilikçi teknolojilerinin yanı sıra tasarımıyla da oldukça farklılaşan Wind-Free sağlıklı serinlik teknolojisine sahip Wi-Fi kontrollü duvar tipi kliması, kullanıcıların sıcak havalarda doğrudan rüzgâra maruz kalmadan hızla serinlemesini sağlamasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.


H&M, Uefa Vakfı İle Futbol Tişörtlerinden Oluşan Bir Çocuk Koleksiyonu İçin İş Birliği Yapıyor

H&M, kârın %100’ ünün UEFA Çocuk Vakfı’na bağışlanacağı, özel bir tişört koleksiyonu sunmaktan gurur duyar. Çocukları aktif kalmaya ve futbolun küresel boyutunda yer almaya teşvik ederek H&M, gelir, sağlık, eğitim ve bunların bütünleştiği alanlarda insan hakları ile ilgili insani projeleri desteklemek için sporu kullanan bir vakfa bağış yaparak geleceklerine anlamlı bir şekilde katkıda bulunabilmeyi hedefliyor. Dünyadan 16 ülkenin futbol tişörtlerinin birebir kopyasından oluşan çocuk koleksiyonu hm.com’da satışa sunuldu.


Günün Her Anında Yanında Vestel Akıllı Saat

Vestel VFit akıllı ürün ailesinin yeni üyesi Vestel Akıllı Saat satışa sunuldu. Şık tasarımı, ulaşılabilir fiyatı ve kişiselleştirme özellikleriyle dikkat çeken ürün, Vestel’in sağlıklı yaşamı destekleyen mobil uygulaması VFit+ ile entegre olarak kullanıcıya kolaylık sağlıyor.


Etiketler: Ingredients, düzenlenen, olarak, Pharmaist, GıdaYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img