15 Şubat 2017 Çarşamba 23:53

BİLİM TEKNOLOJİ

Türkiye'nin Havası En Kirli Şehirleri

Türkiye'nin Havası En Kirli Şehirleri

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Gelir fırsatlarının kırsal alanlardan şehre yerleşmesi ve hızlı sanayileşme yüzünden milyarlarca insan sağlığa zararlı kirli hava koşullarında yaşamakta. Hava ölçümlerinin yapıldığı şehirlerde yaşayanların %80’i Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği tehlikeli sınırların üstündeki koşullarda yaşamını sürdürmekte.


Dünyanın bir çok bölgesi bu kirli havadan etkilenmiş olsa da, düşük gelirli nüfus diğer kısımlara göre bu koşullardan daha çok etkileniyor. İçinde daha çok düşük ve orta gelirli nüfusların bulunduğu şehirlerin %98’i gerekli sağlık koşularını sağlayamıyor. Yüksek gelirli şehirlerde ise bu rakam %56 civarında. Çevre Portalı Yeşilist'te yayınlanan bir habere göre işte havası kirli şehirlerimiz:

 

 

Maalesef Avrupa’daki şehirler baz alındığı zaman ilk 10’da Türkiye’den 8 şehir var. Sırası ile Batman, Hakkari, Gaziantep, Siirt, Afyon, Karaman, Iğdır ve Isparta Avrupa’nın ve Türkiye’nin havası en kirli şehirleri.İlginizi Çekebilir

Mülteciler Zorlu Hayat Şartlarında Ayakta Kalmak İçin, Doğrudan Satış Sektörüne Yöneliyor!

Zorunlu göç sebebiyle ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan mülteciler bulundukları ülkelerde zorlu hayat şartlarında ayakta kalabilmek için ‘girişimci’ oluyorlar.100’ü aşkın ülkede, doğrudan satış alanında faaliyet gösteren Asya Kökenli QNET, mültecilerin ekonomiye katkı sağlamalarını destekliyor; birlikte çalıştığı bağımsız temsilciler arasına mültecileri de dahil ediyor.


Endüstri 4.0’In Öncü Zirvesi Konya Endüstri Zirvesi Başlıyor

ENDÜSTRİ 4.0’IN ÖNCÜ ZİRVESİ KONYA ENDÜSTRİ ZİRVESİ BAŞLIYOR


Çocuklar Ünlü Ressam Memduh Kuzay İle Atölye Çalışması Yapacak , 5 Mayıs Cumartesi 15 30, Trump Art Gallery

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery, gelecek nesilleri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Sanatçı Memduh Kuzay, ‘Büyüleyen Şehir İstanbul’ adlı sergisi kapsamında 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla atölye çalışması yapacak. Onlara resim sanatının inceliklerini anlatacak, birlikte renk çalışmaları gerçekleştirecek.


Omv 24. Iccı Uluslararası Enerji Ve Çevre Fuarı Ve Konferansı Özel Sponsoru

OMV


Bosch, Ip Tabanlı Teknolojileriyle Red Dot Ve İf Tasarım Ödülü’Nü Kazandı & Görseller

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin geliştirdiği IP tabanlı PRAESENSA Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi ile DICENTIS Tercüman Ünitesi’nin tasarım başarısı, dünyanın en prestijli ödülleriyle taçlandırıldı.


Etiketler: kirli, Türkiye, gelirli, şehirlerde, düşükYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img