8 Nisan 2019 Pazartesi 10:33

GÜNDEM

Türkiye’Nin Global Yolcuğuna Samsung’Dan Tam Destek

Türkiye’Nin Global Yolcuğuna Samsung’Dan Tam Destek

34volt » 34Volt

Türkiye Mekanik Tesisat sektörünün global pazarlara açılma yolunda atması gereken adımlar Four Effects Mühendislik Toplantısı’nda masaya yatırıldı

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

08.04.2019 – Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenen, mekanik ve tesisat sektörünün en önemli isimlerinin bir araya geldiği Four Effects Mühendislik Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Four Effects Mühendislik Toplantısı’nın bu yılki ana teması Türkiye ve Global Yolculuk olarak belirlendi. Mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçileri bir araya getirmeyi ve sektördeki son gelişmelerin, sorunların ve çözüm yollarının masaya yatırılmasını hedefleyen etkinliğin moderatörlüğünü geçen sene olduğu gibi yine Serdar Kuzuloğlu yaptı.

Artık Sektör Standartlarımızı Belirlemeliyiz

Toplantının ilk panelinde konuşmacı olarak söz alan Samsung Electronics Türkiye Sistem Klimaları Kıdemli Müdürü Okan Tutcu, Türkiye’den başarıl global projeler çıkması için standardizasyon konusunun önemine dikkat çekerek şunları söyledi; “Bu toplantının da ana konusu olan global yolculuğa başlamadan önce sektörümüze ait standardizasyonu tamamlamamız gerektiğini düşünüyorum. Eğitimlerimizi, uygulamalarımızı ve kontrollerimizi belirlediğimiz standartlara göre yapmamız lazım. Sektörde standardizasyon yeterli olmadığı için ürün üreticileri sahada yapılan mekanik tesisatı kontrol etmek ve denetlemek zorunda kalıyor.”

Türkiye’de son 20 yılda inşaat sektöründe bir patlama yaşandığına dikkat çeken Tutcu sözlerini şöyle sürdürdü; “Hatasıyla, doğrusuyla hepimiz inşaat alanında farklı işler yaptık. Türkiye olarak global yolculuğa çıkmadan önce yaptığımız doğruları kitaplaştırmamız, yapılmaması gerekenleri not etmemiz ve belirlediğimiz standartlara göre bu yolculuğa çıkmamız gerekli diye düşünüyorum”.

Yapılamayanı Birlikte Yapalım

ABD’de ASHRAE standartlarının yazılmasına 100 yıldan daha uzun bir süre önce sektör bileşenlerinin bir araya geldiği bir toplantıda karar verildiğini hatırlatan Tutcu, “Samsung’un “Yapamadığını Yap (Do What You Cant)” mottosuna uygun bir şeklide bugüne kadar yapılamayanı yaparak kendi standartlarımızı belirleyebiliriz. Bu adımı attıktan sonra Türkiye’den de Samsung kadar kuvvetli markalar çıkarabileceğimizden eminim. Yapılamayanları beraber yapmak, sektördeki oyunculara global yolculuklarında ilham vermek için ve tüm engellere meydan okuyabilmeniz için Samsung Türkiye olarak yanınızdayız” dedi.

Samsung Electronics Hakkında Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Samsung Electronics, televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com adresinden “Samsung Newsoom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.İlginizi Çekebilir

Genç Tasarımcılar Deri, Tekstil Ve Konfeksiyon Sektörleri İle Buluştu

Özgün tasarlanmış koleksiyonlar hazırlayarak, daha katma değerli ürünler ihraç etmek isteyen deri, tekstil ve konfeksiyon ihracatçıları “DESIGNDAYIZMIR’19” etkinliğinde güçlerini birleştirdi.


Pınar’Dan 10 Bin Ağaçlık Arkidolar Ormanı

Pınar Kido, çocuklara doğa bilincini kazandırmak için “Arkidolar Ormanı” projesini başlattı. 10 bin ağaçtan oluşacak “Arkidolar Ormanı” ile çocukların ağaçları yakından tanıması ve çevre duyarlılıklarının geliştirilmesi hedefleniyor.


Ajda Pekkan Bayramda Bodrum’Da...

SÜPERSTAR AJDA PEKKAN, DÜNYANIN EN İYİ SÜPER YAT MARİNASI YALIKAVAK MARİNA’DA SAHNE ALACAK!


Güncelleme Tema Vakfı’Ndan Milletvekillerine Çağrı

TEMA Vakfı’ndan milletvekillerine Torba Yasa Tasarısı’nı kabul etmeyin çağrısı


İsveç Kraliçesi Haak Vakıfbank'ta

Yeni sezon transfer çalışmalarına devam eden VakıfBank Spor Kulübü, geçtiğimiz sezon İtalyan ekibi Savino Del Bene Scandicci'de forma giyen Isabelle Haak'ı kadrosuna kattı. Ülkesinde 'İsveç kraliçesi' lakabıyla tanınan 1.94 boyundaki genç oyuncu, pasör çaprazı pozisyonunda görev yapıyor.


Etiketler: Samsung, Türkiye, için, olarak, ElectronicsYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img