8 Nisan 2019 Pazartesi 10:33

GÜNDEM

Türkiye’Nin Global Yolcuğuna Samsung’Dan Tam Destek

Türkiye’Nin Global Yolcuğuna Samsung’Dan Tam Destek

34volt » 34Volt

Türkiye Mekanik Tesisat sektörünün global pazarlara açılma yolunda atması gereken adımlar Four Effects Mühendislik Toplantısı’nda masaya yatırıldı

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

08.04.2019 – Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenen, mekanik ve tesisat sektörünün en önemli isimlerinin bir araya geldiği Four Effects Mühendislik Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Four Effects Mühendislik Toplantısı’nın bu yılki ana teması Türkiye ve Global Yolculuk olarak belirlendi. Mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçileri bir araya getirmeyi ve sektördeki son gelişmelerin, sorunların ve çözüm yollarının masaya yatırılmasını hedefleyen etkinliğin moderatörlüğünü geçen sene olduğu gibi yine Serdar Kuzuloğlu yaptı.

Artık Sektör Standartlarımızı Belirlemeliyiz

Toplantının ilk panelinde konuşmacı olarak söz alan Samsung Electronics Türkiye Sistem Klimaları Kıdemli Müdürü Okan Tutcu, Türkiye’den başarıl global projeler çıkması için standardizasyon konusunun önemine dikkat çekerek şunları söyledi; “Bu toplantının da ana konusu olan global yolculuğa başlamadan önce sektörümüze ait standardizasyonu tamamlamamız gerektiğini düşünüyorum. Eğitimlerimizi, uygulamalarımızı ve kontrollerimizi belirlediğimiz standartlara göre yapmamız lazım. Sektörde standardizasyon yeterli olmadığı için ürün üreticileri sahada yapılan mekanik tesisatı kontrol etmek ve denetlemek zorunda kalıyor.”

Türkiye’de son 20 yılda inşaat sektöründe bir patlama yaşandığına dikkat çeken Tutcu sözlerini şöyle sürdürdü; “Hatasıyla, doğrusuyla hepimiz inşaat alanında farklı işler yaptık. Türkiye olarak global yolculuğa çıkmadan önce yaptığımız doğruları kitaplaştırmamız, yapılmaması gerekenleri not etmemiz ve belirlediğimiz standartlara göre bu yolculuğa çıkmamız gerekli diye düşünüyorum”.

Yapılamayanı Birlikte Yapalım

ABD’de ASHRAE standartlarının yazılmasına 100 yıldan daha uzun bir süre önce sektör bileşenlerinin bir araya geldiği bir toplantıda karar verildiğini hatırlatan Tutcu, “Samsung’un “Yapamadığını Yap (Do What You Cant)” mottosuna uygun bir şeklide bugüne kadar yapılamayanı yaparak kendi standartlarımızı belirleyebiliriz. Bu adımı attıktan sonra Türkiye’den de Samsung kadar kuvvetli markalar çıkarabileceğimizden eminim. Yapılamayanları beraber yapmak, sektördeki oyunculara global yolculuklarında ilham vermek için ve tüm engellere meydan okuyabilmeniz için Samsung Türkiye olarak yanınızdayız” dedi.

Samsung Electronics Hakkında Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Samsung Electronics, televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com adresinden “Samsung Newsoom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.İlginizi Çekebilir

Tek Fuarla Sektöre 1.5 Milyar Dolarlık Destek!

FESPA Eurasia, 2019’da yüzde 30 büyüyor


Samsung, Galaxy Note10’Un Tasarımını Nasıl Yeniden Yarattı

Güç ve taşınabilirlik arasında mükemmel bir denge kuran Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+, güçlü olduğu kadar etkileyici olan ince ve neredeyse çerçevesiz tasarımın içine, performansını artıran inovatif ve üretken araçlar sığdırıyor


Foreo İle Filtresiz Hayata “Merhaba”

Selfie çekerken cildinizin daha güzel görünmesi ve kırışıklıkların gözden kaybolması için filtrelerle uğraşmanıza artık gerek yok! Her gün sadece birkaç dakika ayırarak FOREO LUNA 2 ile yapacağınız bakımla cildiniz her haliyle güzel görünecek.


Beko’Dan Küçük Ev Aletleri’Nde Yüzde 50 İndirim Fırsatı

Beko, mutfaklarda lezzetli yemekler hazırlanmasını kolaylaştıran küçük ev aletlerinde dev bir kampanyaya imza atıyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Bilgi Ve İletişim Güvenliği Tedbirleri” Genelgesi’Ne Cpm Yazılım’Dan Çözüm Önerisi

YERLİ ERP İLE VERİ GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK MÜMKÜN


Etiketler: Samsung, Türkiye, için, olarak, ElectronicsYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img