10 Temmuz 2017 Pazartesi 01:29

BİLİM TEKNOLOJİ

Türkiye'nin Damızlık Tavuğu


34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca geliştirilen yerli etçi tavuk ve siyah pirinç kamuoyuna tanıtıldı. Türkiye’de ilk etçi damızlık tavuğun geliştirildiğine dikkati çeken Bakan Çelik, ebeveyn tavukların Aralık’ta sektöre verileceğini belirterek, “Bu gelişme, dışa bağımlılığı azaltacak ve orta vadede de dışa bağımlılığı ortadan kaldırmış olacaktır.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından Türkiye’de ilk kez geliştirilen Etçi Damızlık Tavuk (Anadolu -T) ve Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünde ıslah edilerek geliştirilen Siyah Pirinç (Siyah-1) tanıtım toplantısında, tavuk eti sektörünün dünyadaki ekonomik büyüklüğünün 200 milyar dolar olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir

Dha Yurt:İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Fetö Operasyonu

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan ve Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) kriptolu haberleşme sistemi 'ByLock' kullandıkları belirlenen 15 kişi düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.


Yerli Ve Milli Teknoloji İçin Yeni Yıldızlar Yetişiyor

Yerli ve milli teknoloji hamlesi için geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştiren Dene-Yap Atölyeleri yeni öğrencilerini kabul etmeye hazırlanıyor.


Sulama Havuzunda Cesedi Bulundu

Manisa'nın Soma İlçesi'nde, 23 yaşındaki Hakan Karaoğlan'ın, sulama kanalında cesedi bulundu. Vücudunda herhangi bir darbe ve yara izine rastlanmayan Karaoğlan'ın cesedi, ölüm sebebinin belirlenebilmesi için otopsiye gönderildi.


Zamanın Ötesinde, Her Yazın Favorisi Kot Şort

Yaz mevsiminin vazgeçilmez parçası kot şortların zamanı geldi. Her daim geçerli, zamanın ötesinde, kolayca ve güzel bir stil oluşturmaya elverişli, çok yönlü parça kot şortlar, davet, parti, festival ve günlük akış için farklı kombinlerle günün her anına hazır.


Flo’Dan Babalar Günü’Ne Özel Dijital Video Fenomen Baba!

FLO’nun Babalar Günü’ne için çektiği reklam filmi, dijital kanallarda yayınlanmaya başladı. Fenomen bir babayı konu alan film, youtuber olma yolunda yaşadıklarını mizahi bir dille anlatıyor.


Etiketler: Türkiye, geliştirilen, Damızlık, Gıda, TarımYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img