11 Haziran 2019 Salı 12:25

GÜNDEM

Türkiye En Stresli 11. Ülke Oldu

Türkiye En Stresli 11. Ülke Oldu

34volt » 34Volt

BASIN BİLDİRİSİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2018 yılında 140 ülke baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’nin en stresli 11. ülke olduğu anlaşıldı. Böylelikle Türkiye’deki stres ortalaması yüzde 52 olarak kayıtlara geçti.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, ülke duygularını baz alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in GALLUP verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin en stresli 11. ülke olduğu anlaşıldı. Araştırma 140 ülke baz alınarak hazırlanırken, Türkiye’deki stres ortalaması yüzde 52 olarak kayıtlara geçti. Duygu dağılımında en çok stres yaşayan ülke ise yüzde 69 ile Yunanistan olarak görülürken, ikinci sırada yüzde 58 ile Filipinler, üçüncü sırada ise yüzde 57 ile Tanzanya’nın yer aldığı saptandı. Bununla birlikte stres ve endişe duygusunun en fazla 30 ile 49 yaş aralığındaki insanlarda görüldüğü kaydedildi. Maddi gelire oranla yaşanan strese de bakılırken, katılımcılar arasındaki maddi durumu düşük seviye olanların yüzde 68’inin stresli olduğu anlaşıldı.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Geçtiğimiz yıl stres başlığı altında 43 bin 810 haber yansıması tespit edilirken, geçim sıkıntısının insanlar üzerinde olumsuz etkisi gözden kaçmadı.İlginizi Çekebilir

Koah Görülme Sıklığı Kadınlarda Artıyor

KOAH tüm dünyada sık görüldüğü halde toplumsal farkındalığı en düşük hastalıklardan biri. Her 10 KOAH’lıdan sadece birinin hastalığının farkında olduğunu vurgulayan Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanları Prof. Dr. Kemal Tahaoğlu ve Dr. Esra Sönmez, “KOAH’ın asıl nedeni tütün kullanımları. Genetik duyarlılık, çevresel uyaranlara maruziyet, mesleki nedenle toz ve kimyasallara maruz kalmak, hava kirliliği ve kent hayatı da KOAH’ın nedenleri arasında yer alıyor. Son yıllarda kadınlardaki sigara kullanımındaki artış nedeniyle KOAH’ın kadınlarda görülme sıklığı artıyor” açıklamasında bulundu.


Red Bull Basement Festival ‘Daha İyi Bir Yarın’A Odaklanacak

Sayın basın mensubu,


Sanatçılar Ve Cemiyet Dünyasının Ünlü İş Kadınları ‘Filtresiz Sohbetler’ Etkinliğinde Bir Araya Geldi!

Allergan Medikal Estetik’in Küçük Bir Dokunuş Platformu, 9 Nisan Salı günü Sofa Hotel’de ‘Filtresiz Sohbetler’ paneline ev sahipliği yaptı. Panelde, IPSOS iş birliği ile 33 ildeki kadınlarla gerçekleştirilen ve kadınların sosyal medyadaki filtre kullanım davranışlarını incelendiği araştırmanın sonuçları açıklandı.


11 Nisan'da Avrupa Sinemalarında Türk İşi Dondurma

TÜRK İŞİ DONDURMA


65 Metre Boyundaki Muhteşem Motorlu Yat Lady M, Yalıkavak Marina’Yı Ziyaret Etti!

65 Metre Boyundaki Muhteşem Motorlu Yat Lady M,


Etiketler: ülke, yüzde, stres, Türkiye, stresliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img