11 Haziran 2019 Salı 12:25

GÜNDEM

Türkiye En Stresli 11. Ülke Oldu

Türkiye En Stresli 11. Ülke Oldu

34volt » 34Volt

BASIN BİLDİRİSİ

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2018 yılında 140 ülke baz alınarak hazırlanan rapora göre, Türkiye’nin en stresli 11. ülke olduğu anlaşıldı. Böylelikle Türkiye’deki stres ortalaması yüzde 52 olarak kayıtlara geçti.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, ülke duygularını baz alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in GALLUP verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin en stresli 11. ülke olduğu anlaşıldı. Araştırma 140 ülke baz alınarak hazırlanırken, Türkiye’deki stres ortalaması yüzde 52 olarak kayıtlara geçti. Duygu dağılımında en çok stres yaşayan ülke ise yüzde 69 ile Yunanistan olarak görülürken, ikinci sırada yüzde 58 ile Filipinler, üçüncü sırada ise yüzde 57 ile Tanzanya’nın yer aldığı saptandı. Bununla birlikte stres ve endişe duygusunun en fazla 30 ile 49 yaş aralığındaki insanlarda görüldüğü kaydedildi. Maddi gelire oranla yaşanan strese de bakılırken, katılımcılar arasındaki maddi durumu düşük seviye olanların yüzde 68’inin stresli olduğu anlaşıldı.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Geçtiğimiz yıl stres başlığı altında 43 bin 810 haber yansıması tespit edilirken, geçim sıkıntısının insanlar üzerinde olumsuz etkisi gözden kaçmadı.İlginizi Çekebilir

Kingston Moğol Rallisi Heyecanına Ortak Oluyor

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Technology Company, Inc., 2019 Moğol Rallisi’ne katılan Team No Reservations’a sponsor oluyor. Kingston; Dan, Chey ve Pete’in Cool Earth ve CORE (Children of Restaurant Employees - Restoran Çalışanlarının Çocukları) adlı iki önemli hayır kurumuna para toplamak için kıtaları aşma mücadelesine sponsor oluyor. Kar amacı gütmeyen Cool Earth, ormanların yok edilmesini ve ilkim değişikliğini engellemek için yağmur ormanı kuruluşlarıyla birlikte çalışıyor. ABD yasalarına göre vergiden muaf bir hayır kurumu olan CORE ise gida sektöründe zor şartlarda çalışan insanların çocuklarına ve ailelerine destek oluyor.


Xco’19’Da Deneyim Rüzgarı Esti

Mayıs 2019


Basın Bulteni The Business Booster, Enerji Geçişinin Merkezine İnsanları Yerleştiriyor

Avrupa’nın en büyük sürdürülebilir enerji inovasyon yatırımcısı InnoEnergy, Avrupa’da temiz enerjiye yönelik inovasyonların katalizörü olarak bilinen “The Business Booster” (TBB) etkinliğini bu yıl yedinci kez düzenliyor. 3-4 Ekim 2019 tarihinde Fransa’nın Paris Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek etkinliğin ana teması ise “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacak. Açılış konuşmasını, İrlanda’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı ve İnsan Hakları Elçisi Mary Robinson’ın yapacağı etkinlikle eş zamanlı olarak düzenlenecek fuarda da 150’den fazla sürdürülebilir enerji inovasyonu sergilenecek. Etkinliğe 40 ülkeden 800’ü aşkın startup ve uzmanın katılımı bekleniyor.


Çocuklar Da Güneş Gözlüğü Kullanmalı

ÇOCUKLAR DA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANMALI


Küçük Sporseverlere Renkli Adımlar

Çocuklar için vazgeçilmez olan, konfor ve şıklığı bir arada sunan spor ayakkabılarda yeni sezonda pudra ve nude tonlar ön plana çıkıyor.


Etiketler: ülke, yüzde, stres, Türkiye, stresliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img