12 Şubat 2020 Çarşamba 11:12

MODA

Türkiye’De Görsel Arama İle Alışveriş Talep Ediliyor


34volt » 34Volt

Türkiye’deki 5 binin üzerinde kullanıcının görüşlerinin yer aldığı GLAMI araştırmasına göre, tüketicilerin yüzde 67’sinden fazlası görsel aramanın en önemli deneyimlerden biri olduğunu düşünüyor

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Avrupa’nın en büyük moda arama motoru GLAMI, Türkiye’deki kullanıcıların moda alışverişlerinde “gör, beğen, satın al” prensibine uygun hareket ettiğini açıkladı. Türkiye’deki 5 binin üzerinde kullanıcının görüşlerinin yer aldığı GLAMI Fashion (Re)search’e göre, moda alışverişini internet üzerinde yapan kullanıcılar, alışveriş deneyimi sırasında görsel aramayı talep ediyor. Katılımcıların yüzde 67’sinden fazlası görsel aramanın en önemli deneyimlerden biri olduğunu düşünüyor.

Dijitale doğan Z kuşağı ve Y kuşağı, sosyal medyada ya da vitrinlerde gördükleri ürünlerin görsellerini alışveriş yolculuklarının bir parçası haline getirmek istiyor. Yapılan bir başka araştırma, dijitale doğan kuşağın yüzde 62’si için görsel aramanın çok önemli olduğunu gösteriyor. ABD’de yapılan diğer bir araştırmada, internet kullanıcılarının yüzde 54’ü, internet üzerinden alışveriş deneyimlerinde en heyecan verici özelliğin görsel ile arama olduğunu belirtiyor.

Görsel aramayı entegre eden şirketler %30 daha fazla kazanacak

Görsel ile arama yapan kullanıcılar, diğer kullanıcılara kıyasla sitede 6 kat daha fazla zaman geçirirken, alışveriş yapma ihtimalleri 5 kat daha fazla gerçekleşiyor.

Türkiye’deki tüketiciler de internet üzerinde ya da fiziksel hayatta beğendikleri kıyafet, ayakkabı ya da aksesuar fotoğrafını mobil cihazlarından GLAMI.com.tr’ye tıklayarak ya da yine GLAMI’nin mobil uygulamalarından aratabilecek. Bu sayede kullanıcılar beğendikleri moda ürününün fiyatını ve alternatiflerini onlarca site ve binlerce marka içinde kolaylıkla bulabilecek.

Trendyol, Morhipo, Boyner, Mudo, Beymen, SuperStep, Koton gibi markaların giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünlerine tek bir platform üzerinde buluşturan GLAMI uygulamasını indirmek için App Store ve Google Play adreslerini kullanabilirsiniz.İlginizi Çekebilir

Çocuklar Hayallerindeki Maskeyi Tasarlayacak, 22 23 Şubat

Trump Alışveriş Merkezi’nin özel çocuk katında bu hafta sonu yine birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenleniyor. Çocuklar bu hafta sonu hayallerindeki maskeyi tasarlayacak, birbirinden keyifli tiyatro oyunları izleyerek eğlenceli bir hafta sonu geçirecekler.


Babalara Özel Hediye Seçenekleri Brooks Brothers’Ta

Dünyanın önde gelen isimlerinin tercihi olan 200 yılı aşan tarihe sahip, perakende devi Brooks Brothers, Babalar Günü’nde stil sahibi babaları unutmuyor. İlkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonu ile “Babalar Günü” alışverişinizi keyifli bir deneyime dönüştürüyor.


Ptt’Den “Sakin Şehirler 2” Konulu Sürekli Posta Pulu Ve İlk Gün Zarfı

PTT’DEN “SAKİN ŞEHİRLER- 2” KONULU SÜREKLİ POSTA PULU


Oyun Ve Ürünlerinde %20'Ye Kadar Ekstra İndirim Yaptı

“Oyuncuyu esas alan” dijital platform Oyunfor.com’un LEVEL Dergisi okuyucularına özel kampanyası ile yüzde 20’ye varan indirimler oyun severleri bekliyor.


Henkel Küresel Dayanışma Programını Hayata Geçiriyor

HENKEL küresel COVID-19 salgını ile yüzleşmek durumunda kalan çalışanlar, müşteriler ve toplulukları desteklemek amacıyla kapsamlı küresel bir dayanışma programını devreye soktu. Bu programın içeriği:


Etiketler: moda, GLAMI, üzerinde, internet, alışverişYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img