23 Eylül 2019 Pazartesi 10:15

GÜNDEM

Trend Micro, E Posta, Ağ, Uç Nokta, Sunucu Ve Bulut İş Yüklerinde Xdr Sunan İlk Şirket

Trend Micro, E Posta, Ağ, Uç Nokta, Sunucu Ve Bulut İş Yüklerinde Xdr Sunan İlk Şirket

34volt » 34Volt

Trend Micro Hakkında:

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Siber güvenlik çözümlerinin küresel lider şirketlerinden Trend Micro, e-posta, ağ, sunucu ve bulut iş yüklerine entegre edilmiş tespit ve karşılık verme yetkinliklerini sunan ilk şirket oldu. Ürün, fark edilmeden kurumunuza yerleşen ve tehdit altında bırakan karmaşık saldırıların tespit edilebilmesi için güvenlik silolarındaki küçük olayları birbirine bağlarken işletmelere risk durumunun daha geniş açıdan görüntülenebilmesini sağlamak üzere tasarlandı.

ESG araştırması kurumların yüzde 55’inin 25’ten fazla farklı siber güvenlik teknolojisi kullandığını gösteriyor[1]. Ama buna rağmen saldırılar artıyor ve var olan kontrolleri aşıyorlar. 2018 SC Media Araştırması’na göre BT güvenlik ekipleri her gün 10.000’den fazla güvenlik uyarısı alıyor. Bunun sebep olduğu küresel boyuttaki sorunlar ve verimsizlik de ortada. Verizon 2018 Veri Sızıntısı İnceleme Raporu’na göre “bir sızıntının tespit edilme süresi 197 güne çıkarken önemli bir ihlal olduğunun anlaşılma süresi ise 69 güne çıkmış”. Bu da suçluların neredeyse 9 ay boyunca bir kurumun içinde saklandığını ve zarara yol açtığını gösteriyor.

Trend Micro ağ savunma ve hibrit bulut güvenliği başkan yardımcısı Steve Ouane tehdit tablosunun yavaşlamadan sürdüğünü ve istihdam açığının ise neredeyse çözümsüz olduğunu, dolayısıyla kendilerine çok iş düştüğünü belirtiyor. “İşletmelerin güvenliği yalnızca uç noktalara dayanmamalı. E-posta gibi kilit tehdit vektörlerini görmezden gelen geleneksel EDR ürünlerinin aksine biz mümkün olan en kısa sürede ortaya çıkarılan en eksiksiz tespitler için çok daha fazla kaynakta ölçeklendirme gerçekleştiriyoruz.”

E-posta, ağ, uç nokta ve bulut iş yüklerinde tespitleri, telemetriyi, veri işlemeyi ve ağ meta verilerini birbirine bağlamak insan eliyle yapılan işleri en aza indirirken ekiplerin farklı ürün silolarındaki günlük uyarı yoğunluğunu işlemden geçirmelerinin mümkün olmadığı olayları da hızla birbiriyle ilişkilendiriyor. Trend Micro’nun küresel tehdit istihbaratı, olay verileri çevresine daha fazla uygunluk ve içerik ekliyor. Ayrıca en yüksek öncelikli tehditleri hedef alan şirket güvenlik uzmanlarının önde gelen tespit kuralları ile de sürekli geliştiriliyor.

Trend Micro’nun XDR çözümünde “X”, saklı tehditleri bulmak için kritik olan daha fazla koruma noktasından daha kapsamlı veri setleri elde etme anlamına geliyor. Sonuçlanan tespitler daha kesin, daha hızlı gerçekleştiriliyor ve hiç olmadığı kadar daha iyi içerik sağlıyor. Yorumlanan uyarılar için tek bir güvenlik doğrusu ve standart hale getirilmiş bir şemaya sahip olmak, BT güvenlik ekipleri için hayatı daha kolay hale getiriyor.

Gartner’a[2] göre, “Tehditler, inceleme yap-bozunun eğer tek bir parçasına bakıyorsanız çok daha karmaşık, çok yönlü ve kaçırması kolay hale geliyor. Birçok güvenlik teknolojisinden birlikte yararlanmak ve büyük resmi anlamak için iç ve dış kaynaklardan gelen verileri geniş çaplı kullanmak tehditleri kurum için gerçek bir problem haline getiriyor. Modern güvenlik problemlerini gerçekten çözmek için işbirliği, içerik, sistem zekası ve sanallaştırmaya ihtiyaç var.”

Kapsamlı XDR çözümü, büyük ölçekli şirketlerdeki Trend Micro çözümlerinden toplanan veri setlerine en etkili uzman analitiklerini uygulayarak, saldırıları tanımlamak ve durdurmak için daha hızlı bağlantılar oluşturuyor. Trend Micro, 2019’da, yatay hareketlerden yararlanan çok sayıda saldırıyı belirledi. Bu saldırıların uç noktaları çok kolay şekilde geçmesi merkezi görünürlüğe ne kadar ihtiyaç duyulduğunu gösterdi.

XDR, Trend Micro tehdit uzmanlarıyla birlikte kurum içi bir ekibin kullanımına yönelik yönetilen bir hizmet olarak sunulmaktadır. Trend Micro’nun Yönetilen XDR’ı 7/24 kapsamlı tehdit analizi, tehdit avcılığı, karşılık verme planları ve düzeltme tavsiyeleri de sunuyor.

[1] ESG, Siber Güvenlik Tablosu: Büyül Ölçekli Şirket Sınıfı Üreticilerin Evrimi, Jon Oltsik, Bill Lundell, Kasım 2018

[2] Gartner, Gelişmekte Olan Teknoloji Analizi: SOAR Çözümleri, Baskı 7 Aralık 2018

Siber güvenlik çözümlerinin global lideri Trend Micro, 30 yıldır dijital bilginin dünyada güvenli bir şekilde yayılmasına yardımcı oluyor. Tüketiciler, işletmeler ve kamuya yönelik yenilikçi çözümlerimiz veri merkezleri, bulut ortamları, ağlar ve uç noktalar için katmanlı güvenlik sağlıyor. Tüm ürünlerimiz birlikte sorunsuz çalışarak, tehditlerle ilgili istihbaratları paylaşıp merkezi görüntüleme ve kontrol sayesinde birleşik savunma sağlayarak daha iyi ve daha hızlı korumaya imkân veriyor.

Trend Micro 50’den fazla ülkedeki 6.000’den fazla çalışanı ve dünyanın en gelişmiş global tehdit istihbarat altyapısıyla kurumların birbirleriyle bağlantılı dünyasının güvence altına alıyor. Daha fazla bilgi için www.trendmicro.com.trİlginizi Çekebilir

Paramanya’Ya Taksi Haritası Geldi

Paramanya’ya yeni arayüz, Taksi Haritası ve Elmas Ligi eklendi


Cerebral Palsy’Li Çocuklardan Milyonlara Çağrı “Desteğinle Yapabiliriz”

“CEREBRAL PALSY” FARKINDALIĞI KAMU SPOTU YAYINDA!


Şişecam’In Global Tasarım Markası Nude’Den 2020 Dekorasyon Trendleri

ŞİŞECAM’IN GLOBAL TASARIM MARKASI NUDE’DEN


Çizgi Film ‘Kuzucuk’ Özel Gösterisiyle İlk Kez Trump Avm’De…15 24 Kasım

Çocukların çok sevdiği çizgi film Kuzucuk’un kahramanları ara tatilde Trump AVM’de çocuklarla buluşuyor!


Probiyotik Destekli Doğal Gençlik İksiri Thalia Natural Beauty Bb

Probiyotik destekli doğal gençlik iksiri


Etiketler: daha, güvenlik, için, Trend, MicroYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img