22 Mart 2019 Cuma 10:35

GÜNDEM

Toçev Risk Altındaki Çocukları Önemsiyor

  Toçev Risk Altındaki Çocukları Önemsiyor
  Toçev Risk Altındaki Çocukları Önemsiyor
  Toçev Risk Altındaki Çocukları Önemsiyor
  Toçev Risk Altındaki Çocukları Önemsiyor

34volt » 34Volt

TOÇEV RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLARI ÖNEMSİYOR

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

25 yılda 7 milyon çocuğun eğitimine katkıda bulunan TOÇEV, Türkiye’de risk altındaki çocuklarının sorunlarını derinlemesine incelenme imkânı sunmuş oldu.18 Mart 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde yapılan “Çocuk Hakları Perspektifinden Türkiye’deki Risk Altındaki Çocuklar Sempozyumu” çocuklarla ilgili pek çok konuda çalışmalar gerçekleştirmiş önemli isimler önderliğinde gerçekleşti.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı), “Çocuk Hakları Perspektifinden Türkiye’deki Risk Altındaki Çocuklar Sempozyumu” ile yine hayati bir sorunu gündeme taşıyor. Özellikle çalışan çocuklar, çocuk istismarı, suça sürüklenen çocuklar, eğitim dışı kalan çocukların eğitimi gibi konularda dünya çapında önemli isimlerin katıldığı sempozyum, 18 Mart 2019 Pazartesi günü iki oturum halinde yapıldı.

ÇOCUK SORUNLARINA BİLİMSEL BAKIŞ

Kadir Has Üniversitesi D Blok Büyük Salon’da gerçekleşen sempozyum, TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun’un açılış konuşmasıyla başladı. 1994 yılında TOÇEV’i kurarak vakfın milyonlarca çocuğa ulaşmasını sağlayan Ebru Uygun, 25 yıl boyunca çocukların eğitim görmesi adına yaptığı çalışmaları katılımcıları ile paylaştı.

Ebru Uygun’un konuşmasının ardından özellikle çocuk istismarı konusundaki çalışmalarıyla dünyaca tanınan ve bir dönem Adli Tıp Kurumu Başkanlığı görevini de yürütmüş olan Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Polat kürsüde yerini aldı. Çocuk hakları konusundaki çalışmaları ve kitaplarıyla dünya çapında tanınan bir diğer akademisyen Dublin City Üniversitesi Öğretim Üyesi Rosaleen McElvaney ise sorunu Batı dünyasının gözünden küresel perspektifte çocuklarla ilgili yaptıkları çalışmaları ve konuyla ilgili görüşlerini aktardı.

DEĞERLİ PANELLER, ÖNEMLİ PANELİSTLER

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARA SUNULACAK

Sunuculuğunu Hakan Bilgin’in yaptığı Çocuk Hakları Perspektifinden Türkiye’deki Risk Altındaki Çocuklar Sempozyumu, çalıştay programı ile ikinci gün de devam etti.

Akademisyenler, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli uluslararası kurumlardan gelen isimlerin katıldığı sempozyumda çalıştayın hazırlayacağı ve çözüm önerilerini içeren rapor 27 Nisan günü ilgili kurum ve kuruluşlara sunulacak.İlginizi Çekebilir

Rosenergoatom Novovoronej 2 Ngs’De 2 No’Lu Ünitede Fiziksel Çalışma İçin Son Aşama Devam Ediyor

Rusya Atom Enerjisi Kurumu Rosatom tarafından inşası devam eden Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS’nin referans santrali ve VVER-1200 reaktörü ile donatılmış Novovoronej-2 NGS’nin 2’inci ünitesi minimum kontrol gücüne (MCP) getirildi.


Ege Perla, Anneler Günü’Nde Çiçek Açıyor!

Ege Perla, Anneler Günü kapsamında 10 -11-12 Mayıs tarihlerinde Çiçek Festivali düzenliyor. Üç gün sürecek etkinlikte, misafirler Ege Perla’da kurulan stantlarda rengarenk çiçekleri keşfetmenin yanı sıra, bitki bakımı ve benzeri konular üzerine düzenlenecek atölyelere katılma fırsatı yakalayacaklar.


Vbky Yeni Eserleriyle İzmir Kitap Fuarı’Nda

VakıfBank Kültür Yayınları yeni eserleriyle 24. İzmir Kitap Fuarı’na katılıyor. Yayınevinin sundukları arasında edebiyat tarihine damga vuran kitaplardan akademik nitelikli başucu kaynaklarına kadar birçok önemli çalışma bulunuyor. “Küresel Roman”, “Cemaat ve Cemiyet” ile “Cumhuriyet Misyonerleri” ise Türkiye’de ilk kez yayımlanan eserlerden birkaçı.


Kral Şakir Ve Oyuncak Atölyesi İle Çocuklar Eğlenceye Doyacak

Çocuklar, Kral Şakir ve Oyuncak Atölyesi ile Eğlenceye Doyacak


Basın Bulteni İstanbul Havalimanı, Jet Yakıtını Socar’Dan Alacak

UÇAKLARIN YILLIK İHTİYACININ 700 BİN TONUNU KARŞILAYACAK


Etiketler: Çocuk, TOÇEV, Türkiye, Üniversitesi, ilgiliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img