10 Ağustos 2018 Cuma 16:12

GÜNDEM

Tim Başkanı Gülle “Elimizdeki Fonları Eximbank’A Kullandırmaya Hazırız”

Tim Başkanı Gülle  “Elimizdeki Fonları Eximbank’A Kullandırmaya Hazırız”

34volt » 34Volt

Yükselen kurlara karşı ilk adım TİM’den geldi

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TİM Başkanı İsmail Gülle, dövizdeki spekülatif hareketlerin ihracatçıları olumsuz etkilememesi adına, TİM ve ihracatçı birliklerinin elindeki kaynaklarını harekete geçirme kararı aldıklarını söyledi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) hızla yükselen dola karşı harekete geçiyor. TİM, yükselen döviz kurları nedeniyle zor duruma düşme riski ile karşı karşıya kalabilecek ihracatçı firmalar için TİM ve bağlı birliklerin elinde bulunan fonları Eximbank’a kullandırmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan TİM Başkanı İsmail Gülle, TİM ve bünyesindeki 61 ihracatçı birliğinin yükselen dolara karşı harekete geçtiğini söyledi.

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatan Gülle, döviz kurlarındaki ani yükselişlerin piyasa şartları gereği olmadığını, altında başka nedenler bulunduğuna inandıklarını açıkladı. Ülkeye döviz kazandırmak için gecesini gündüzüne katan İhracat camiasının bu duruma tepkisiz kalamayacağını belirten TİM Başkanı Gülle, “Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde biz de bu spekülatif harekete karşı elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu kapsamda, döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde İhracatçımızın yanında olmak adına TİM ve birliklerimizin elindeki tüm fonları Eximbank’a kullandırmaya hazırız” dedi.

Foto: TİM Başkanı İsmail Gülleİlginizi Çekebilir

Tmb: Konut Gibi Büyük Tutarlı Alımlar Ertelenebilir

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ekonomik beklentilere yönelik artan riskler, döviz kurlarının yüksek düzeylere çıkmasının etkisiyle, konut gibi büyük tutarlı alımların ertelenmesinin öngörüldüğünü açıkladı.


Cıtroën Yaratıcı Konfor Çözümlerine Bir Yenisini Ekledi Yol Tutmasını Önleyen Gözlük

Konfor alanında ilk akla gelen otomobil markalarından birisi olan Citroën, uzun yolculuklardaki yol tutması problemine yaratıcı bir çözüm sunuyor. Sabırsızlıkla beklenen yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaz tatilleri için de seyahatler başladı. Yolculuk sırasında akıllı telefon ve tabletlerle ilgilenen kişilerin kâbusu olan yol tutması problemi Citroën’in SEETROËN adını verdiği gözlükle tarihe karışıyor.


Sürdürülebilir Makarnalık Buğday Üretimi İçin 10 Altın Kural Açıklandı

Barilla Sürdürülebilir Tarım Projesi kapsamında, Türkiye’deki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi


İş Portföy’E, Tspb’Den Üç Ödül Birden

İŞ PORTFÖY’E, TSPB’DEN ÜÇ ÖDÜL BİRDEN


Türk Telekom, Pilot İle Yeni Girişimlere 1 Milyon Tl Destek Sağlayacak

Türk Telekom’un girişim hızlandırma programı PİLOT’ta 6. dönem başladı


Etiketler: Gülle, Başkanı, harekete, karşı, dövizYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img