23 Ekim 2019 Çarşamba 11:14

GÜNDEM

The North Face Sunar “Lhotse”

The North Face Sunar  “Lhotse”
The North Face Sunar  “Lhotse”
The North Face Sunar  “Lhotse”
The North Face Sunar  “Lhotse”

34volt » 34Volt

Dünyada ilk kez Hilaree Nelson ve Jim Morrison'ın yaptığı dünyanın en yüksek dördüncü zirvesinden yapılan kayakla inişi izleyin. 30 Eylül 2018'de, Hilaree Nelson ve Jim Morrison sağlarında dev Everest ve altlarında ise dünyanın en çok rağbet gören yüksek irtifa kayak hatlarından biri olan Lhotse zirvesinden inişlerini gerçekleştirdi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Onların muhteşem başarıları sadece bir dünya ilki değil, aynı zamanda olağanüstü bir çalışma, şüphesiz yetenek ve küçük ama özel bir keşif ekibi ile gerçekleşen ortaklaşa bir rüyanın gerçekleşmesiydi.

Ağustos sonunda, karla kaplı Himalaya zirvelerinden en iyi şekilde yararlanmak için yola çıkan keşif ekibi iki doktor, iki fotoğrafçı, Dutch Simpson ve Nick Kalisz ve rehberlik edip, destek sağlamak için bulunan beş Sherpa'dan oluşuyordu.

Çoğu kalabalık keşif ekibinin insan gücüne sahip olmayan ve meşhur zorlu Khumbu buzulunu güvenli bir şekilde geçmek için sabit halatlar ve merdivenler yerleştirmesini yapmak zorunda olan bu küçük ekibin iş yükü hayli yüksekti. Bir hava durumu raporu onlara kısa ama net bir süre aralığı verdiğinde, ekip zirve girişimi için hızlı hareket etmesi gerektiğini biliyordu.

The North Face Küresel Sporcu Takım Kaptanı Nelson, “Lhotse Coulouir, sadece Everest'ten gerçekten görülebilen mükemmel bir hat, oranın mistik rengi ikimizin içinde de bir şey ateşledi. Yapılıp yapılamayacağını görmek zorundaydık, ancak yalnızca doğru koşullara değil doğru bir ekibe ihtiyacımız olacağını biliyorduk ve bu ekibe sahiptik” dedi.

Hilaree ve Jim keşifleri sırasında hem FUTURELIGHT ürünlerini kullandılar ve doğal olarak kapsamlı bir teste tabii tuttular. The North Face'in su geçirmez ve nefes alabilirlik sağlayan yenilikçi kumaşı, ekibin kitinin ayrılmaz bir parçası oldu.

Morrison için başarının sırrı puzzle’ın her küçük parçasının, tam olarak birbirine oturmasını sağlamaktan geçiyordu, buna ekipman da dahil. “Bu irtifada iki ya da üç tur bile yapmak neredeyse dayanılmaz derecede zor ve bu yüzden sadece başarılı olmanız için değil, aynı zamanda o özel anın tadını çıkarabilmek için yeterince rahat olmanızı sağlayan bir donanıma sahip olmanız gerekiyor”.

Filmin tamamını izlemek ve FUTURELIGHT™ hakkında daha fazla bilgi edinmek için Instagram'da @thenorthface ve Facebook'ta @thenorthface.europe takip edin.

The North Face® Hakkında

VF Outdoor şirketlerinden biri olan The North Face, 1966 yılında outdoor sporcularının keşif hikayelerine, yüksek performanslı ürünleri ile eşlik etmek için kuruldu. Bugün dünyanın önde gelen açık hava markası olan The North Face, atletler tarafından test edilmiş, zorlu keşif görevlerini başarıyla tamamlamış ürünleriyle insanların potansiyellerinin sınırlarını aşmalarına yardımcı oluyor.Sürdürülebilirliği teşvik eden programlarla outdoor alanlarını koruyan The North Face’in ürünleri dünya çapında premium ve özel perakende spor malzemeleri mağazalarında tüketicilerine ulaşıyor. The North Face’in merkezi, LEED Platin sertifikalı bir kampüste Kaliforniya'da bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.thenorthface.com adresini ziyaret edin.İlginizi Çekebilir

Adalet Herkes İçin Konuşuldu

Festival Basın Koordinasyonu


Sağlıklı Mamalar İçin Annelerin Tercihi Yine Philips Avent

Bebekler için her zaman en iyisini yapmak için çalışan Philips Avent,Buharlı Pişirici ve Blender ürünü ile besin değeri yüksek mamaların zahmetsizce hazırlamasına yardımcı oluyor. Meyve, sebze, balık veya eti eşsiz buhar teknolojisiyle pişiren Philips Avent Buharlı Pişirici ve Blender ile hem çok sağlıklı hem de pratik ve lezzetli mamalar yapmak mümkün!


Tommy Hılfıger Green Carpet Moda Ödülleri Törenine De Damgasını Vurdu

BENEDETTA PORCAROLI, IAN SOMERHALDER VE LARSEN THOMPSON


Türkiye Nin Tek Dövme Festivali; “5. İstanbul Tattoo Conventıon” 12, 13 Ve 14 Nisan’ Da Grand Pera’ Da… Dövme Meraklıları Dövme Sanatı İle 5. Kez Buluşuyor

“ MÜCHEVHERDEN DAHA DEĞERLİ, KAYBOLMAZ YA DA ÇALINMAZ”


4. Mzv Gençlik Zirvesi 22 Aralık’Ta, Zorlu Psm’De

Türkiye’de gün boyunca alanında uzman çok sayıda ismi bir araya getiren, gençlerin kariyer ve geleceklerine odaklı bir etkinlik olan MZV Gençlik Zirvesi, iham veren konuşmacıların katılımıyla 22 Aralık’ta, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


Etiketler: için, North, Face, keşif, sadeceYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img