18 Mayıs 2018 Cuma 16:10

GÜNDEM

“The Ball” Kadıköy’De!

“The Ball” Kadıköy’De!
“The Ball” Kadıköy’De!
“The Ball” Kadıköy’De!
“The Ball” Kadıköy’De!
“The Ball” Kadıköy’De!
“The Ball” Kadıköy’De!
“The Ball” Kadıköy’De!
“The Ball” Kadıköy’De!

34volt » 34Volt

Futbolun gücünden yararlanarak sosyal değişime katkı sağlamayı amaçlayan ve 3800’ü aşkın kişinin imzaladığı futbol topu, Kadıköy Belediyesi Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi’nde çocuklarla buluştu

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Futbol dünyada binlerce kişinin oynadığı milyonlarca kişinin de izlediği bir oyun. “Spirit of Football” ekibi futbolun bu gücünden faydalanarak sosyal değişime katkı sunmak isteyen kar amacı olmayan bir oluşum. Bu amaçla yıllardır dünya kupalarından önce kadın, erkek, LGBTİ, yaşlı, engelli, göçmen, mülteci demeden dünyayı gezdirdikleri futbol topunu “Tek Top, Tek Dünya” sloganıyla binlerce kişiye imzalatıyorlar. 3800’ü aşan bu imzaların arasında dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Liverpool’un oyuncuları da, Ege sahillerinden Avrupa’ya botla geçip sığınan Suriyeli mülteci çocuklar da var. 2018 Dünya Kupası’na paralel bir şekilde İngiltere’den başlayarak birçok ülke ve şehirde imzalanan “The Ball”, Kadıköy’e geldi. Kadıköy Belediyesi Kemal Sunal Parkı’na gelen Spirit of Football ekibi, Kadıköy Belediyesi Etüt Merkezi öğrencileriyle buluştu. Topa Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yanı sıra çocuklar da imza attı.

Etkinlikte çocuklar sunumdan sonra yaptıkları resimleri grafiti sanatçıları vasıtasıyla parkta bulunan duvarlara işlediler.

“TEK TOP, TEK DÜNYA”

Etkinliğin faydalarıyla ilgili konuşan Aris, “Bu etkinlik farklı sosyal katmanlardan insanların birlikte çalışması, yerel bir ağ oluşturulması ve önyargıların kırılması için bir araya getirilmesine olanak sağlıyor. Test edilmiş ve kapsayıcı yöntem, sosyal birleşme, uyumluluk, yenilikçi problem çözümü, barış ve demokrasi inşasına olduğu kadar cinsiyet eşitliği ve gençlik güçlendirmesi gibi birçok sosyal başlığa da bu etkinlik aracılığıyla temas ediyoruz. Bu konudaki düşüncelerimizi binlerce insanla paylaşmış oluyoruz. Bu toptaki imzalar da insanların bu konularda bizim gibi düşündüğünü beyan etmelerini sağlıyor.”

“REKABET AYDINLIĞA DÖNÜŞÜYOR”

Topu imzalayanların arasında Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da vardı. Nuhoğlu Spirit of Football ekibinin kameralarına yaptığı açıklamada, “Futbol dünyada en çok oynanan sporlardan biri. Tüm bu ülkelerdeki insanların bu güzel ve doğru amaçlar uğruna futbolu kullanarak birleşmesinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. En azından rekabet içeren bir yarışma bu emeklerle birlikte sevgi, barış, umut ve aydınlığa dönüşüyor. Tek dünya tek futbol!” diye konuştu.İlginizi Çekebilir

Evlilik Hazırlığı Yapan Çiftlere Profilo’Dan ‘Dayanıklı’ Çeyiz Paketleri

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, çeyiz hazırlığında olan çiftler için birbirinden cazip Çeyiz Paketleri sunuyor. Profilo’nun kampanyalı Çeyiz Paketleri, yeni evlenecek çiftlerin yüzünü güldürüyor.


Enza Home Navona Serisi İle Mermer Ve Ahşabın Muhteşem Birlikteliği

Çağdaş ve zamansız tasarımlarıyla yaşam alanlarına ruh katan Enza Home, Navona Serisi ile yemek odalarına sofistike bir dokunuş yapıyor. Ahşap ve mermerin eşsiz hissini metal ve derinin güçlü duruşuyla harmanlayan Navona Serisi, her biri titizlikle tasarlanmış detaylarıyla yaşam alanlarına modern, şık ama bir o kadar da sıcak bir atmosfer yaratıyor.


Maslak'taki Yeni Ofisinizin Adresi Regus

Bir sözleşme ile 3.125 lokasyonda ofisiniz olabilir


Balkan Göçmenleri Türkiye’Ye İlk Ayak Bastıkları Yer Olan Sirkeci Garı’Nda Buluştu

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 10 yıldır düzenlenen “Bir Kofer Bir Sandık” etkinliği, 7 Ekim Pazar günü Balkan göçmenlerinin ilk ayak bastığı yer olan Sirkeci Garı’nda gerçekleşti.


2018 Fıfa Dünya Kupası Heyecanı Dev Ekranda Zorlu Psm Amfi’De Yaşanacak

14 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında Rusya’nın ev sahipliğinde 21. kez düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası heyecanı, Digiturk iş birliğiyle Zorlu PSM Amfi’ye taşınıyor. Daha önce 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ve Euroleague Dörtlü Final’in açık havada ve dev ekranda gösterimini yapan Zorlu PSM, 18 Haziran’dan itibaren 2018 FIFA Dünya Kupası’nın heyecan verici maçlarını Amfi’de sunacak.


Etiketler: Kadıköy, sosyal, binlerce, Spirit, FootballYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img