16 Ağustos 2019 Cuma 09:45

GÜNDEM

Teknoloji Devi Lenovo Sektörün En Yüksek Büyüme Oranı İle Zirvede

  Teknoloji Devi Lenovo Sektörün En Yüksek Büyüme Oranı İle Zirvede

34volt » 34Volt

Teknoloji devi Lenovo sektörün en yüksek büyüme oranı ile zirvede

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknoloji devi Lenovo 2019 yılı ikinci çeyreğinde yoğun müşteri odaklı yaklaşımı ve akıllı dönüşüm stratejisinin hızlanması doğrultusunda, karını yıllık bazda ikiye katladı. Grubun cirosu önceki yıla kıyasla üst üste sekizinci çeyrekte de büyüme kaydetti. Lenovo, yılın ikinci çeyreğinde 12.5 milyar ABD Doları gelir elde etti. Rekor düzeyde gerçekleşen %24.9 pazar payı sayesinde dünyada üretilen her dört PC’den biri Lenovo markasını taşıyor.

DÜNYANIN ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, 2019 yılı ilk çeyrek cirosunun 12.5 Milyar ABD Dolarına ulaşarak, üst üste sekizinci çeyrekte de büyüme kaydettiğini açıkladı. Vergi öncesi kar yıldan yıla 127 Milyon Dolar yükselerek, 240 Milyon Dolara ulaştı. Net kar da aynı şekilde 85 milyon Dolarlık artışla 162 Milyon Dolara ulaştı ve yıldan yıla 2 katın üzerinde bir büyümeye ulaştı. Hisse başına düşen temel kar ikinci çeyrekte 1.37 ABD Doları oldu.

Lenovo CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Yang Yuanqing, sonuçlar hakkında şöyle konuştu: “Mali yıla mükemmel bir başlangıç yaptık. Bir defa daha, bu çeyrekte elde etiğimiz güçlü sonuçlar, Lenovo’nun Akıllı Dönüşüm Stratejisi sayesinde, günümüzün dinamik ve değişken dünyasında, karlı ve sürdürülebilir büyüme yakaladığını göstermektedir. Stratejimizi kararlılıkla uygulamamız ve operasyonel verimliliğimiz, vizyonumuzu hayata geçirmemize ve herkese daha akıllı teknolojiler sunmamıza olanak tanımaktadır.”

Lenovo Hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) 45 milyar ABD Doları değerinde bir Fortune 500 şirketidir ve en iyi kullanıcı deneyimini yaratan akıllı cihazlar ve altyapı aracılığıyla Akıllı Dönüşümü yürüten küresel teknoloji lideridir. Lenovo, akıllı ve bağlantılı ürünlerde dünyanın en geniş portföylerinden birine sahiptir. Bunlara, akıllı telefonlar (Motorola), tabletler, kişisel bilgisayarlar (Thinkpad, Yoga, Lenovo Legion) ve iş istasyonlarının yanı sıra AR/VR (Artırılmış Gerçeklik / Sanal Gerçeklik) cihazları ile akıllı ev / ofis çözümleri dahildir. Lenovo’nun veri merkezi çözümleri (ThinkSystem, ThinkAgile), iş dünyasını ve toplumu değiştiren bağlantılar için bilgi işlem gücü ve kapasite oluşturmaktadır. Lenovo, herkesin içindeki farklı yana ilham vermek ve herkesin gelişim sağladığı daha akıllı bir gelecek oluşturmak için çalışmaktadır. Bizi LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram, Weibo üzerinden takip edip, Storyhub üzerinden en güncel Lenovo haberlerini okuyabilir ve http://www.lenovo.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hill & Knowlton Strategiesİlginizi Çekebilir

Dünyanın Beklediği Bts World Oyunu Bugün Yayınlandı

BTS WORLD, iOS ve Android için tüm dünyada indirilebilir


Kadıköy, Duvarlarını Süsleyecek Mural’Larını Birlikte Seçiyor

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini düzenlediği Muralist Kadıköy Festivali 2019, 19 Ağustos’ta başlıyor.


Yılın En Ateşli Festivali Big Burn Istanbul'a Sayılı Günler Kaldı! 8.7.6.5...

GERİ SAYIM BAŞLADI!


Ilkay Sencan’In Yeni Teklisi “Do It” Yayımlandı!

Kariyerine 2006 yılında kafelerde ve gece klüplerinde DJ setleri çalarak başlayan Ilkay Sencan, adını 2018’de Burry Soprano’nun “Mary Jane” şarkısına yaptığı remix ile müzikseverlere duyurmuştu. DJ ve yapımcılığın yanı sıra “gangsta house” tarzının da sıkı bir destekçisi olan Sencan, yeni teklisi “Do It” ile dinleyiciyi dansa davet ediyor. Khia’nın 2002 yılına damga vuran “My Neck, My Back” şarkısını “Do It” teklisinde yeniden düzenleyen Ilkay Sencan, müzikseverlere 2019’un en enerjik şarkılarından birini sunuyor.


Türk Yapı Sektörünün Zirvesi 42. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 18 22 Haziran 2019’Da Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor!

Türk Yapı Sektörünün Zirvesi 42. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul,


Etiketler: Lenovo, akıllı, yıla, çeyrekte, ikinciYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img