10 Aralık 2019 Salı 17:01

GÜNDEM

Teknofest Güneşi Doğu’Dan Yükselecek

Teknofest Güneşi Doğu’Dan Yükselecek
Teknofest Güneşi Doğu’Dan Yükselecek
Teknofest Güneşi Doğu’Dan Yükselecek

34volt » 34Volt

TEKNOFEST GÜNEŞİ DOĞU’DAN YÜKSELECEK

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin Millî Teknoloji Hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefiyle yola çıkan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST coşkusu Anadolu’ya da taşınacak. Ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST, Eylül 2020’de Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde gerçekleşen festival Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenleniyor.

1 Milyon 720 bin Ziyaretçi Sayısı ile Dünyanın En Büyük Teknoloji Festivali

Son olarak 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen ve 1 milyon 720 bin ziyaretçi ile rekor kıran Teknofest dünyanın en büyük havacılık etkinliği oldu. “Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla yola çıkan dev festival 2020 yılında misyonunu tüm Türkiye’ye yayma hedefi ile yoluna devam etme kararı aldı. Festival coşkusu Eylül 2020’de Anadolu’nun en güzide şehirlerinden, köklü bir kültüre ve tarihe sahip Güneydoğu Anadolu bölgesinde Gaziantep’te yaşanacak.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’ndan yapılan açıklamada; “TEKNOFEST’in bundan sonra çift haneli yıllarda Anadolu’nun farklı şehirlerinde, tek haneli yıllarda ise yine İstanbul’da gerçekleştirileceği vurgulanırken”, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’in 2021’de ise İstanbul’da ziyaretçileri ile buluşacağı belirtildi.

TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roket yarışmasından, İHA tasarım yarışmasına kadar farklı kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenliyor. Son yapılan festivale 81 il ve 122 ülkeden 17.373 takımdan 50 bin başvuru arasından belirlenen 10 bin finalist 19 farklı kategoride düzenlenen Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarında yarışmıştı. Her yıl düzenlenen teknoloji yarışmalarına Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafından gençler büyük ilgi gösteriyor.İlginizi Çekebilir

“Dinle Beni Bi’” Bu Defa Birol Giray’In Yorumuyla!

“DİNLE BENİ Bİ’” BU DEFA BİROL GİRAY’IN YENİDEN YORUMUYLA DİNLEYİCİLERLE BULUŞUYOR!


Kronik Hastalığı Olanlar, Doktor Kontrolünde Oruç Tutmalı

Ramazan ayının sıcak havalara denk gelmesi, uzun açlık süreci ile sıvı kaybının artması riskini de beraberinde getiriyor. Uzayan açlık dönemlerinde metabolizma hızının yavaşlamasıyla; halsizlik, mide boşalmasında yavaşlama ve şeker düşüklüğü gibi durumların meydana geldiğini belirten Uzm. Dr. Güzin Oğuz, kronik hastalığı olan kişilerin Ramazan öncesinde doktor kontrollerini yaptırması gerektiğine dikkat çekti.


Kentsel Dönüşüme Yeni Finansman Modelleri Gerekiyor

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Kentsel Dönüşümde Yeni Finansman Modelleri’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, İstanbul’da beklenen deprem dolayısıyla gündemden düşmeyen Kentsel Dönüşüm konusu, yeni finansman modelleri yönüyle tartışıldı, somut çözüm önerileri sunuldu.


Nn Hayat Ve Emeklilik Chro Summit’Te Geleceğin İşgücünü Masaya Yatırdı

İK dünyasının en etkin liderleri CHRO Summit’te buluştu


Oppo, Royal College Of Art İle İş Birliği Yaparak Genç Tasarımcıları Destekliyor

OPPO, ROYAL COLLEGE OF ART İLE İŞ BİRLİĞİ YAPARAK GENÇ TASARIMCILARI DESTEKLİYOR


Etiketler: Türkiye, teknoloji, Teknoloji, TEKNOFEST, büyükYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img