13 Kasım 2019 Çarşamba 14:31

GÜNDEM

Tegv’İn Lloyd’S Register Foundation Lrf Desteğiyle Hayata Geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi Etkinliklere Başladı!

   Tegv’İn Lloyd’S Register Foundation Lrf Desteğiyle Hayata Geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi Etkinliklere Başladı!
   Tegv’İn Lloyd’S Register Foundation Lrf Desteğiyle Hayata Geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi Etkinliklere Başladı!

34volt » 34Volt

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), Lloyd's Register Foundation (LRF) desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi, Anadolu’nun dört bir yanındaki çocuklarla buluşmak için etkinliklere başladı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kamu yararına teknoloji, mühendislik ve bilim alanında faaliyet gösteren dünya çapında bir kuruluş olan Lloyd's Register Foundation (LRF), çocuklarımızı nitelikli eğitim desteği ile buluşturan TEGV’in Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi için fon sağladı. LRF desteğiyle hayata geçirilen Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi, Anadolu’nun dört bir yanındaki çocuklarla buluşmak için etkinliklere başladı. LRF bu desteğe ek olarak, TEGV’in Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı ve Siirt Kurtalan Öğrenim Birimi’nde kurulacak Tasarım ve Beceri Atölyelerine de fon sağladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu içerisinde yer alan ve 21. yüzyılın öğrenme becerileriyle geliştirilen Tasarım ve Beceri Atölyesi içerikleriyle özel olarak tasarlanıp donatılan Ateşböceği Öğrenim Birimi, çocuklarla buluştu. Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi’nde çocuklar, 3D yazıcıdan elektronik devre kartlarına, robotik kitlerden 3 boyutlu kalemlere kadar birçok malzeme ile beceri ve yaratıcılıklarını geliştirecek. “Dene, yap, keşfet, paylaş” sloganıyla çocukların gerçek hayatta karşılaştığı sorunlara yaratıcı çözümler bulmasına olanak sağlayan bu atölyeler, 8-14 yaş arasındaki çocuklara hizmet verecek.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı proje ile ilgili; “TEGV olarak 24 yılda 3 milyona yakın çocuğumuza ulaşırken, hep fırsat eşitliğini ön planda tuttuk. Bu yüzden Türkiye’nin 4 bir yanında her yıl yaklaşık 200 bin çocuğumuza aynı imkânları ulaştırmaya çalışıyoruz. Tasarım ve Beceri Atölyelerimizin ilki yaklaşık bir yıl önce Tekirdağ’da hayata geçerek çocuklarımızla buluştu ve bugün itibarı ile 7 adet Tasarım ve Beceri Atölyesi, 2 Adet Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi’miz faaliyette. Biz çocuklarımızı 21. yüzyılın yeni öğrenme becerileriyle buluşturmaya devam edeceğiz. Sağladıkları fon ile çocuklarımızı nitelikli eğitimle buluşturmamıza destek olan Lloyd’s Register Foundation’a çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Lloyd’s Register Foundation Eğitim Müdürü Tim Slignsby ise şunları söyledi; “Lloyd’s Register vakfının misyonunu gerçekleştirmek için, nitelikli mühendislerin sayısının artmasına ve yeni mühendislik alanlarının oluşmasına oldukça önem veriyoruz. Tasarım ve Beceri Atölyelerinin, çocukları yeni nesil öğrenme becerileriyle donatarak öğrenme yeteneklerini geliştirmesi ve onları mühendislik alanına yönlendirmesi bizi oldukça heyecanlandırıyor. TEGV ile yaptığımız işbirliğinden dolayı oldukça gururluyuz. Bu programın topluma, yaratıcı ve girişimci bireylerin yetişmesinde önemli katkılar sağlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz."

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın yerleşik etkinlik noktalarının bulunmadığı illerde, çocuklara nitelikli eğitim desteği ulaştırmak amacıyla faaliyete geçirdiği Ateşböceği Öğrenim Birimleri, 2000 yılından bu yana Anadolu’nun dört bir yanında 1 milyonun üzerinde çocuğa ulaştı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 9 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Lloyd's Register Foundation hakkında:

Eğitim, araştırma ve kamu katılımını destekleyen Lloyd's Register Foundation, denizde, karada ve havada can ve mal güvenliğini korumak ve bilimsel teşvikleri desteklemek amacıyla 2012 yılında kurulmuştur. Modern toplumun dayandığı (alt)yapının güvenliğini geliştirmekte gerçek bir fark yaratacak olan mühendislik üzerine araştırmalarda, eğitimde ve öğretimde önde gelen destekçiler olma vizyonuyla hareket eden LRF’nin gelir kaynağı, Lloyd’un bir kolu olan Register Group Ltd’den ve yatırımlarının kazançlarına dayanmaktadır. LRF, hibe vererek, doğrudan hareket ederek ve misyonunu paylaşan grup şirketi ile yakın çalışmalar yaparak hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Merve Saraç Güngör

0216 356 60 60 / 19İlginizi Çekebilir

İnşaatta Kalite Zirvesi'nde Konuşan Sani Şener “Küreselleşme Kültür Transferini Sağlamıyor Ama Türk Olmak Bunu Mümkün Kılıyor”

9. ULUSLARARASI İNŞAATTA KALİTE ZİRVESİ’NDE DIŞ TİCARETİN


Sınav Kaygısını Azaltacak Öneriler…

Önemli bir sınav, iş görüşmesi ya da toplantı öncesinde olağan düzeyde kaygı duymak, olaya daha iyi hazırlanma becerilerini olumlu yönde etkiler. Özellikle de söz konusu olan bir sınav ise, kontrollü düzeyde bir kaygı, hazırlanma sürecinde daha iyi çalışma, odaklanma, hızlı ve etkili düşünme alanlarına olumlu etki ettiğinden kişiye ciddi avantajlar sağlar. “Ancak yaşanan kaygının miktarındaki artış tam tersi etki de yaratabilir” diyen Acıbadem Kadıköy Hastanesi Klinik Psikolog Sema Sözer Dabanlıoğlu bu hafta sonu yapılacak olan üniversite sınavı öncesi sınava gireceklere kaygılarını kontrol altına almalarını sağlayacak önerilerde bulundu.


Sporun Kalbi Bu Hafta Sonu Özel Röportajlarla Beın Sports Ekranlarında Atacak Bilgi Notu

Türkiye’de sporun adresi Digiturk, beIN SPORTS ekranlarında sporseverleri özel röportajlar ile buluşturmaya devam ediyor. Bugün saat 20:00’de beIN SPORTS HABER kanalında Karma Dövüş Sanatları şampiyonu Kadir Dalkıran röportajıyla başlayacak maraton, hafta sonu farklı spor dallarındaki en özel içerikleri sporseverler ile buluşturacak.


Yılbaşında Sevdiklerinizin Kalbine Giden Yol Sunglass Hut’Tan Geçiyor

Yılın özel günleri yaklaştığında kutlama ruhunun heyecanıyla birlikte hayatımızdaki özel kişileri memnun edecek hediye arayışı da başlar. Sunglass Hut her kişiye ve her tarza uygun hediye önerileriyle, bu yıl sevdiklerinize onları iyi tanıdığınızı gösterecek kişisel hediyeler seçmenize yardımcı olacak.


Bath & Body Works’Ten Yeni In The Stars Koleksiyonu; Parıltılı, Samimi Ve Büyüleyici!

Bath & Body Works yeni serisi ile herkesin bütün sene boyunca ihtiyaç duyduğu ekstra ışıltıyı sizlere ulaştırıyor. Yıldızların parlaklığından ilham alan yeni ışıltılı seri içeriğinde amber, sandal ağacı ve baharatlı odunsu bir özü olan beyaz öd ağacı notalarını barındırıyor.


Etiketler: Eğitim, Tasarım, Öğrenim, Birimi, LloydYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img