18 Mayıs 2018 Cuma 16:16

GÜNDEM

Taximono’Dan Trafikte Farkındalık Projesi

  Taximono’Dan Trafikte Farkındalık Projesi
  Taximono’Dan Trafikte Farkındalık Projesi
  Taximono’Dan Trafikte Farkındalık Projesi
  Taximono’Dan Trafikte Farkındalık Projesi

34volt » 34Volt

Trafikte karşılıklı anlayışın var olması ve motosiklet kullanıcılarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek isteyen Taximono, 13 Mayıs’ta Caddebostan’da gerçekleştirdiği “Motosikletleri Farkedin” etkinliğiyle büyük ilgi gördü.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

#MotosikletleriFarkedin hashtagi ile sosyal medyada da farkındalık çalışmalarına kesintisiz yer veren Taximono; şerit ihlallerinden, diğer araç sürücülerin kurallara uyma zorunluluğundan, trafik levhalarında motosiklet ibaresi yer alması gerektiğine kadar birçok konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Motosikletlilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek istediklerini belirten Taximono kurucusu Rıdvan Göçemen projeyle ilgili şunları dile getirdi:

“Motosiklet kullanıcılarının güvenli sürüş eğitimleri almaları ciddi önem taşıyor. Ne yazık ki trafikte güvenlik ve eğitim açığımız var. Bunun önüne bir nebze de olsa geçmek belli düzeyde farkındalık oluşturmak için Taximono olarak biz de yola çıktık. Kendi adımıza gerek sürüş güvenliği ilkelerimiz gerekse pilotlarımızın seçimi konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Tabi ki tek taraflı sürüş güvenliği sağlamamız çok zor… Trafikte karşılıklı anlayışın ve güvenliğin var olması için sadece motosiklet kullanıcılarının değil diğer araç sürücülerinin de aynı hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Bu konuda Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Trafik kurallarının güncellenerek motosikletlere de uygun bir hale getirilmesi gerekiyor. Taximono ailesi olarak biz üstümüze düşeni fazlasıyla yaptığımıza inanıyoruz. Farkındalığın artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm motosiklet sahiplerini daha güçlü olabilmemiz için Taximono’ya bekliyoruz.”

Rıdvan Göçemen

Taximono Hakkında:

Motosiklet sahipleri ile yolcuları buluşturan güvenli bir yolcu paylaşım platformu olan Taximono, Android ve IOS uygulamalarının hayata geçmesiyle beraber Eylül ayından bu yana aktif bir şekilde hizmet vermektedir.

2014 yılında hem Kültür Bakanlığından hem de Türk Patent Enstitüsünden projenin uygulanabilirliğine dair belge alan Taximono, uluslararası alanda motorlu yolcu paylaşımını uygulayan ilk Türk firmasıdır.İlginizi Çekebilir

Kıko Milano’Dan Tek Kutuda 3 Maske!

İleri teknoloji makyaj, yüz ve vücut bakımı ürünleriyle her yaştan kadının güzellik ihtiyaçlarına yanıt veren İtalyan profesyonel makyaj markası KIKO Milano, tek kutuda sunduğu 3 ayrı yüz maskesi ile cildinize baharın tazeliğini getiriyor.


Sektörde İlk Kez 11 Farklı Kampanyayı Babacan Kampanya’Da Buluşturdu

Babacan’dan en ‘Babacan’ Kampanya!


Millenicom’Dan Sınırları Ortadan Kaldıran

Gerçek Sınırsız İnternet Paketi


Çocuklara Özel Konsept Mağaza “Chalk” İstinyepark’Ta Açıldı

0-14 yaş çocuklara yönelik giyim markası chAlk, ikinci mağazasını ünlü isimlerin katıldığı şık bir davetle İstinye Park’ta açtı. Pınar Altuğ ve Ayşe Tolga gibi birçok ünlü isim ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta çocuklar mağazada workshop yaparak anne ve babaları için tasarım hediyeler yaptı. Canlı DJ performansı eşliğinde keyifli bir gün geçiren konuklara etkinlik boyunca sürpriz hediyeler verildi. Mağaza içerisinde yer alan çocuk kuaföründe erkek çocukları da saçlarını kestirdi.


Vkv Amerikan Hastanesi Beslenme Ve Diyet Bölümü’Nden Uzm. Dyt. Ayça Ilıca Murat Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenmenin Önemine Dikkat Çekiyor

Ramazan ayında sahur ve iftar yemeklerine ayrı bir özen gösterildiğini belirten VKV Amerikan Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uzm. Diyetisyen Ayça Ilıca Murat, “Sahur normal kahvaltıdan, iftar ise akşam yemeğinden daha zengin hazırlanır. Bu nedenle Ramazan ayıyla birlikte insanların beslenme alışkanlıklarında değişiklikler meydana gelir. Her zaman önerdiğimiz gibi bu dönemde de amaç, “yeterli ve dengeli beslenme” sağlamaktır. Yeterli ve dengeli beslenmenin Ramazan ayında da sağlanabilmesi için günlük en az üç öğünden en önemlisi sahur öğünüdür” dedi.


Etiketler: Taximono, için, farkındalık, motosiklet, sürüşYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img