29 Kasım 2016 Salı 00:01

İNOVASYON

Tasarımda İnovasyon Rekabati Artıracak

Tasarımda İnovasyon Rekabati Artıracak

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
BTSO Başkan Vekili İsmail Kuş yaptığı açılış konuşmasında “Bursa Büyürse Türkiye Büyür” misyonu ile yola çıktıklarını, buna yönelik çalışmalara devam ettiklerini, dünya ile rekabet etmek için üretmeliyiz, üretim yaparken de tasarım ve inovasyonu ön planda tutmalıyız. Ancak katma değeri yüksek ürünlerle dünya pazarında rekabet edebiliriz” dedi.Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin “Bursa bilindiği üzere tekstil, dokuma, otomotiv ve mobilya alanlarında lider bir konumda, ihracat gücümüz de her sene yükselmeye devam ediyor. Çalışmalarımıza da bu yönde devam ediyoruz. Amacımız Bursa’nın tasarımda öncü ve lider olmasıdır” açıklamasında bulundu.Anon Pairot’un ana konuşmacı olarak gerçekleştirdiği konuşmasıyla başlayan zirvede Nicoline Dorsman, Percy Emmett, Prof. Dr.Alper Ay, Engin Ayaz, Ezra&Tuba Çetin, Doç.Dr.Çiğdem Kaya, Sami Savatlı, Adnan Serbest, Emre Evrenos, Gökhan Karakuş ve Raf Stesmans gibi birçok ünlü isim tasarımı 360 derece ele alıyor.Konuları ve konuklarıyla dopdolu bir içeriğe sahip olan, tasarıma dair her şeyin iki gün boyunca konuşulacağı Tasarım Zirvesi akademisyenleri, sanayicileri, girişimcileri ve profesyonelleri aynı platformda buluşturuyor. Kent mimarisinden endüstriye, tekstilden mobilyaya kadar yaşamın her alanında etkisini hissettiğimiz tasarımın gücünü alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılar zirvede ele alıyorlar. Sempozyum, panel ve atölye çalışmalarının yanı sıra tasarım holü, Tekstil Tasarımı ve Teknoloji Sergisi ile Anadolu Bölgeleri Moda Sergisi de Tasarım Zirvesi’nde iki gün boyunca ziyaret edilebilecek.Kendi Motor Sistemine Sahip Aksesuarları Bulunan Akıllı Kıyafetler ve Renk Değiştiren Çanta Sergisi Çok Konuşulacak


Teknoloji tabanlı tekstil ve moda tasarımı yapan EzraTuba, Tasarım Zirvesi kapsamında geliştirmekte oldukları yeni ve inovatif ürünleri sergiliyorlar. Sergide Fiber Elbise ve Butterfly Bridal gibi akıllı tekstillerden üretilmiş ve kendi motor sistemine sahip aksesuarları bulunan kıyafetler yer alıyor. Aynı zamanda daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş ve prototip aşaması henüz sonlandırılmış renk değiştiren çanta ziyaretçilere tanıtılıyor.


Faruk Saraç MYO öğrencilerinin tasarladığı Anadolu Medeniyetlerinin zengin motif ve renk seçeneklerini, çağdaş moda tasarımı ile harmanladığı “Yedi Bölge Anadolu Kıyafetleri Sergisi” de zirve boyunca katılımcılar tarafından görülebilecek.Tasarım Holü’nde ise Bursa, Eskişehir ve Bilecik bölgesinde üretilmiş karma disiplinlerden ödüllü ürünler sergileniyor.
Percy Emmett “Yaratıcı Endüstrilerde Girişimcilik” in İpuçlarını Paylaşıyor


Endüstri Uzman Danışmanı olarak çok sayıda proje yürüten ve yaptığı çalışmalar uluslararası alanda değerli ödüllere layık görülen Percy Emmett, yaratıcı beyinlerin iş kurma ve kurdukları işin sürekliliğini sağlamada karşılaşabilecekleri zorlukların aşılmasını sağlayacak pratik tekniklerden ve işletme planı, pazarlama stratejisi gibi önemli konulardaki ipuçlarından söz edecek.
Tasarım, Bursa’nın Gücüne Güç Katıyor


İnovasyonun, rekabet gücünün ve markalaşmanın temelini oluşturan tasarım; kent yaşamı, sanatı ve mimarisiyle yüzlerce yıldır tasarım ruhunun özümsendiği Bursa için büyük bir katma değer yaratıyor. Bursa, tasarım alanında yaptığı öncü ve örnek çalışmalarla küresel rekabette söz sahibi markalar ortaya çıkarmak için tasarımın gücünden yararlanıyor.İlginizi Çekebilir

Hillary Clinton topu FBI'a attı

ABD başkanlık seçimleri sonucunda tartışmalar devam ediyor. Bazı ABD vatandaşları Trump'un başkanlığını kabul etmezken Clinton ise topu FBI'a atıyor.


Tgc Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri Sahiplerin Buldu

'Nin önceki başkanlarından Burhan Felek adına düzenlenen, "Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri" düzenlenen törenle sahiplerine verildi.


Meslektaşları Aytaç Sefiloğlu'nu Andı

İzmir ekonomi basınının sevilen ismi, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi kurucularından gazeteci Aytaç Sefiloğlu, vefatının 18. yıldönümünde Narlıdere Aşağı Mezarlık'taki kabri başında anıldı.


Zonguldak’Ta, Cesedi 16 Gün Sonra Bulunan Balıkçı Toprağa Verildi

Zonguldak'ta, kayalıklarda olta ile balık tutarken düştüğü denizde 16 gün sonra cesedi bulunan balıkçı 50 yaşındaki Mustafa Gülay'nın cenazesi, toprağa verildi.


Adıyaman'da Oda Başkanına Fetö'den Gözaltı

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında evinde gözaltına alındı.


Etiketler: Bursa, tasarım, Tasarım, Sergisi, yaptığıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img