14 Haziran 2018 Perşembe 10:55

GÜNDEM

Tarihi Semtte Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri

Tarihi Semtte Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri
Tarihi Semtte Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri

34volt » 34Volt

Dünyanın en iyi slackline (ip üstünde gösteri) sporcularından Alex Mason, İstanbul’un tarihi semti Fatih’te nefes kesen bir gösteriye imza attı. Red Bull sporcusu Alex Mason, tarihi dokusuyla turistlerden büyük ilgi gören sokaktaki apartmanlar arasında bulunan iplerin üzerinde yürüdü. Sokak sakinlerinin meraklı bakışları arasında sıra dışı hareketler sergileyen genç sporcu, Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen performansının ardından “Harika bir duyguydu. Yaşayan tarihin içinde en sevdiğin işi yapmanın ve daha da önemlisi beni takip eden çocukların mutlu olduğunu görmenin sevinci hiçbir kelimeyle anlatılamaz” dedi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul’un tarihi semtlerinden Fatih sıra dışı bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Renkli tarihi evleri, yokuşları ve apartmanlar arasına asılan çamaşırlarıyla turistlerin ilgisini çeken bir sokakta dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Alex Mason’ın gerçekleştirdiği performans nefesleri kesti. Genç sporcu, pencerelere asılan iplerin üzerinde yürümekle kalmayıp akrobatik hareketler sergiledi. ‘Türkiye’de bulunmak harikaydı’ Daha önce dünyanın farklı noktalarında benzer gösterilere imza atan Alex Mason, performansının ardından, “Türkiye harika bir ülke, İstanbul olağanüstü şehir. Gösterinin başta bizim için zorlu geçeceğini düşünmüştüm, öyle de oldu ama beklediğimden keyifliydi. İnsanların meraklı bakışları arasında en sevdiğim hareketleri yapmak, çocuklarla birlikte zaman geçirmek harikaydı. Hayatım boyunca unutamayacağım bu tecrübe, bana da kariyerime de çok şey kattı” açıklamasını yaptı. Mason’ı gösterilere hazırlayan antrenörü Andy Lewis de İstanbul’da olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Dünyaca ünlü bir dublör olan ve Super Bowl gibi önemli organizasyonlarda gösteriler gerçekleştiren Lewis, “Benim için projenin en heyecanlı anları ilk defa iplerin kurulduğunu görmek ve bunun çok güzel bir konsept olduğunun farkına varmaktı. Türkiye’nin gerçek kültürünü çok iyi anladım, bu da çok hoş oldu. Alex’in yüksek iplerde hiç soru yaşamadan yürümesi ve bundan keyif alması beni çok sevindirdi.” dedi.İlginizi Çekebilir

Signify’Dan Türkiye Işık Göz Etkileşimi Araştırması Türkiye’De Işık Kalitesine Verilen Önem Dünya Ortalamasının Üzerinde

ÖNEMLİ BİLGİ: Signify, 16 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Philips Lighting şirketinin yeni adı olmuştur. Şirketin Türkiye organizasyonu, Ocak 2019’a kadar Philips Lighting Aydınlatma Tic. A.Ş. ticaret unvanını taşımaya devam edecektir.


Cıtroën C3 R5 Rally Fınland’A Hazır

Citroën, Dünya Ralli Şampiyonası’nın sekizinci ayağına hazır. 26-29 Temmuz tarihleri arasında Finlandiya’da düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın sekizinci ayağı Rally Finland’da Citroën Racing’i WRC2 kategorisinde iki ekip temsil edecek.


Dr. Oetker İki Tutkuyu Bir Araya Getirdi Çikolatalı Pizza!

Dr. Oetker, dondurulmuş pizza kategorisine yepyeni ve benzersiz bir lezzet ekledi: Dr. Oetker Ristorante Mini Çikolatalı Pizza’yı tüketicileri ile buluşturdu!


Milli Sporcumuz Gülçin Güreşçi Malta’Dan 5 Madalya İle Dönüyor

Gülçin Güreşçi 39. Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları Uluslararası Spor Hekimliği Sempozyumu için Malta’daydı


Türkiye Sera Pazarının Beş Yıllık Dönemde Yılda Ortalama 136 Milyon Usd Büyümesi Bekleniyor…

Türkiye Seracılık Sektörü, daha önce modern seralar ve bunların donanımlarını yurtdışından çok yüksek maliyetlere ithal ederken, bugün ülkemizde son derece kaliteli, uygun fiyatlarla ve yeterli miktarda üretim yapılabiliyor. Sera Konstrüksiyon, Donanım ve Ekipman Üreticileri ve İhracatçıları Derneği (SERKONDER) Başkanı Bülent Aytekin “Son dönemde yerli firmaların artışıyla ivme kazanan milli üretimimiz, iç pazarla birlikte yurtdışı pazarlarındaki rekabet gücümüzü de arttırıyor” dedi.


Etiketler: İstanbul, Alex, Mason, tarihi, yaptıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img