14 Haziran 2018 Perşembe 10:55

GÜNDEM

Tarihi Semtte Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri

Tarihi Semtte Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri
Tarihi Semtte Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri

34volt » 34Volt

Dünyanın en iyi slackline (ip üstünde gösteri) sporcularından Alex Mason, İstanbul’un tarihi semti Fatih’te nefes kesen bir gösteriye imza attı. Red Bull sporcusu Alex Mason, tarihi dokusuyla turistlerden büyük ilgi gören sokaktaki apartmanlar arasında bulunan iplerin üzerinde yürüdü. Sokak sakinlerinin meraklı bakışları arasında sıra dışı hareketler sergileyen genç sporcu, Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen performansının ardından “Harika bir duyguydu. Yaşayan tarihin içinde en sevdiğin işi yapmanın ve daha da önemlisi beni takip eden çocukların mutlu olduğunu görmenin sevinci hiçbir kelimeyle anlatılamaz” dedi.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İstanbul’un tarihi semtlerinden Fatih sıra dışı bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Renkli tarihi evleri, yokuşları ve apartmanlar arasına asılan çamaşırlarıyla turistlerin ilgisini çeken bir sokakta dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Alex Mason’ın gerçekleştirdiği performans nefesleri kesti. Genç sporcu, pencerelere asılan iplerin üzerinde yürümekle kalmayıp akrobatik hareketler sergiledi. ‘Türkiye’de bulunmak harikaydı’ Daha önce dünyanın farklı noktalarında benzer gösterilere imza atan Alex Mason, performansının ardından, “Türkiye harika bir ülke, İstanbul olağanüstü şehir. Gösterinin başta bizim için zorlu geçeceğini düşünmüştüm, öyle de oldu ama beklediğimden keyifliydi. İnsanların meraklı bakışları arasında en sevdiğim hareketleri yapmak, çocuklarla birlikte zaman geçirmek harikaydı. Hayatım boyunca unutamayacağım bu tecrübe, bana da kariyerime de çok şey kattı” açıklamasını yaptı. Mason’ı gösterilere hazırlayan antrenörü Andy Lewis de İstanbul’da olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Dünyaca ünlü bir dublör olan ve Super Bowl gibi önemli organizasyonlarda gösteriler gerçekleştiren Lewis, “Benim için projenin en heyecanlı anları ilk defa iplerin kurulduğunu görmek ve bunun çok güzel bir konsept olduğunun farkına varmaktı. Türkiye’nin gerçek kültürünü çok iyi anladım, bu da çok hoş oldu. Alex’in yüksek iplerde hiç soru yaşamadan yürümesi ve bundan keyif alması beni çok sevindirdi.” dedi.İlginizi Çekebilir

Sonbaharda Alaçatı Bir Başka

SONBAHARDA ALAÇATI BİR BAŞKA


Seattle Uluslararası Film Festivali Güvenli İnternet Erişimi İçin Watchguard’I Seçti

SEATTLE ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ HIZLI VE GÜVENLİ


Cocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Nedeni Alerji Olabilir

ÇOCUĞUNUZ SIK HASTALANIYORSA NEDENİ ALERJİ OLABİLİR


Eti Süt Burger’İn Başarısı Avrupa’Da Da Tescillendi!

Türkiye’nin lider gıda markası ETİ’nin en inovatif ürünlerinden Süt Burger için yaptığı patent başvurusu Türkiye ve Azerbaycan ile birlikte Avrupa’nın 35 ülkesinde tescillendi!


Koç Üniversitesi’Nde Bağışçıların Eğitim Seferberliği Anadolu Bursiyerleri Sayısını 36 Kat Artırdı

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDE


Etiketler: İstanbul, Alex, Mason, tarihi, yaptıYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img