15 Şubat 2020 Cumartesi 09:44

GÜNDEM

Taksim Geçici Sergi Platformu Bugün Açılıyor

Taksim Geçici Sergi Platformu Bugün Açılıyor
Taksim Geçici Sergi Platformu Bugün Açılıyor

34volt » 34Volt

TAKSİM GEÇİCİ SERGİ PLATFORMU BUGÜN AÇILIYOR

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İBB, şehrin kalbinin attığı alanları “İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor” projesiyle yeninden canlandırıyor. Proje kapsamında, Taksim Meydanı’nın geniş katılım ve ortak akılla tasarlanması için etkinliklerin yapılacağı, açık ve kapalı gösterim alanı bulunan Geçici Sergi Platformu, bugün 13.00’te hizmete açılıyor.

“MEYDANLAR, DEMOKRASİLERİN FİLİZLENDİĞİ ALANLAR”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kent yönetimine dair stratejilerin belirlenmesi amacıyla kurulan İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) tanıtım toplantısında, meydanların demokrasilerin filizlendiği alanlar olduğunu söyleyerek, kentteki meydanların yeniden hak ettiği değere kavuşacağının altını çizdi. Başkan İmamoğlu, bu kapsamda çalışmalara Taksim Meydanı’ndan başlayacaklarını ve Bakırköy, Üsküdar-Salacak-Harem kıyı bandı ve Kadıköy Meydanı’nın yarışma yöntemi ile belirleneceğini açıkladı. Başkan İmamoğlu’nun işaret ettiği çalışmalardan ilki İstanbul ve Türkiye’nin sembol noktalarından Taksim Meydanı’nda gerçekleştirilecek. “Taksim Meydanı Uluslararası Kentsel Tasarım Yarışması”nda sergi, toplantı ve proje sunumları gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak “Geçici Sergi Platformu” hizmete girecek.

İLK SERGİİSTANBUL’UN KALBİ TAKSİM

Geçici Sergi Platformu, 253 metrekarelik alana kuruldu. Açık alanı, merdivenli bir oturma düzeni ile tasarlandı. Kapalı alan ise sergilerin yapılabileceği şekilde hazırlandı. Platformda, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ile ortak yürütülen çalışma kapsamında “İstanbul’un Kalbi Taksim” isimli sergi gerçekleştirilecek.İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu Hacı Bektaş Veli Ziyaret Programı

İBB Başkanı Sn.Ekrem İmamoğlu'nun 16 Haziran Cuma günü olan programı;


New York Fashion Week’Ten Modacı Hakan Akkaya’Ya Kutlama

Son dönemde uluslararası alanda yaptığı defilelerle adından söz ettiren modanın dahi çocuğu Hakan Akkaya'ya sürpriz bir doğum günü kutlaması geldi. Yaklaşık 600 bin takipçisi bulunan New York Fashion Week, Instagram hesabından Akkaya'nın doğum gününü kutlayarak, takipçilerine duyurdu. New York Fashion Week Instagram hesabında; ünlü modacının şubat ayında gerçekleştirilen defilede sergilediği tasarımlarından birini paylaşarak “Doğum günün kutlu olsun Hakan Akkaya” mesajını yayınladı.


Sevgililer Günü’Ne Okka’Lı Bir Lezzet!

Arzum OKKA, Sevgililer Günü'nde mutlu anılara eşlik edecek bir hediye alternatifi sunuyor. OKKA Ailesi'nin en yeni üyesi OKKA Minio Pro ile sevdiklerinizin kalbini yeniden kazanın.


Dünyanın İlk Uluslararası Sürdürülebilir Moda Arama Motoru Glamı.Eco Açıldı

GLAMI.eco, tüketicilerin modaya yönelik adımlarını sorumluluk bilinciyle atan markaları keşfetmesine yardımcı oluyor


Ford "Go Further" Etkinliğinde 16 Elektrikli Araç Modelinin Duyurusunu Yaptı

Ford Amsterdam’daki ‘Go Electric’ etkinliğinde Müşteri İhtiyacına Göre Tasarlanan Yeni Elektrikli Araç Ürün Gamını Tanıttı. Ford, Avrupa için öngördüğü elektrikli araçlar stratejisini Ford Hybrid başlığı altında özetledi; Hollanda’nın Amsterdam kentindeki özel “Go Electric” etkinliğinde 16 elektrikli araç modelinin duyurusunu yaptı.


Etiketler: İstanbul, Taksim, Meydanı, Geçici, SergiYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img