16 Şubat 2020 Pazar 17:26

GÜNDEM

Taksim Geçici Sergi Platformu Açıldı

Taksim Geçici Sergi Platformu Açıldı
Taksim Geçici Sergi Platformu Açıldı
Taksim Geçici Sergi Platformu Açıldı

34volt » 34Volt

İBB, şehrin kalbinin attığı alanları “İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor” projesiyle yeninden canlandırıyor. Proje kapsamında, geniş katılım ve ortak akılla tasarlanan etkinlikler yapılacak. Taksim Meydanı’nda bu amaçla inşa edilen açık ve kapalı gösterim alanı bulunan Geçici Sergi Platformu hizmete girdi. 652 bin liraya mal olan Platform, daha sonra sökülerek şehrin çeşitli meydanlarında İstanbulluları kültür ve sanatla buluşturacak.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Taksim Meydanı Uluslararası Kentsel Tasarım Yarışması” ile başlayan bu süreçte etkinliklerin yapılması ve görüşlerin paylaşılabilmesi için Geçici Sergi Platformu açıldı. Sergi ve toplantıların düzenleneceği, meydana yeni soluk kazandıracak projelerin konuşulacağı Geçici Sergi Platformu, 652 bin liraya mal oldu. Platform, daha sonra sökülerek şehrin çeşitli meydanlarında da İstanbulluları kültür ve sanatla buluşturacak.

“MEYDANLAR, DEMOKRASİLERİN FİLİZLENDİĞİ ALANLAR”

Taksim Meydanı’nı ziyaret ederek Platformu inceleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, meydanların demokrasilerin filizlendiği alanlar olduğunu belirterek, kentteki meydanların yeniden hak ettiği değere kavuşacağının altını çizdi.

Başkan İmamoğlu, bu kapsamda çalışmalara Taksim Meydanı’ndan başladıklarını ve Bakırköy, Üsküdar-Salacak-Harem kıyı bandı ve Kadıköy Meydanı’nın yarışma yöntemi ile belirleneceğini açıkladı. İmamoğlu’nun işaret ettiği çalışmalardan ilki İstanbul ve Türkiye’nin sembol noktalarından Taksim Meydanı’nda gerçekleştiriliyor. “Taksim Meydanı Uluslararası Kentsel Tasarım Yarışması”nda belirlenen sergi, toplantı ve proje sunum gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak “Geçici Sergi Platformu” hizmete girdi.

İLK SERGİ ‘İSTANBUL’UN KALBİ TAKSİM

Geçici Sergi Platformu, 253 metrekarelik alana kuruldu. Açık alanı, merdivenli bir oturma düzeni ile tasarlandı. Kapalı alan ise sergilerin yapılabileceği şekilde hazırlandı. Platformda, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ile ortak yürütülen çalışma kapsamında “İstanbul’un Kalbi Taksim” isimli sergi gerçekleştiriliyor.İlginizi Çekebilir

Nıcu Academy Yılda 700’E Yakın Sağlık Profesyoneline Eğitim Vererek Sağlık Sistemine Kazandırıyor

Cedrus Crital Care’nin sağlık eğitimindeki markası NICU Academy, yenidoğan yoğun bakım ünitesi konusunda uluslararası alanda edindiği bilgi ve deneyimleri, nitelikli hizmet içeriği ile birleştirerek yılda 700’e yakın sağlık profesyoneline eğitim veriyor. Cedrus Crital Care’in, Teknopol İstanbul’da yer alan Ar-Ge ofisinde sanal gerçeklik / artırılmış gerçeklik (VR/AR) teknolojileri kullanılarak yapay zekâ temelli eğitim modülleri de geliştiriliyor.


Kiplas Yönetimi Gebkim Osb'de Toplandı

KİMYA SEKTÖRÜ ÖĞRENCİSİNDEN SANAYİCİSİNE GEBKİM’DE BULUŞTU


Teb Cetelem Ve Kıa Otomobil Finansmanı İş Ortaklığı Başladı

TEB Cetelem ve Türkiye’de Anadolu Grubu çatısı altında faaliyet gösteren KIA, otomobil finansmanı alanında 2009 yılından beri süren iş birliklerini Mayıs 2019 itibariyle, bir üst seviyeye taşıdı. KIA ve TEB Cetelem iş ortaklığı “Satış Noktasından Hizmet” iş modeli ile müşterilere araçlarını satın aldıkları noktada kredi kullanma imkânı ve kolaylığı sunmaya başladı.


İksv'den Kadıköy Belediyesi'ne Teşekkür Plaketi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, "Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı" temasıyla gerçekleştirilen 47. İstanbul Müzik Festivali, şefliğini ve sanat yönetmenliğini Aziz Shokhakimov'un yürüttüğü Tekfen Filarmoni Orkestrası ile piyanist Seong-Jin Cho’nun sahne aldığı açılış konseri ile başladı.


40.Sanat Yılı; Ahmet Yeşil’İn ‘ Sesler Ve İzler’ Sergisi 40. Sanat Yılında Galeri Diani’De

AHMET YEŞİL’in ‘ SESLER ve İZLER’SERGİSİ


Etiketler: Taksim, Meydanı, Sergi, Platformu, GeçiciYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img