9 Haziran 2017 Cuma 15:58

DÜNYA

Suudi Arabistan'ı Kim İran'la Savaşmaya İkna etti


34VOLT

Katar krizinin perde arkası Türk medyasının gündeminde. Duraksayan ekonomilerini canlandırmak isteyen batılıların Ortadoğu'daki büyük mezhep savaşına hazırlıkları sürüyor. Yenişafak'tan İbrahim Karagöl'den bir alıntı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ABD, İran’a karşı operasyonun ilk çıkışını yaptı, ilk kurşunu attı. S. Arabistan öncülüğünde, Mısır’ı da içine alan bir Sünni Arap Cephesi’ni İran’la savaşa ikna etti. Katar, bu savaşa ikna edilememiş olacak ki, cepheden atıldı. Bugüne kadar İran’ın Şii yayılmasına yönelik saldırıları, şımarıklıkları, tahrikleri bütün coğrafyada büyük tepki toplamıştı. Şimdi aynı tepkiler S. Arabistan’a da yönelebilir.

Bu sefer tazyik İran’dan değil, S. Arabistan cephesinden geliyor. İran’la savaşmak için can atıyorlar. ABD onlara ne vadetti bilmiyoruz ama böyle bir savaş tam anlamıyla bölgesel bir savaş olacaktır. Batı’nın yıllardır hayalini kurduğu sonsuz mezhep savaşları olacaktır. Hiçbir devlet bu çatışmanın dışında kalamayacak, belki coğrafya elli yıl ayağa kalkamayacaktır.

Kaynak: Yenişafak/İbrahim Karagölİlginizi Çekebilir

Diz Ağrılarında Eklem İçi Yenileyici Hücre Tedavisi

DİZ AĞRILARINDA EKLEM İÇİ YENİLEYİCİ HÜCRE TEDAVİSİ


“Beauty Fest”, Uniq İstanbul’Da 3 Gün Boyunca Ziyaretçilere Harika Bir Hafta Sonu Yaşattı!

Türkiye’nin En Kapsamlı Güzellik Festivali “Beauty Fest”, Uniq İstanbul’da 3 Gün Boyunca Ziyaretçilere Harika Bir Hafta Sonu Yaşattı!


Bucaspor'da Beyaz Sayfa

Hacettepe'yi evinde 2-0 yenerek İkinci Lig Beyaz Grup'ta 2 maç aradan sonra yeniden galibiyet sevinci yaşayan Bucaspor, yeni teknik direktörü Fatih Uygun'la beyaz sayfa açtı.


110 Öğrenci, Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

Çorum’Un Osmancık İlçesi’ne bağlı Akören Köyü Şehit Erol Keskin İlkokulunda taşımalı eğitim gören 110 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.


305 Kiloluk Orkinosa Yoğun İlgi

Sivas'ta bir balıkçının satışa sunduğu 2,5 metre boyundaki ve 305 kilo ağırlığındaki orkinos balığı vatandaşların yoğun ilgisini gördü.


Etiketler: İran, Arabistan, etti, savaşa, iknaYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img