6 Mart 2017 Pazartesi 00:10

KÜLTÜR SANAT

Süreyya Operası’nda halka açık beste yarışması

Süreyya Operası’nda halka açık beste yarışması

34VOLT

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası tarafından, 2016 Haziran ayında, genç Türk bestecilerini teşvik ve bu yolla Türk orkestra müziği repertuvarını zenginleştirmek amacıyla ulusal düzeyde bir ‘orkestra süiti’ bestesi yarışması açılmıştı. Ülkenin değerli müzisyenleri Rengim Gökmen, Gürer Aykal, Yalçın Tura, Turgay Erdener, Oğuzhan Balcı, Hasan Uçarsu, Cihat Aşkın’dan oluşan yarışma jürisi (seçici kurul) gönderilen eserler arasından titiz bir çalışmayla şartname uyarınca altı süiti final konserinde icra edip değerlendirmek üzere seçti. Bu altı eser, 6 Mart Pazartesi akşamı saat 19.30’da Süreyya Operası’nda başlayacak yarışma final konserinde Gürer Aykal yönetimindeki “İstanbul Sinfonietta” tarafından çalınacak. Jüri de değerlendirme yaparak birinci, ikinci, üçüncü olan eserleri belirleyecek. Ayrıca dinleyiciler de en beğendikleri eseri konser sonrasında oy kullanarak tespit edecekler, en beğenilen eserin sahibine de bir tebrik belgesi verilecek.


Yarışmacıların eserlerini ‘rumuz’lu olarak göndermeleri sebebiyle, kazananların isimleri derecelendirme sonrası, kapalı kimlik zarfları açılarak belirlenecek. Ödüller jüri tarafından o gece açıklanacak ve törenle kazananlara sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Baharı “Kilim” İle Karşılayın

Şubat 2019


B.Bulteni....A101 Dunyanin En Hizli Buyuyen 5. Perakendesirketi.....

Deloitte Perakendenin Küresel Güçleri


İkinci “Dlive Happy Hour” Etkinliği İle Büyük Ödüller Kazanma Fırsatı

İkinci “DLive Happy Hour” etkinliği ile büyük ödüller kazanma fırsatı


Fibacp, Anadolu Şehirleri İle Güçlü Markaları Buluşturmaya Devam Ediyor

Adana'nın ve bölgenin en iyi alışveriş merkezi olma özelliğini koruyan M1 Adana AVM yerli ve yabancı marka karmasını artırmaya devam ediyor. Bulunduğu coğrafyanın ihtiyaçları doğrultusunda yeni markaları bünyesine katan M1 Adana AVM ailesine son katılan Vatan Bilgisayar oldu.


Chp Şişli Adayı Keskin Ve İmamoğlu Darülaceze Ve Roman Derneği Ziyaretleri

CHP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EKREM İMAMOĞLU VE CHP ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUAMMER KESKİN ROMAN VE ÇİÇEKÇİLER DERNEĞİ BULUŞMASI’NA KATILDI


Etiketler: Süreyya, Operası, tarafından, yarışması, TürkYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img