19 Haziran 2019 Çarşamba 11:37

GÜNDEM

‘Süper Besin’ Prebiyotiklerin Bebeklere 4 Mucizevi Faydası


34volt » 34Volt

Bir bebek için en koruyucu, en sağlıklı besin kaynağı kuşkusuz anne sütüdür. Dolayısıyla ek gıdaya geçişte yakalanması gereken en önemli standart da anne sütüne yaklaşmak olmalıdır. Anne sütünün en büyük mucizesi içindeki prebiyotik oranı… Peki, yoğurt, elma, muz ve çilek gibi bebeğinizin kolaylıkla seveceği meyve pürelerinin malzemelerinde bulunan prebiyotikler, neden bebekler için bu kadar mucizevi?

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bağışıklığı güçlendiriyor

Anne sütünün ‘koruyucu’ gücü tam da prebiyotikten geliyor. Prebiyotikler, bebeklerin bağışıklık sistemi için kilit besin rolü üstleniyor. Özellikle yeteri kadar anne sütü almayan bebekler için ek gıdaya geçişte prebiyotik desteği, vücudun hastalıklara karşı gereken direnci kazanabilmesi için en çok dikkat edilmesi gereken nokta olmalı.

Sindirim sistemine iyi geliyor

Probiyotikler vücut için sağlıklı bakteriler olarak biliniyor; prebiyotikler ise bu sağlıklı bakteriler için besin olarak kullanılıyor. Bu besinler, bebeklerin tek başına sindiremeyeceği lif ağırlıklı besinlerdir ve bağırsaktaki yararlı bakterileri beslerler. İşte bu yüzden prebiyotikler sindirim sisteminin de en büyük dostlarıdır.

Beyin fonksiyonlarını geliştiriyor

Chicago’da yapılan son araştırmalar, prebiyotiklerin bebeklerdeki beyin fonksiyonları gelişimine iyi geldiğini; bebeğin öğrenme yetisi ve hafızasına etkilerini ortaya koyuyor.

Vücudu iyi besliyor

Unutmayalım ki; prebiyotikler probiyotiklerin de en önemli besin kaynağı. Haliyle bebeğiniz için olmazsa olmaz bir etkisi var. Dolayısıyla ek gıdaya geçiş döneminde en besleyici öğünleri yakalayabilmek için mutlaka prebiyotiği listenizden eksik etmeyin.İlginizi Çekebilir

Z. İlter Yurtbay Serkap 11. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçildi!

19 Nisan 2019 saat 11.00'de SERFED genel merkez binasında gerçekleştirilen Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı, seramik sektörünün değerli duayenleri, yönetim kurulu başkanları ve dernek bünyesinde yer alan profesyonellerin yüksek oranda katılımları ile gerçekleştirildi.


29. Ege Rallisi Bu Hafta Sonu Start Alıyor

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK)


‘Geleceği İnşa Etmek’ Temasıyla Başlayan 10. Türkiye Enerji Zirvesi “Nice On Yıllara” Vurgusu İle Sona Erdi

‘GELECEĞİ İNŞA ETMEK’ TEMASIYLA BAŞLAYAN 10. TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ “NİCE ON YILLARA” VURGUSU İLE SONA ERDİ


Icsg İstanbul'da Akıllı Şebeke Çözümlerini Sergileyecek

ICSG İSTANBUL 2019'DA AKILLI ŞEBEKE ÇÖZÜMLERİNİ SERGİLEYECEK


Park Mozaik Baharın Gelişini Şenlikle Kutladı

Gayrimenkul sektöründe 50 yıllık tecrübeleri ile güvenin sembolleri TEPE ve MESA’nın ortak imzasını taşıyan Park MOZAİK, gelenekselleşen Bahar Şenliği ile baharın gelişini kutladı.


Etiketler: için, besin, prebiyotikler, geliyor, bebeklerinYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img