19 Haziran 2019 Çarşamba 11:37

GÜNDEM

‘Süper Besin’ Prebiyotiklerin Bebeklere 4 Mucizevi Faydası


34volt » 34Volt

Bir bebek için en koruyucu, en sağlıklı besin kaynağı kuşkusuz anne sütüdür. Dolayısıyla ek gıdaya geçişte yakalanması gereken en önemli standart da anne sütüne yaklaşmak olmalıdır. Anne sütünün en büyük mucizesi içindeki prebiyotik oranı… Peki, yoğurt, elma, muz ve çilek gibi bebeğinizin kolaylıkla seveceği meyve pürelerinin malzemelerinde bulunan prebiyotikler, neden bebekler için bu kadar mucizevi?

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bağışıklığı güçlendiriyor

Anne sütünün ‘koruyucu’ gücü tam da prebiyotikten geliyor. Prebiyotikler, bebeklerin bağışıklık sistemi için kilit besin rolü üstleniyor. Özellikle yeteri kadar anne sütü almayan bebekler için ek gıdaya geçişte prebiyotik desteği, vücudun hastalıklara karşı gereken direnci kazanabilmesi için en çok dikkat edilmesi gereken nokta olmalı.

Sindirim sistemine iyi geliyor

Probiyotikler vücut için sağlıklı bakteriler olarak biliniyor; prebiyotikler ise bu sağlıklı bakteriler için besin olarak kullanılıyor. Bu besinler, bebeklerin tek başına sindiremeyeceği lif ağırlıklı besinlerdir ve bağırsaktaki yararlı bakterileri beslerler. İşte bu yüzden prebiyotikler sindirim sisteminin de en büyük dostlarıdır.

Beyin fonksiyonlarını geliştiriyor

Chicago’da yapılan son araştırmalar, prebiyotiklerin bebeklerdeki beyin fonksiyonları gelişimine iyi geldiğini; bebeğin öğrenme yetisi ve hafızasına etkilerini ortaya koyuyor.

Vücudu iyi besliyor

Unutmayalım ki; prebiyotikler probiyotiklerin de en önemli besin kaynağı. Haliyle bebeğiniz için olmazsa olmaz bir etkisi var. Dolayısıyla ek gıdaya geçiş döneminde en besleyici öğünleri yakalayabilmek için mutlaka prebiyotiği listenizden eksik etmeyin.İlginizi Çekebilir

Yandex Navigasyon Ve Yandex Haritalar, Afet Toplanma Alanlarını Göstermeye Başladı

YANDEX NAVİGASYON VE YANDEX HARİTALAR, AFET TOPLANMA ALANLARINI GÖSTERMEYE BAŞLADI


Haziran’Da Bbc Earth Ekranı Yine Dopdolu

Doğal yaşamdan, afetlere, güncel konulardan, hayvanlar alemine birçok belgeseli üstün çekim teknikleri ile izleyicisiyle buluşturan BBC Earth, “Son İglo”, “Fabrikanın İçinden” ve “Ölümcül Afetler” belgeselleri ile Haziran ayında da seyircilerine farklı alternatifler sunuyor.


Cnr Milyonlarca Kitabı Okuyucuyla Buluşturdu

9 günde 100 binlerce kitapsevere ev sahipliği yaptı


Cartoon Network 23 Nisan'ın 100. Yılını Kutlamaya Hazır

Cartoon Network, 23 Nisan’ın 100’üncü yılını birbirinden özel sürprizlerle kutluyor


Baş Dönmesinin Sebebi Vitamin Eksikliği Olabilir

Hastaların ‘dönme hissi’ olarak tariflediği vertigonun bir nedeni de vitamin eksikliği. Yapılan son araştırmalara dikkat çeken Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Arzu Tatlıpınar, “Demir eksikliği anemisi, B12 ve D vitamini eksikliği vertigoya neden olmaktadır” dedi.


Etiketler: için, besin, prebiyotikler, geliyor, bebeklerinYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img