29 Nisan 2017 Cumartesi 02:55

ŞEHİR

Sokakları Fesleğen Kokusu Sardı

Sokakları Fesleğen Kokusu Sardı

34VOLT

Baharın gelişini kutlayan Zeytinburnu’nda geleneksel Fesleğen Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. Toplam 250 bin fesleğenin dağıtılacağı şenlik kapsamında ilçedeki sokakları dolaşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve ekibi semt sakinlerine fesleğen hediye ediyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Zeytinburnu Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Fesleğen Şenliği kapsamında ilçe sokaklarını tek tek dolaşarak vatandaşlara fesleğen dağıtıyor. Yeşiltepe Mahallesi’nden başlayan şenlik Seyitnizam, Merkezefendi, Sümer, Çırpıcı ve Nuripaşa Mahallesi’nde devam etti. Balkon, pencere ve salonlarını fesleğenle süsleyen mahalle sakinleri evlerini fesleğen kokusunun sardığını dile getiriyor. Yoğun ilgi gören şenliğe katılan Başkan Murat Aydın da ekibiyle birlikte pencere ve balkondan sarkıtılan sepetleri fesleğenle dolduruyor.

250 BİN ADET FESLEĞEN DAĞITILACAK

Sokakları fesleğen kokusunun sardığı şenlikle ilgili konuşan Başkan Aydın, Fesleğen Şenliği’nin mayıs ayının ortalarına kadar devam edeceğini açıkladı. Her yıl balkon ve pencere kenarlarının fesleğenle süslendiği şenliğe gösterilen ilgiden çok mutlu olduğunu belirten Başkan Aydın, “Yıllardır her bahar mevsiminde mart ayının sonlarından itibaren başlayıp, mayıs ayının ortalarına kadar bütün Zeytinburnu sokaklarını tek tek dolaşarak fesleğen dağıtıyoruz. Bu sayede hemşehrilerimizle de bir araya geliyoruz, dağıtılan fesleğenleri Zeytinburnulu hemşehrilerimizin sevgi ve muhabbetle büyütmelerini arzu ediyorum. Zeytinburnu sokaklarında dolaşanlar baharın geldiğini fesleğen kokusundan anlıyor.” dedi.
250 bin fesleğenin dağıtılacağı şenlik mayıs ayı ortalarına kadar devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Honor, Türk Tüketicisinin Büyük Ekran Beklentilerini Karşılıyor

Teknolojiyi, modaya ve gençlerin ihtiyaçlarına adapte eden vizyoner ürünlerin yaratıcısı HONOR, dünya trendlerini takip eden Türk tüketicisinin beklentilerini karşılıyor ve büyük ekranlı telefonlarını Türkiye pazarına sunmaya devam ediyor. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre büyük ekranlı telefonların trend olmasıyla beraber Türk tüketicisi de ekran tercihini bu yönde kullanmaya başladı. Fiyat performans oranı yüksek modellerini Türkiye’ye getiren Honor, tüketici yönelimleri ile tercih edilen büyük ekranlı telefonlarını çoğaltmayı hedefliyor.


Yeni Ofisiniz 1 Saatte Hazır

YENİ OFİSİNİZ 1 SAATTE HAZIR


Kadın Süt Üreticilerine Muratbey'den Destek

Muratbey’den kadın süt üreticilerine destek


The Spa At Mandarin Oriental, Bodrum İle Sonbaharı Yenilenerek Karşılayın.

Mandarin Oriental, Bodrum


Fit Ünlülerin Uygulanmaması Gereken Dört Fıtness Sırrı!

Herbalife Nutrition Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, ünlülerin imrendiren formuna kavuşmak için diyetisyen ya da kişisel fitness antrenörüne ihtiyacımızın olmadığını söylüyor. Clayton’a göre hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanın anahtarı kararlı olmak ve sıkı çalışmak…


Etiketler: fesleğen, Fesleğen, Zeytinburnu, devam, pencereYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Şehir Haberler
img