3 Aralık 2019 Salı 13:36

GÜNDEM

Şişli’De “3 Aralık Engelliler Günü”

Şişli’De “3 Aralık Engelliler Günü”
Şişli’De “3 Aralık Engelliler Günü”
Şişli’De “3 Aralık Engelliler Günü”
Şişli’De “3 Aralık Engelliler Günü”
Şişli’De “3 Aralık Engelliler Günü”

34volt » 34Volt

Şişli Belediyesi, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde “3 Aralık Engelliler Günü” etkinliği düzenledi. Katılımın yoğun olduğu etkinliğin açılış konuşmasını Engelli Dernekleri Platform Başkanı Ziya Özdem ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin yaptı.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Engelliliği kader olarak görmeyip, hayatın her alanında özgürce bulunmak istediklerini belirten Engelli Dernekleri Platform Başkanı Ziya Özdem, “Bizlere yüklenen önyargılarla, bizlere yapılan istismarlarla, bizlere yapılan ayrımcılıklarla ve önümüze konulan engellerle bizleri ikinci sınıf vatandaş durumuna düşürmek istiyorlar. İşte bizler bu önyargılarla, bu ayrımlarla, bu engellerle, bu istismarlarla devamlı mücadele ediyoruz ve mücadeleye etmeye de devam edeceğiz” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ise konuşmasında şunları söyledi: “Bugün geldiğimiz noktada üzülerek belirtmeliyim ki siz değerli komşularımıza gerekli düzeyde bir yaşam alanı açamadık. Bunun genel sorumlusu yerel yönetimler olduğu gibi merkezi hükümettir. Sizin evdeki yaşamınızın yanı sıra sokaktaki yaşamınızı da planlayacak işler yapmak zorundayız. Başta derneklerimiz olmak üzere devletin diğer kademelerindeki bütün güçlerle birlikte yerel yönetimler olarak bizim görevimiz sizin hayatınızı kolaylaştırmak olmalı. Sizlerle bir arada duracağız, beraber bu sorunları konuşacağız, birlikte nasıl çözümler üretebiliriz onları konuşacağız.”

Dezavantajlı gruplara yönelik ayrımcılığın önlenmesi ve haklarının kazanılması konusunda birçok çalışma yapan Toplumsal Haklar ve Araştırma Derneği Başkanı Süleyman Akbulut “Engelliğe Genel Bakış” adlı bir sunum yaptı. Akbulut, sunumunda sakat ve engelli kelimesinin farkına; sakat kelimesinin bir hastalık ya da kaza sonucu vücudun bir organının fonksiyonunu kısmen ya da tamamen kaybetmesi, engelliliğin ise yeteneklerin dış dünyadan kaynaklanan sebeplerle kaybettirilmesi hali olduğuna değindi.

Etkinlikte, Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Kadın Kolu Başkanı Handan Solmaz “Hayata Dair”, Şişli İşitme ve Konuşma Engelliler Deneği Başkanı Güler Dağıdır “Engelli Annesi Olmak” adlı birer konuşma yaptı.

Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Müzik Grubu, Şizofreni Gönülleri ve Dayanışma Derneği’nden Metin Aldemir “Saz ve Türküler” ve Engelsiz Akademi Spor Kulübü Derneği’nden Pınar Kesen judo gösterisi ile sahne aldı. Hayat Bayram Olsa şarkısı işaret dili ile seyircilere söylendi.

Şişli Belediyesi Medya Müdürlüğüİlginizi Çekebilir

Nn Hayat Ve Emeklilik Chro Summit’Te Geleceğin İşgücünü Masaya Yatırdı

İK dünyasının en etkin liderleri CHRO Summit’te buluştu


Tcmb Faiz İndirimine İlişkin Tim Açıklaması

Ülkemizin büyüme hedeflerinin en önemli enstrümanlarından olan ihracatımız için belirleyici etkenlerden biri de düşük faiz oranlarıdır. Mevcut yatırım stoku ile 180 milyar dolarlar seviyesine ulaşmayı başaran ihracatımızın sürdürülebilirliği ve artış rekorlarını sürdürmesi, çok daha ileri seviyelerde, sıçramalara imza atabilmesi adına, yeni yatırımlara, kapasite artışlarına kuşkusuz ihtiyacımız var. Yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda Hükümetimizin attığı tüm adımların yatırım maliyetlerinin rekabetçi düzeye indirilmesi ile desteklenmesi ise üreticilerimizin en büyük beklentisidir.


Deloitte 'Türkiye'nin En İyi Yönetilen Şirketleri' Programı'na Başvurular Başladı

Türkiye’nin büyük ve orta ölçekli özel şirketleri ile aile şirketleri ve girişimcilerine hizmet veren Deloitte Private Türkiye, Best Managed Companies (En İyi Yönetilen Şirketler) programını Türkiye’de ikinci kez hayata geçiriyor. Program, Türkiye’deki şirketlerin uluslararası en iyi uygulamalar çerçevesinde yönetim performanslarının değerlendirilmesini temel alıyor.


Beko’Dan Ankastre Set Alana Mikrodalga Fırında Büyük İndirim

Beko, yeni ankastre kampanyasıyla ocak, fırın ve davlumbaz seti alan tüketicileri 445 TL yerine sadece 99 TL’ye mikrodalga fırınla buluşturuyor.


Rahşan Ecevit, Son Yolculuğuna Uğurlandı

RAHŞAN ECEVİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


Etiketler: Başkanı, Derneği, Şişli, olarak, EngelliYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img