30 Nisan 2019 Salı 09:03

GÜNDEM

Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor

Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor

34volt » 34Volt

ŞİRKETLERİN SİBER GÜVENLİKTEKİ EN ZAYIF HALKASI: ÇALIŞANLAR

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ÇALIŞAN İHMALKARLIĞI ŞİRKETLERİN

SİBER RİSKLERİNİ ARTIRIYOR

ŞİRKETLERİN %92’Sİ İÇ TEHDİTLERE

KARŞI ENDİŞE DUYUYOR

Yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre şirketlerin siber güvenlikteki en zayıf halkası ne hacker saldırıları ne de fidye yazılımları!. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, şirketlerin %92’sinin siber güvenlik konusundaki en büyük endişesinin çalışan ihmalkarlığı olduğu vurguluyor.

Şirketler, siber güvenlik konusunda hem saldırganları daha iyi anlamak hem de savunmalarını yeterli düzeye getirebilmek için sürekli çabalıyor. Birçok sektörden şirket ve IT yöneticileri ile yapılan yeni bir araştırma sonuçları ise şirketlerin en zayıf halkasının çalışanlar olduğunu gösteriyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs’e göre şirketlerin, siber güvenlik planlarında iç tehditleri daha çok göz önünde bulundurması gerekiyor.

Şirketlerin %92’sinin Zaaf Noktası İç Tehditler

KnowBe4 şirketinin finans, teknoloji, sağlık, enerji, kamu hizmetleri, eğitim ve ulaştırma gibi kilit sektörlerden 350 şirketin IT yöneticileri ile gerçekleştirdiği anketi değerlendiren Bitdefender Antivirüs, şirketlerin %92’sinin çalışanları üzerinden gerçekleşebilecek bir siber saldırıdan endişe duyduklarını ve iç tehditler konusunda zaafları olduğunu belirtiyor.

Çalışan İhmalkarlığı Siber Tehditlere Davetiye Çıkarıyor

Ankete katılan IT yöneticilerinin, çalışan ihmalkarlığının şirketlerine önemli zararlar verdiği endişesi duydukları görülüyor. Çoğu zaman şirket savunmasını tehlikeye atan durumun kimlik avı saldırısı ile geçekleştiğini belirten Bitdefender Antivirüs, e-postalar, bağlantılar, ekler, web sayfaları kullanılarak yapılan saldırılar ile etkileşime giren çalışanların, siber saldırıların bir parçası haline geldiğini ve şirketlerin siber güvenlikleri için savunma stratejilerini, çalışanlarının ihmalkarlıklarına göre de oluşturması gerektiğini vurguluyor. IT yöneticilerinin %59’unun üst düzey yöneticilerden destek görmemesi ve şirketlerin %75’inin siber güvenliklerini sağlamlaştırmak için yeterli bütçe ayıramamaları da anketin dikkat çeken bulguları arasında.

Şirketlerin Ağ Trafiklerini Güvende Tutmaları Gerekiyor

Bitdefender Antivirüs’e göre çalışanların ihmallerinden doğabilecek zararları en aza indirebilmek için çözüm arayan şirketlerin öncelikle ağ trafiklerini güvenli tutmaları gerekiyor. Şirketler, katmanlı bir güvenlik stratejisine sahip olup yapay zeka ve makine öğrenmesinden yararlanarak içeriden gelebilecek tehditleri önemli ölçüde azaltabilirler. Ağ trafiklerini güvende tutabilmek için de mevcut güvenlik uygulamalarıyla kusursuz bir şekilde uyum sağlayan ve yalnızca tehdit avcılığını kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda uyumluluk çabalarına da yardımcı çözümler sunan ağ trafiği güvenliği analitiğinden faydalanabilirler.

Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında:

2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’in Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile çözüm ortaklarına satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Aynı zamanda 2018 yılı itibari ile lider güvenlik duvarı ve UTM sağlayıcısı WatchGuard’ın distribütörlüğünü üstlenen Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir.

Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır.İlginizi Çekebilir

Vıdeo Görüntülü Sanatçılar Sezen Aksu Şarkılarını Çocuklar Ve Doğa İçin Söyledi

Türkiye’nin en sevilen yüzleri, 28 Nisan Pazar akşamı Sezen Aksu şarkılarıyla çocuklar ve doğa için NTV ekranlarında buluştu. “Umut Yeşerten Şarkılar” adıyla gerçekleştirilen özel yayın boyunca çocukların doğa eğitimi için bağış çağrısı yapıldı. 3464'e gönderilen SMS'ler ve bağışlarla 60 bin çocuğun doğa eğitimi alması hedefine ulaşıldı.


Sónar İstanbul 2020’Nin Merakla Beklenen Programından İlk İsimler Açıklandı Ben Klock, Denis Sulta, Max Cooper Live Av, Paula Temple, Steffi, Red Axes Live, Skee Mask, Umfang, Tzusing, Dj Python, Catnapp

Zorlu PSM’nin 4. kez düzenlediği Sónar İstanbul, bu yıl da%100 Music katkılarıyla 6-7 Mart’ta gerçekleşiyor


Colorado Ruhu İle Tasarlanan Hemıngton Aspen Koleksiyonu

Dünyanın en özel coğrafyalarından, özenle seçilen saf elyaflarla koleksiyonlarına hayat veren smart casual erkek giyim markası Hemington, Colorado’nun Aspen bölgesinin doğal güzelliğinden ve mirasından esinlenerek hazırladığı Capsule Aspen Koleksiyonu ile


Boluspor’Un Forma Sponsoru Eminevim Oldu

Türk sporuna desteğini sürdüren Eminevim, TFF 1. ligde mücadele eden Boluspor Futbol Takımı’nın forma göğüs sponsoru oldu.


Ralli Heyecanı İstanbul’A Taşınıyor

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan İTO 40.İstanbul Rallisi, 52 otomobil ve 104 sporcu katılımıyla 06-07 Temmuz tarihlerinde İstanbul Anadolu yakasında gerçekleştiriliyor. İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından İstanbul Ticaret Odası ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, Şile ilçesine bağlı Ballıca, Göçbeyli, Oruçoğlu ve Bıçkıdere çevresindeki 238,73 kilometrelik toprak zeminli parkurda koşulacak


Etiketler: Bitdefender, güvenlik, şirketlerin, siber, AntivirüsYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img