4 Aralık 2017 Pazartesi 00:09

BİLİM TEKNOLOJİ

Siber Güvenlik Çalışmalarında Ağ Güvenliği Öne Çıkıyor

Siber Güvenlik Çalışmalarında Ağ Güvenliği Öne Çıkıyor

34VOLT » Osman Bolat /VMİ Danışmanlık

Siber Güvenlik alanında çalışmalar yürüten VMİ Danışmanlık, bilgi güvenliği zafiyetlerine dikkat çekti. Fazla güvenlik gerektiren sistemler için özel güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini belirtti.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bilgi güvenliği kavramıyla aslında bilginin üretildiği, işlendiği, depolandığı her alanın güvenliğinin sağlanmasını kast ediyoruz. Bilgi güvenliği dendiğinde mevcut yazılımlar, donanımlar, saklama – depolama ortamları ve çalışanlarımızda bu güvenlik kavramının içindedir. ISO 27001 danışmanlığı yaparken çoğu zaman insan faktörüne odaklanılmadığı gördük bu doğru bir bakış açısı değildir.

İnsan Unsuruna Odaklanmayan Ağ Güvenliğini Sağlayamaz


Bilginin güvenliğinin en zayıf halkası maalesef insanlardır. Bilgisayarların ortaya çıkması teknoloji devriminin en önemli yapı taşlarından birini oluşturdu. Fakat hayatımızı kolaylaştıran bilgisayar ağları artık tehlikelere daha açık hale gelmeye başladı. Bilgisayar ağlarının izlenmesi, bilgisayar ağlarına yetkisiz erişim ve ağlardaki verilerin çalınması, satılması, bozulması gibi her türlü zararlı siber güvenlik faaliyeti günümüzün en önemli sorunu oldu.

Siber Dünyanın Trolleri Hackerlar Ağ Güvenliğine Saldırıyor

90’lı yıllarda ortaya çıkan bilgi ağlarının çok ileri seviyede mikro örnekleri sayabileceğimiz bilgisayar ağlarını korumak önemli bir iş alanının ortaya çıkmasını da sağladı. Bugün ağ güvenliğini, network güvenliği, sistem güvenliği adı ne olursa olsun siber güvenlik alanının en zayıf halkasını oluşturuyor. Siber dünyayı maniple eden bilgisayar korsanları, hackerlar ve onların marifetleriyle büyük bir sektörün oluşumu gerçekleşmiş oldu. Siber suçlular bilişim dünyasının trolleri dünya bilişim sektörünün gelişimine de öncülük ediyorlar.

VMİ Danışmanlık ISO27001 Standardının Popüleritesinden Memnun


VMİ Danışmanlık olarak en sevindiğimiz gelişmelerden biri de ISO/IEC 27001 BGYS standardının ülkemizde yaygın olarak uygulanmaya başlamış olmasıdır. ISO 27001 standardı bildiğiniz gibi uluslararası bir bilgi güvenliği yönetim sistemi standardıdır. Bu standartta ağ güvenliği çok önemli bir yere sahiptir. Ağ güvenliği ile ilgili politika, prosedür ve talimatlar networkün yönetilmesinde BT çalışanlarının disipline olması ve yazılı bir kültür oluşumunda önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Perakende Sektörünü Bekleyen 5 Yeni Teknoloji

Perakende sektörünü


Çimento Sektörü İhracat İle Büyüyor

Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün ilk üç aylık rakamları açıklandı.


Türkiye’Nin İki Dev Kurumu Brisa Ve İnci Gs Yuasa Otomotiv Sektörüne Enerji Katmaya Hazırlanıyor Ve Görselleri

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa ve Türkiye akü sektörünün teknoloji ve inovasyon lideri İnci GS Yuasa özel bir iş birliğine imza attı. Anlaşma ile İnci GS Yuasa, Brisa’nın yenilikçi hızlı bakım ve servis mağaza zinciri Otopratik markalı akü üretimine başlayacak. Brisa ise, Yuasa marka akülerin distribütörlüğünü de üstlenerek, Otopratik ve Yuasa marka akülerin satışını Türkiye’nin dört bir yanındaki güçlü ağında gerçekleştirecek. Böylece İnci GS Yuasa iş ortaklığı ile Brisa, tüm araç segmentlerinde yenilikçi ve kaliteli akü kullanımını teşvik etmeyi, aynı zamanda iş ortaklarına yeni iş fırsatları oluşturmayı hedefliyor.


Beşir Derneği Filistin’De Yaraları Sarmak İçin Harekete Geçti

Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması sonrasında bugün yaşanan olaylarda İsrail'in çok sayıda Filistinli'yi öldürmesine tepki gösterdi. Dernek, İsrail askerinin ateş açması sonucu Gazze'de 55 kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce kişinin yaralandığı bölgeye insani yardım götürmek için harekete geçti


Gca'dan Okyanus Ve Denizler İçin Dev Kampanya

GCA’DAN OKYANUS VE DENİZLER İÇİN DEV KAMPANYA


Etiketler: güvenliği, Siber, önemli, bilgisayar, güvenlikYorum Yazın

420

Üye olmadan yazmak istiyorum

Yorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img