13 Kasım 2019 Çarşamba 13:36

GÜNDEM

Sanofi'den 14 Kasım Dünya Diyabet Günü İçin Ankara Ve İstanbul’Da Etkinlikler

Sanofi'den 14 Kasım Dünya Diyabet Günü İçin Ankara Ve İstanbul’Da Etkinlikler

34volt » 34Volt

Her Diyabetlinin Hikayesi Farklı

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Evimizin Sağlık Elçileri ve Okulda Diyabet Programı ile Diyabete ve “Her diyabetlinin hikayesinin farklı olduğuna” Dikkat Çekilecek

Sanofi, toplumda diyabet bilincini artırmak amacıyla 14 Kasım Dünya Diyabet Günü çerçevesinde Ankara ve İstanbul’da iki önemli etkinliğe imza atıyor. Diyabet hastalığı konusunda 14 Kasım’da Okulda Diyabet Programı ile öğrenciler, 15 Kasım’da ise Evimizin Sağlık Elçileri projesi kapsamında anneler bilinçlendirilecek.

Diyabet alanında 90 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Sanofi, çok büyük bir sağlık sorunu olmasına rağmen farkındalığın bir o kadar düşük olduğu diyabetin ülkemizde geniş kitlelerce doğru anlaşılmasını ve bilinirliliğini sağlamak için toplumda farkındalık yaratan projelere imza atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda Sanofi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde destek verdiği Evimizin Sağlık Elçileri ve Okulda Diyabet Programı kapsamında biri Ankara biri İstanbul’da olmak üzere iki etkinliğe imza atıyor.

Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, şekeri düzenleyen insülin hormonu yeterli düzeyde salgılanmadığında ve salgılanan insülinin hücreler tarafından kullanılamadığında oluşan ve yaşam boyu devam eden kronik bir hastalık. Son araştırmalara göre dünyada 425 milyon*, Türkiye’de ise yaklaşık 7,2 milyon* diyabet hastası bulunuyor ancak bu hastalardan sadece 5,6 milyonu tedavi görüyor. Türkiye’de her 8 kişiden *birinde diyabet görülürken, tanısı konulmamış 2,7 milyon* diyabetli olduğu tahmin ediliyor.

*Referans 1 IDF Diabetes Atlas, 8. Ed. Brussels, Belgium, International Diabetes Federation, 2017.

Okulda Diyabet Programı çocuklarda diyabete dikkat çekecek

14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Sanofi Türkiye’nin desteğiyle yürütülen “Okulda Diyabet Programı” kapsamında, İstanbul’da Halkalı Bilim Koleji’nde Prof. Dr. Şükrü Hatun tarafından öğrenciler başta olmak üzere aileler ve öğretmenlere diyabet konusunda eğitim verilecek.

Eğitimde, diyabet belirtisi olan çocuklarda erken teşhisin ve diyabet teşhisi konmuş çocukların yaşam kalitelerini artırmak için öğretmen ve aileler arasındaki yakın iş birliğinin önemi vurgulanacak.

Evimizin Sağlık Elçileri aileleri diyabet konusunda bilinçlendiriyor

Sanofi Türkiye’nin desteğiyle, Çaba Derneği’nin hayata geçirdiği Evimizin Sağlık Elçileri de diyabet konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla Dünya Diyabet Günü kapsamında özel bir etkinliğe imza atıyor. Tüm annelerin aile sağlığı, hastalıklardan korunma gibi konularda doğru bilgi sahibi olmalarını, sağlık okur yazarlığında seçiciliklerini arttırmayı hedefleyen Evimizin Sağlık Elçileri, bu defa kapsamlı bir programla Ankara’da sahne alacak.

Evimizin Sağlık Elçileri, 15 Kasım Cuma günü, Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Gazeteci Balçiçek İlter’in moderatörlüğünde; oyuncular Nilgün Belgün, Hamdi Alkan ve sosyal medyada Mavi Anne adı ile tanınan Fatma Erdem konukluğuyla ve Dr. Özlem Cankurtaran, Prof. Dr. Duygu Yazgan Aksoy, ÇABA Derneği yönetim kurulu ve gönüllüleri ve Sanofi yöneticilerinin katılımı ile diyabet ile ilgili önemli bilgiler verecekleri toplantıda bir araya geliyor.

Sanofi Hakkında

Sağlıkta global bir lider olan Sanofi, hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve Sanofi Genzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir. Detaylı bilgi için: www.sanofi.com.tr

Medya İlişkileri

Ahmet Çeltikçi

Anıl Tümözİlginizi Çekebilir

Veeam, 2019’Un 3. Çeyreğinde Elde Ettiği Çift Haneli Büyümeyle Bulut Veri Yönetimine Yön Vermeye Devam Ediyor

Veeam Software Hakkında


Philips Kişisel Sağlık Ürünleri Orta Doğu Ve Türkiye Genel Müdürü Milena Elmasoğlu Oldu

İstanbul, Türkiye - Philips Türkiye Kişisel Sağlık Ürünleri Genel Müdürü görevini yürüten Milena Elmasoğlu, Philips Kişisel Sağlık Ürünleri Orta Doğu ve Türkiye Genel Müdürü görevine atandı.


Mıchael Kors Hediye Sezonunu Açtı!

MÜCEVHER & SAAT KOLEKSİYONLARI


Wmf İle Yeni Yıl Sofralarınız Görsel Bir Şölene Dönüşecek!

YENİ YILI WMF’İN BİRBİRİNDEN ŞIK TASARIMLARI İLE KARŞILAYIN!


Yarıyıl Tatilinde De Eğlencenin Adresi İstmarina Avm

Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde de çocuklar için keyifli aktiviteler sunmaya yaşatmaya devam ediyor.


Etiketler: Diyabet, Sanofi, diyabet, Sağlık, EvimizinYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img