24 Mayıs 2019 Cuma 11:40

GÜNDEM

Samsung Televizyonlarda En Rahatsız Edici “Ekrana Yanması” Sorununu Çözdü

Samsung Televizyonlarda En Rahatsız Edici “Ekrana Yanması” Sorununu Çözdü

34volt » 34Volt

Samsung QLED televizyonlar uzun süreli kullanımda dahi ekran yanmasıyla ilgili bir problem yaşatmıyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

24.05.2019 - Görüntüleme sistemlerinde, evde gerçek anlamda çok boyutlu bir eğlence dünyası sunan büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Bugünün teknolojik mükemmelliğe erişmiş televizyonları ile gerçekliği tüm canlılığı ve renkleriyle izlemek çok kolay. Bu teknoloji harikaları yalnızca görsel içerikleri izleme ya da oyun oynama deneyimini değiştirmekle kalmıyor, 360 derece sinematografik deneyimi de dönüştürüyor. Ancak bir televizyon cihazı tüketicinin talep ettiği benzersiz, gelişmiş bir izleme deneyimi sunamadığında, en sevdiğimiz TV dizilerinin, filmlerin ya da oyunların, derinliği ve izleyeni içine alma potansiyeli de gerçekleşmemiş oluyor. Bu ise kendimizi en sevdiğimiz televizyon içeriklerine kaptırmamızı engellemekle kalmıyor, daha da önemlisi, televizyon endüstrisinde öncülüğü ile devrim yaratan markalara olan güvenimizi sarsıyor.

Televizyonlarda tüketicilerin yaşadığı sorunlardan biri de “ekran yanması” dediğimiz, “görüntü yapışması” şeklinde de tarif edilen “burn in”. Bu durum genellikle aynı görüntünün ya da manzaranın uzun süre ekranda kalması sonucunda yaşanıyor ve televizyon izleme deneyimini olumsuz etkiliyor. Ekran yanması bazen kendi kendine düzeliyor ama kimi zaman da kalıcı bir kusur olarak varlığını sürdürüyor.

13 yıllık sektör liderliği ile Samsung ekran yanmasının televizyon izlemede yarattığı olumsuzluğu çok iyi biliyor. En sevdiğiniz programı izlerken ya da oyun oynarken ekran yanması durumu gerçekleştiğinde görüntünün yapışması izleme kalitesini büyük ölçüde zedeliyor. Her ne kadar ekran yanması ya da görüntü yapışması geçmişte plazma televizyonlarında görülen bir durum olsa da sorun bugünün TV teknolojilerinde de meydana gelebiliyor. Ancak bu tatsız durumun bir çözümü var.

Bir teknoloji devrimi gerçekleştiren Samsung QLED dizisi televizyonlar, Samsung’un TV dünyasındaki inovasyon öncülüğü sayesinde, özellikle ekran yanma sorununu tümden ortadan kaldırarak standartları yeniden belirliyor ve hatta 10 yıl ekran yanmasına karşı garanti* vererek de tüketicilerinin bu noktada gönül rahatlığı ile QLED TV satın almalarını imkan sunuyor. Bir inovasyon ürünü olarak QLED televizyonlar Samsung’un tüketici beklentilerini temel alan güvenilir endüstri liderliği konumunu pekiştiriyor.

Samsung QLED serisi ekran yanması olayı ile karşılaşmadan oyunları büyük bir keyifle oynamanızı, merak ettiği bir filmi, ya da en sevdiğiniz dizinin bölümlerini birbiri ardına hiç sorunsuz izlemenizi olanaklı kılıyor ve mükemmel bir görüntü deneyimi sunuyor.

QLED TV’lerin dayanıklılığının sırrı Samsung’un inorganik Quantum noktalarını kullanmasında gizli. Her biri tekil olarak kontrol edilen ve farklı yaşam sürelerine sahip olan organik pikselleri bir araya getiren diğer teknolojilerden farklı olarak Quantum noktaları zaman içinde kalite kaybına neden olmuyor. Bu özellik QLED televizyonların her defasında sunduğu en yüksek görüntü kalitesinin güvencesini oluşturuyor.

Geleceğin televizyonları için inovasyon yaratmada odaklanılması gereken iki ana alan bulunuyor: Birincisi, ürünlerimizin tüketicilerin yaşamına anlamlı bir değer katmasını sağlayacak en üst standartlarda inovasyonlar yaratmak. İkincisi ise, gerçek anlamda çok boyutlu, izleyiciyi içine alan bir evde eğlenme sistemi sunmak için günümüzün diğer TV teknolojilerinin aksaklıklarını ortadan kaldırarak televizyon izleme deneyimini benzersiz kılmak. Söz konusu isterse grafik yoğunluğu yüksek oyunlar oynamak olsun, isterse saatlerce izlenecek diziler olsun, Samsung’un QLED televizyonlarının çığır açan dayanıklılığı, pürüzsüz bir renk hacmi ve üstün parlaklığı ile uzun yıllar varlığını koruyacak bir görüntü kalitesi sunuyor.

Günümüzde özellikle üst düzey görüntü kalitesi ve dayanıklılık söz konusu olduğunda televizyonda ikinci sınıf kaliteye razı olmayan bir tüketici kitlesi ile karşı karşıyayız. Tüketicilerin daha azına razı olmayacağı ve eğlenmenin dört dörtlük tadını çıkaracağı bir televizyon izleme deneyimi yaşamaları için sektörün gerçekten anlamlı bir inovasyonun peşinde olması gerekiyor.

* Bu garanti geleneksel TV izleme koşullarında meydana gelen ekran yanmasıyla sınırlıdır, ticari amaçlı kullanılan QLED TV'lerde oluşan ekran yanması kapsam dışıdır.

Samsung Electronics Co., Ltd. Hakkında

Samsung dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Şirket; televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, dijital gereçler, ağ sistemleri ve bellek, sistem geniş ölçekli entegrasyon, döküm ve LED çözümlerinin dünyasını yeniden tanımlıyor. En son haberler için lütfen http://news.samsung.com adresindeki Samsung Basın Odasını ziyaret edin.İlginizi Çekebilir

Hurda Kağıt İhraç Edilmesin

Türkiye’de selüloz üretiminin yetersiz olması nedeniyle kağıt sektöründe yıllık 1 milyar doların üzerinde dış ticaret açığı verildiğini belirten Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cahit Doğan Yağcı, Türk kağıt sektörünün hammadde sorunu yaşamaması için hurda kağıt ihracatının durdurulması çağrısında bulunda.


Dijital Uygulamalar Dişlerimizi De Koruyor!

20 Mart Dünya Oral Sağlık Günü


Aksa Doğalgaz E Devlet’Te Ve Görseller

Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından 300 binden fazla aileyi doğal gaz konforuyla tanıştıran Aksa Doğalgaz, abonelerinin işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecekleri e-Devlet’te yerini aldı. Aksa Doğalgaz aboneleri artık e-Devlet üzerinden abonelik sorgulama ve fatura sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecek.


Hugh Jackman’In Başrolünde Oynadığı “Tutsak” Filmbox Hd’De

Hugh Jackman’ın başrolünde oynadığı “Tutsak” FilmBox HD’de


Soğuk Havada Üşümenizi Engelleyecek Öneriler

Kış mevsiminin ortasında olduğumuz bu dönemlerde bizi en rahatsız eden konulardan biri de üşümek. Üşüyünce hasta olunduğu algısı oldukça yaygın ancak basit önlemlerle hem üşümeden hem de hasta olmadan kışı atlatmak mümkün. Memorial Şişli Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Özlem Kaplan, soğuktan ve kış hastalıklarından korunmanın yolları hakkında bilgi verdi.


Etiketler: Samsung, ekran, televizyon, QLED, izlemeYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img