24 Mayıs 2019 Cuma 11:40

GÜNDEM

Samsung Televizyonlarda En Rahatsız Edici “Ekrana Yanması” Sorununu Çözdü

Samsung Televizyonlarda En Rahatsız Edici “Ekrana Yanması” Sorununu Çözdü

34volt » 34Volt

Samsung QLED televizyonlar uzun süreli kullanımda dahi ekran yanmasıyla ilgili bir problem yaşatmıyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

24.05.2019 - Görüntüleme sistemlerinde, evde gerçek anlamda çok boyutlu bir eğlence dünyası sunan büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Bugünün teknolojik mükemmelliğe erişmiş televizyonları ile gerçekliği tüm canlılığı ve renkleriyle izlemek çok kolay. Bu teknoloji harikaları yalnızca görsel içerikleri izleme ya da oyun oynama deneyimini değiştirmekle kalmıyor, 360 derece sinematografik deneyimi de dönüştürüyor. Ancak bir televizyon cihazı tüketicinin talep ettiği benzersiz, gelişmiş bir izleme deneyimi sunamadığında, en sevdiğimiz TV dizilerinin, filmlerin ya da oyunların, derinliği ve izleyeni içine alma potansiyeli de gerçekleşmemiş oluyor. Bu ise kendimizi en sevdiğimiz televizyon içeriklerine kaptırmamızı engellemekle kalmıyor, daha da önemlisi, televizyon endüstrisinde öncülüğü ile devrim yaratan markalara olan güvenimizi sarsıyor.

Televizyonlarda tüketicilerin yaşadığı sorunlardan biri de “ekran yanması” dediğimiz, “görüntü yapışması” şeklinde de tarif edilen “burn in”. Bu durum genellikle aynı görüntünün ya da manzaranın uzun süre ekranda kalması sonucunda yaşanıyor ve televizyon izleme deneyimini olumsuz etkiliyor. Ekran yanması bazen kendi kendine düzeliyor ama kimi zaman da kalıcı bir kusur olarak varlığını sürdürüyor.

13 yıllık sektör liderliği ile Samsung ekran yanmasının televizyon izlemede yarattığı olumsuzluğu çok iyi biliyor. En sevdiğiniz programı izlerken ya da oyun oynarken ekran yanması durumu gerçekleştiğinde görüntünün yapışması izleme kalitesini büyük ölçüde zedeliyor. Her ne kadar ekran yanması ya da görüntü yapışması geçmişte plazma televizyonlarında görülen bir durum olsa da sorun bugünün TV teknolojilerinde de meydana gelebiliyor. Ancak bu tatsız durumun bir çözümü var.

Bir teknoloji devrimi gerçekleştiren Samsung QLED dizisi televizyonlar, Samsung’un TV dünyasındaki inovasyon öncülüğü sayesinde, özellikle ekran yanma sorununu tümden ortadan kaldırarak standartları yeniden belirliyor ve hatta 10 yıl ekran yanmasına karşı garanti* vererek de tüketicilerinin bu noktada gönül rahatlığı ile QLED TV satın almalarını imkan sunuyor. Bir inovasyon ürünü olarak QLED televizyonlar Samsung’un tüketici beklentilerini temel alan güvenilir endüstri liderliği konumunu pekiştiriyor.

Samsung QLED serisi ekran yanması olayı ile karşılaşmadan oyunları büyük bir keyifle oynamanızı, merak ettiği bir filmi, ya da en sevdiğiniz dizinin bölümlerini birbiri ardına hiç sorunsuz izlemenizi olanaklı kılıyor ve mükemmel bir görüntü deneyimi sunuyor.

QLED TV’lerin dayanıklılığının sırrı Samsung’un inorganik Quantum noktalarını kullanmasında gizli. Her biri tekil olarak kontrol edilen ve farklı yaşam sürelerine sahip olan organik pikselleri bir araya getiren diğer teknolojilerden farklı olarak Quantum noktaları zaman içinde kalite kaybına neden olmuyor. Bu özellik QLED televizyonların her defasında sunduğu en yüksek görüntü kalitesinin güvencesini oluşturuyor.

Geleceğin televizyonları için inovasyon yaratmada odaklanılması gereken iki ana alan bulunuyor: Birincisi, ürünlerimizin tüketicilerin yaşamına anlamlı bir değer katmasını sağlayacak en üst standartlarda inovasyonlar yaratmak. İkincisi ise, gerçek anlamda çok boyutlu, izleyiciyi içine alan bir evde eğlenme sistemi sunmak için günümüzün diğer TV teknolojilerinin aksaklıklarını ortadan kaldırarak televizyon izleme deneyimini benzersiz kılmak. Söz konusu isterse grafik yoğunluğu yüksek oyunlar oynamak olsun, isterse saatlerce izlenecek diziler olsun, Samsung’un QLED televizyonlarının çığır açan dayanıklılığı, pürüzsüz bir renk hacmi ve üstün parlaklığı ile uzun yıllar varlığını koruyacak bir görüntü kalitesi sunuyor.

Günümüzde özellikle üst düzey görüntü kalitesi ve dayanıklılık söz konusu olduğunda televizyonda ikinci sınıf kaliteye razı olmayan bir tüketici kitlesi ile karşı karşıyayız. Tüketicilerin daha azına razı olmayacağı ve eğlenmenin dört dörtlük tadını çıkaracağı bir televizyon izleme deneyimi yaşamaları için sektörün gerçekten anlamlı bir inovasyonun peşinde olması gerekiyor.

* Bu garanti geleneksel TV izleme koşullarında meydana gelen ekran yanmasıyla sınırlıdır, ticari amaçlı kullanılan QLED TV'lerde oluşan ekran yanması kapsam dışıdır.

Samsung Electronics Co., Ltd. Hakkında

Samsung dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Şirket; televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, dijital gereçler, ağ sistemleri ve bellek, sistem geniş ölçekli entegrasyon, döküm ve LED çözümlerinin dünyasını yeniden tanımlıyor. En son haberler için lütfen http://news.samsung.com adresindeki Samsung Basın Odasını ziyaret edin.İlginizi Çekebilir

Türk Japon Ortaktan Ege’De Yeni Fabrika

Türkiye’de otomotiv tedarik sanayinin köklü firması İnci Holding ile dünya akü devi Japon GS Yuasa‘nın iştiraki İnci GS Yuasa, ortaklığının dördüncü yılında 120 milyon TL’lik yatırımla Manisa’daki üçüncü fabrikasını faaliyete aldı. Ortaklığının ilk 5 yılı için belirlediği 250 milyon TL’lik yatırım hedefine dördüncü yılında ulaşan firma, kapalı üretim alanını 47 bin metrekareye, otomotiv akü üretim kapasitesini de yıllık 7 milyon adede çıkardı.


Karşınızda Mivue™ Drive 65 Lm

Dahili navigasyon ve Araç Kamerası ile hedefinize ulaşın...


Babacan Holding 2019’Da Hedef Büyüttü

GAYRİMENKUL VE İNŞAAT SEKTÖRÜNE 450 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA, SAHİL KASABASI KONSEPTİNİ KAZANDIRACAK;


Siemens'ten Kablosuz Güçlü Temizlik

Teknolojisi ve tasarımı ile kullanıcılarına güçlü temizlik ve maksimum özgürlük sunan Siemens Ev Aletleri’nin yeni dik şarjlı elektrikli süpürgesi, pratik temizliğin en büyük yardımcısı oluyor. Siemens’in yeni VCH4XTRM dik şarjlı elektrikli süpürgesi; hızlı şarj olma özelliği ve uzun kullanım süresi ile evlerin en dip köşelerinde ve arabalarda temizliği en rahat şekilde yapmaya imkan sağlıyor.


İsveç Kraliçesi Haak Vakıfbank'ta

Yeni sezon transfer çalışmalarına devam eden VakıfBank Spor Kulübü, geçtiğimiz sezon İtalyan ekibi Savino Del Bene Scandicci'de forma giyen Isabelle Haak'ı kadrosuna kattı. Ülkesinde 'İsveç kraliçesi' lakabıyla tanınan 1.94 boyundaki genç oyuncu, pasör çaprazı pozisyonunda görev yapıyor.


Etiketler: Samsung, ekran, televizyon, QLED, izlemeYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img