5 Nisan 2019 Cuma 10:05

GÜNDEM

Samsung Electronics Ve Universal Pictures Home Entertainment, Hdr10+ İçerik İş Birliğini Duyurdu

Samsung Electronics Ve Universal Pictures Home Entertainment, Hdr10+ İçerik İş Birliğini Duyurdu

34volt » 34Volt

Seul, Kore - 5 Nisan 2019 - Samsung Electronics ve Amerikalı global içerik prodüksiyon ve dağıtım şirketi Universal Pictures Home Entertainment (UPHE), HDR10+ ile yenilenmiş içerikleri piyasaya sunmak için iş birliği yaptığını duyurdu. Samsung Electronics tarafından geliştirilen HDR10+ teknolojisi yeni nesil video standartlarını belirliyor.

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Samsung Electronics’in öncülüğünü yaptığı HDR10+ (High Dynamic Range 10+), yeni nesil açık kaynaklı bir video standardı. TV deneyiminizi değiştiren HDR10+, her sahnede inanılmaz parlaklık ve kontrast sunarak açık görüntülerin daha parlak, karanlık yerlerin ise daha koyu olmasını sağlıyor. İzleyiciler için olağanüstü kaliteli HDR görüntüler oluşturan HDR10+, en üst düzey izleme deneyimini sunuyor.

Samsung Electronics ve UPHE bu iş birliği ile yeni çıkan ve mevcut bulunan çok sayıda içeriğe HDR10+ teknolojisini uygulayacak. Tüketiciler böylece birçok farklı ekranda mümkün olan en iyi ev eğlencesi deneyimini yaşayabilecek.

UPHE Dijital Dağıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Bonner, “HDR10+ gibi etkileyici ve gelişmiş bir teknolojiyi tüketicilere sunmak için Samsung Electronics ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği sayesinde tüketiciler Universal’ın fiziksel ve dijital içerikleriyle benzersiz ve muhteşem bir izleme deneyimi yaşayacak.” dedi.

“HDR10+ ile tüketicilere çok canlı bir izleme deneyimi sunarak görüntü kalitesinde yeni bir çağ açtık.” diyen Samsung Electronics Görüntü Sistemleri İş Birimi Ar-Ge Ekibinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hyogun Lee, sözlerini şöyle sürdürdü: “Samsung Electronics’in benzersiz teknolojisi ve yeterliğini arkamıza alarak Universal gibi üst düzey şirketlerle ortaklıklarımızı genişletmeyi sürdürecek ve tüketicilere en iyi HDR içerikleri sunacağız.”

Samsung Electronics, Ağustos 2017’de kurduğu HDR10+ LLC ile yeni nesil HDR teknolojisine öncülük ediyor ve ekosistemi genişletiyor. Bu kapsamda bugüne kadar çeşitli film stüdyoları ve OTT operatörleri ile iş birliklerine imza atıldı. Samsung; HDR10+ logo ve sertifika programını Kore, Japonya ve ABD’ye ek olarak tüm dünyada da güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

HDR10+ sertifika ve logo programı; teknolojinin ayrıntılı teknik özelliklerinin paylaşılması ve testlerden meydana geliyor. Bağımsız bir test laboratuvarından sertifikayı alan cihazlara logo ve kullanım kılavuzu veriliyor. Logo ve teknoloji ücretsiz sağlanıyor. Ek bilgiler için www.hdr10plus.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Universal Pictures Home Entertainment Hakkında

Universal Pictures Home Entertainment (UPHE – www.uphe.com), Universal Filmed Entertainment Group’un (UFEG) bir parçasıdır. UFEG; sinema, ev eğlencesi, televizyon ve tüketici ürünleri, etkileşimli oyun, canlı eğlence gibi diğer dağıtım platformları için tüm dünyada çeşitli biçimlerde filmler üretiyor, satın alıyor, pazarlıyor ve dağıtıyor. Global birimler arasında Universal Pictures, Focus Features, Universal Pictures Home Entertainment, Universal Brand Development, Fandango ve DreamWorks Animation Film and Television bulunuyor. UFEG, tüm dünyaya yönelik eğlence ve haber programları geliştirme, üretme ve pazarlama alanında en önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan NBCUniversal’ın bir parçasıdır.NBCUniversal; haber ve eğlence ağları, üst düzey bir sinema şirketi, önemli televizyon prodüksiyon çalışmaları, önde gelen bir televizyon kanalı grubu, dünyaca ünlü tema parkları ve internet tabanlı bir dizi öncü şirketi bünyesinde barındırır ve yönetir. NBCUniversal, Comcast Corporation’ın bir iştirakidir.

Samsung Electronics Co., Ltd. Hakkında

Samsung dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Şirket; televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, dijital gereçler, ağ sistemleri ve bellek, sistem geniş ölçekli entegrasyon ve LED çözümlerinin dünyasını yeniden tanımlıyor. En son haberler için lütfen http://news.samsung.com adresindeki Samsung Basın Odasını ziyaret edin.İlginizi Çekebilir

Şahinay Makina Kadın İstihdamına Verdiği Destek Ve Inovasyonla Kobi Sektöründe Fark Yaratıyor

Şahinay Makina Kadın İstihdamına Verdiği


Kulağınız Çınlıyorsa Biri Sizi Anmıyor

Yaş ya da cinsiyet ayrımı gözetmeden herkeste ortaya çıkabilen kulak çınlamasının tedavi edilebilen bir sorun olduğunu söyleyen KBB Uzmanı Prof. Dr. Arzu Tatlıpınar, çınlamanın karakterinin altta yatan hastalığa göre değiştiğini söyledi.


Schneider Electric Go Green İn The City Yarışması İle Gençleri Geleceği Tasarlamaya Davet Ediyor Ve Görselleri

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric’in üniversite öğrencilerini sürdürülebilirlik odaklı fikirlerle geleceği tasarlamaya teşvik etmek üzere düzenlediği Go Green in the City yarışmasınin finali bu yıl 2-3 Ekim tarihlerinde, Barselona'da gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi ise 25 Mayıs 2019.


Eril Beril'den Afrodit'e Kitabı Raflardaki Yerini Alıyor

“Biz modernleşip çağdaşlaşırken öbür uca gittik:


Niziplioğlu 5 Maden Sahası Aldı

Niziplioğlu Holding, 5 Maden sahası aldı.


Etiketler: Samsung, HDR10, Universal, Electronics, içinYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img