23 Temmuz 2019 Salı 09:05

GÜNDEM

Rüzgar Türbinlerinin Yakınında Yaşam, Diğer Enerji Kaynaklarına Tercih Ediliyor

Rüzgar Türbinlerinin Yakınında Yaşam, Diğer Enerji Kaynaklarına Tercih Ediliyor
Rüzgar Türbinlerinin Yakınında Yaşam, Diğer Enerji Kaynaklarına Tercih Ediliyor
Rüzgar Türbinlerinin Yakınında Yaşam, Diğer Enerji Kaynaklarına Tercih Ediliyor
Rüzgar Türbinlerinin Yakınında Yaşam, Diğer Enerji Kaynaklarına Tercih Ediliyor
Rüzgar Türbinlerinin Yakınında Yaşam, Diğer Enerji Kaynaklarına Tercih Ediliyor

34volt » 34Volt

İNSANLARIN %92’Sİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN

Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

YAKININDA YAŞAMAKTAN MEMNUN

RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN YAKININDA YAŞAM,

DİĞER ENERJİ KAYNAKLARINA TERCİH EDİLİYOR

Rüzgar santrallerinin yaklaşık 8 kilometre yakınında yaşayanlar üzerinde yapılan yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların %92’si bu durumdan oldukça memnun olduğunu açıklıyor. Türkiye ve çevre coğrafyadaki rüzgar enerjisi yatırımlarına yönelik işletme ve bakım hizmetleri sunan Ülke Enerji’nin Genel Müdürü Ali Aydın, tükettiği her şeyi sorgulayan bilinçli toplumların tükettikleri enerjinin üretimine de duyarlı yaklaştığını belirtiyor.

Modern dünyanın güçlendirilmesi adına elektriğe duyulan ihtiyaç günden güne artıyor. Birçok tartışmayı beraberinde getiren elektriğin üretimi konusu da kaynakların kullanımına bağlı olarak gelişiyor ve değişiyor. Bununla birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelimin, insanların yaşam anlayışlarına etki ettiğini dile getiren Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, kömür, doğal gaz veya nükleer enerji kaynaklarının yakınında yaşamaktansa bir rüzgar türbininin yakınında yaşamanın daha çok tercih edildiğini vurguluyor.

Rüzgar Santrallerine Yakın Yerlerde Yaşayanların %92’si Bu Durumdan Memnun

Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı (LBNL) tarafından rüzgar santrallerinin yaklaşık 8 kilometre yakınında yaşayan insanlar üzerinde yapılan tutum araştırmasının sonuçları dikkat çekici noktalara sahip. Rüzgar türbinlerine yakın yerlerde yaşamlarını sürdürenlerin katıldığı ankette, katılımcıların %92’sinin olumlu deneyimler yaşadığı tespit edildi. Bu ilgi çekici sonuca dair Delaware Üniversitesi Profesörü Dr. Jeremy Firestone ve öğrencilerinin gerçekleştirdiği bir diğer anket sonucunda ise rüzgar santrallerine yakın yerlerde yaşamayı tercih eden insanların yaşam yerlerini herhangi bir enerji santrali için değiştirmeyecekleri raporlandı. Rapora yönelik açıklamalarda bulunan Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, “Günümüzde yaşadığı çevreye ve topluma duyarlı bireylerin sayısı gittikçe artıyor. İnsanlar tükettikleri her şeyin kaynağını sorgulayabiliyor. Bu sorgulamaların en başında ise hayatlarının önemli bir parçası olan enerji yer alıyor. Elektriğin üretimini ve tüketimini sorgulayan, kaynakların kullanımına dikkat eden insanların tercihleri, yaşam anlayışlarını da şekillendiriyor. Artık insanlar, yenilenebilir enerji kaynaklarının sağladığı faydaları bilmenin ötesinde yaşam alanlarını bu enerji kaynaklarına göre biçimlendiriyor. Özellikle rüzgar santrallerine yakın yerlerde problemsiz yaşamak ve onu diğer kaynaklarla değiştirmeye karşı duruş sergilemek, tamamen geleceğin önemli enerji kaynaklarından birinin rüzgar gücü olduğuna inanılmasından ve sağladığı faydalarla karşılaşılmasından kaynaklanıyor.” ifadelerinde bulunuyor.

Neden Rüzgar Santrallerine Yakın Yerler Tercih Ediliyor?

Rüzgar santrallerine yakın yerlerde yaşayanların memnuniyet oranının yüksek olması beraberinde bu tercihin nedenlerini de sorgulatıyor. İnsanların rüzgar santrallerine yakın yerlerde yaşama isteklerinin temel nedenleri arasında rüzgar santrallerinin sağladığı temiz enerji olduğunu belirten Ali Aydın, “Çevreye zarar vermeden temiz enerji üreten rüzgar santralleri, konumlandığı araziyi de daha az işgal ederek tarım ve hayvancılık gibi diğer kullanımlara imkan tanıyor. Kuruldukları alana oldukça uyumlu olan rüzgar santralleri, sosyal hayatlarını bu alanlarda yaşayan insanlardan da tepki toplamıyor.” açıklamalarında bulunuyor.

Ülke Enerji Hakkında:

Türkiye ve çevre coğrafyadaki rüzgar enerjisi yatırımlarına işletme ve bakım hizmetleri veren Ülke Enerji, dinamik ve tecrübeli kadrosu ile özel çözümler sunmaktadır. Rüzgar enerjisi santralleri alanında Türkiye'nin en deneyimli kadrosunu bünyesinde barındıran Ülke Enerji, santrallerdeki maksimum üretim sürekliliği için önceden belirlenen hizmet seviyelerini daima korumayı amaçlar. Hızlı çözümler üretebilen, dinamik ve tecrübeli mühendislik desteği sayesinde santrallerin yaşam döngülerini en verimli hale getiren Ülke Enerji, oluşabilecek arıza ve problemler için proaktif çözümler hazırlar.İlginizi Çekebilir

Derya Uluğ 11 Mayıs Cumartesi Trump Cadde’De Sahne Alacak

Müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Derya Uluğ, Trump Cadde’de sahne alacak. Derya Uluğ, 11 Mayıs Cumartesi akşamı saat 18:30’da hareketli parçaları ile hayranlarını coşturacak.


‘Kalender Karikatür Muhabbeti’ Ahmet Selçuk İlkan’I Konuk Ediyor

Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi ‘Kalender Karikatür Muhabbeti’ söyleşi dizisinde 8 Aralık Pazar saat 14.00’te şair, şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan’ı konuk ediyor.


Pubg Mobıle'dan Üç Önemli Müjde!

App Annie’ye göre, PUBG MOBILE’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 100 milyonu geçti


Conrad İstanbul Bosphorus World Travel Awards’Tan İki Ödül İle Döndü

Kusursuz hizmet anlayışı ile konuklarına unutulmaz deneyimler yaşatan Conrad İstanbul Bosphorus, ‘World Travel Awards’ Ödül Töreni’nde Türkiye’nin önde gelen konferans oteli ve Avrupa’nın önde gelen şehir oteli olmak üzere iki ayrı ödüle layık görüldü


Toged’İn Desteklediği Programlama Yarışması Huprog Hacettepe Üniversitesi’Nde Başlıyor

05.04.2019 – Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği’nin (TOGED) destek verdiği ve TaleWorlds Entertainment'ın ana sponsoru olduğu ödüllü Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG) 6 Nisan tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde başlıyor. Yarışmada çeşitli görevleri yerine getirerek birinci olmayı başaran takım 10 bin liralık ödülün sahibi olacak.


Etiketler: rüzgar, enerji, Ülke, Enerji, RüzgarYorumlar 0 adet

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.

img